Ukraina

Druga część Nowej Siennej

Przy Tylnym Chwaliszewie w Poznaniu realizowany jest drugi etap inwestycji Nowa Sienna. Zabudowa kwartałowa utworzy zamknięty kompleks. Budynek B, zlokalizowany przy ulicy Tylne Chwaliszewo w Poznaniu, w łatwo dostępnej, centralnej części miasta, będzie dopełnieniem istniejącego już budynku mieszkalnego ukończonego w 2010 r. W 2009 roku otrzymał on nagrodę ogólnopolskiego magazynu Villa dla najbardziej luksusowej inwestycji w Wielkopolsce – za prestiżową lokalizację, wysoki standard wykończenia części wspólnych i funkcjonalny układ mieszkań.
Nowa zabudowa to sześciokondygnacyjna kamienica będąca budynkiem biurowo-mieszkalno-usługowym o ogólnej powierzchni całkowitej około 5.500 m kw. wraz z podziemną halą garażową i użytkowym poddaszem.
Zgodnie z warunkami zabudowy, zezwoleniem konserwatorskim i pozwoleniem na budowę Inwestycja A i Inwestycja B docelowo stanowić będą funkcjonalną całość, tworząc jeden kwartał o zabudowie zwartej z wewnętrznym dziedzińcem.
Rozmiary budynków oraz charakter fasady nawiązują do architektury przedwojennej zabudowy kwartałowej, a szlachetne materiały wykończeniowe – cegła klinkierowa ręcznie formowana, blacha tytanowo-cynkowa, kamień naturalny (okładzina granitowa) i drewno egzotyczne – mają zapewnić ekspozycję najwyższego standardu. Bryła oraz elewacje wschodnia i północna były w tym zakresie konsultowane z miejskim konserwatorem zabytków w Poznaniu, który obejmuje ochroną obszar Chwaliszewa, przez co budynki są wyrazem konserwatywnego podejścia do planowania obiektów w centrum historycznych miast.
W części mieszkalnej znajdzie się 10 lokali (jedna klatka schodowa). Na piętrach od 1 do 3 pracownia archeologiczna Studio Lisiak zaprojektowała po 3 mieszkania o powierzchniach 48, 75 i 100 m kw. Na czwartym piętrze znajdzie się jeden lokal o powierzchni podstawowej ze 101 metrami antresoli i 58-metrową loggią. Całkowita powierzchnia mieszkaniowa wyniesie 859 m kw.
Bezpośredni dostęp do budynku B, jak również jego podział, zaprojektowano w taki sposób, aby różnorodność funkcji została od siebie oddzielona i nie stanowiła wzajemnej konkurencji na etapie użytkowania lokali, a w tym zakresie charakter wewnętrznego dziedzińca pozostał prywatny.
Ceny metra kwadratowego mieszkań wahają się między 7,5 a 8,5 tys. zł brutto.
Druga część inwestycji ma być gotowa na koniec marca 2013 r.

x

Zobasz także

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...