Ukraina

Domy z drewna iluzją

Polskie Domy Drewniane, jako operator rządowego programu Mieszkanie Plus,  miały w ciągu 5 lat – do 2022 r. – wybudować 11 tys. mieszkań w budynkach wielorodzinnych i 950 domów jednorodzinnych o wartości ponad 6,63 mln zł. Jak wylicza NIK, do połowy 2022 r. wybudowały i oddały do użytku 31 lokali mieszkalnych i 2 lokale usługowe.

  • Najwyższa Izba Kontroli (NIK) zarzuca spółce Polskie Domy Drewniane (PDD), że nie zapewniła większej liczby mieszkań, a więc nie osiągnęła celu, do którego została powołana.
  • Z kontroli NIK wynika, że spółka nie osiągnęła też zakładanych przychodów; przeciwnie – w kontrolowanym okresie odnotowała wyłącznie straty.
  • Negatywnie oceniono też działania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który nie korzystał z przysługujących mu narzędzi nadzoru nad PDD.
  • We wnioskach NIK proponuje przeprowadzenie analizy koncepcji działania Polskich Domów Drewnianych i zasadności dalszego ich finansowania ze środków publicznych.

Więcej na portalsamorzadowy.pl

 

x

Zobasz także

15.000 lokali z FMdR

Budowa 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju będzie zrealizowana do końca – poinformowała ...

Nowe klasy energetyczne

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zakłada, że system podziału budynków na klasy energetyczne wejdzie w życie ...

Ubywa nam pustostanów

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat skutecznie walczy z problemem pustostanów w Poznaniu. Rok ...

Tylko jeden lokal rocznie

Plany rządzących dotyczące wprowadzenia dodatkowych regulacji mających na celu ograniczenie hurtowego zakupu mieszkań budzą spore ...

Wiatr w oczy deweloperów

W 2022 r. deweloperzy sprzedali o 35 proc. mniej mieszkań niż w 2021 r., który ...