Ukraina

Domy z drewna iluzją

Polskie Domy Drewniane, jako operator rządowego programu Mieszkanie Plus,  miały w ciągu 5 lat – do 2022 r. – wybudować 11 tys. mieszkań w budynkach wielorodzinnych i 950 domów jednorodzinnych o wartości ponad 6,63 mln zł. Jak wylicza NIK, do połowy 2022 r. wybudowały i oddały do użytku 31 lokali mieszkalnych i 2 lokale usługowe.

  • Najwyższa Izba Kontroli (NIK) zarzuca spółce Polskie Domy Drewniane (PDD), że nie zapewniła większej liczby mieszkań, a więc nie osiągnęła celu, do którego została powołana.
  • Z kontroli NIK wynika, że spółka nie osiągnęła też zakładanych przychodów; przeciwnie – w kontrolowanym okresie odnotowała wyłącznie straty.
  • Negatywnie oceniono też działania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który nie korzystał z przysługujących mu narzędzi nadzoru nad PDD.
  • We wnioskach NIK proponuje przeprowadzenie analizy koncepcji działania Polskich Domów Drewnianych i zasadności dalszego ich finansowania ze środków publicznych.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

 

x

Zobasz także

Zbudują 65 mieszkań

Spółka SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) KZN Zachodni podpisała umowy z wykonawcami bloków w Powidzu i ...

Rusza „Mieszkanie na start”

Program „Mieszkanie na start” ruszy na pewno w tym roku, najpóźniej jesienią. W tej chwili ...

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...