Ukraina

Jesienny przegląd budów

Jesień na dobre zadomowiła się w Wielkopolsce. Deweloperzy, podkreślają, że bardzo ciepłe lato oraz słoneczny wrzesień i październik pozwolił im na przyspieszenie realizowanych inwestycji. Dlatego mury pną się w górę nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale i na jej obrzeżach.

Tegoroczna jesień sprzyja budowlańcom. Poznańscy deweloperzy konsekwentnie rozwijają swoje osiedla lub wprowadzają nowe inwestycje do sprzedaży w mieście lub na jego przedmieściach.
Na budowach praca wre
Spółka Agrobex realizuje jednocześnie kilka inwestycji mieszkaniowych. Na terenie Poznania, w dzielnicy Rataje powstaje projekt Nowe Żegrze, który będzie się składał z 4 kameralnych budynków wielorodzinnych. Jako pierwszy, na początku przyszłego roku, zostanie ukończony budynek D z 24 mieszkaniami o powierzchni od 42,47 do 56,94 m.kw. Również w pierwszym kwartale 2019 roku zostanie zamknięty kolejny etap poznańskiego osiedla Wilczak 20. W jego ramach powstaje budynek wielorodzinny ze 152 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 82 m.kw. Natomiast na przedmieściach Poznania, w miejscowości Zalasewo Agrobex realizuje projekt Radosna III. W budowie są kolejne dwa budynki – A2.1 i A3. Łącznie 123 mieszkania.

Powiększają się poznańskie Nowe Ogrody. Przy ul. Meissnera generalny wykonawca rozpoczął prace nad instalacją elektryczną, w pierwszych dwóch klatkach, od strony wjazdu do hali garażowej trwają roboty nad 3 kondygnacją, w przypadku pozostałej części, budynek osiągnął już wysokość czwartego piętra. – Cieszy fakt, że ponad połowa naszych lokali znalazło już swoich właścicieli. W ofercie pozostały mieszkania od 30 do 82 mkw. – informuje Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody.
Oferta domów na przedmieściach Poznania jest równie szeroka. Sporym zainteresowaniem cieszy się zachodnia część przedmieść Poznania, czyli gminy Komorniki oraz Dopiewo. Deweloper Sky Investments przy ul. Pana Tadeusza realizuje osiedle Rodzinne Komorniki. – Klienci mają do wyboru dwa typy budynku. Pierwszy z nich wyróżnia się powierzchnią 79 mkw., a drugi – 90,39 mkw. Pierwsze domy zostaną przekazane mieszkańcom w III kwartale 2019 – informuje Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments.
Mimo jesiennego chłodu, rozwija się „Dąbrówka Leśna Polana” w podpoznańskim Dopiewcu, gdzie najpopularniejszym typem budynku jest „Forma”. W ramach każdego z nich powstają cztery mieszkania szeregowe, dwupoziomowe z ogrodem. W siedmiu budynkach (łącznie 28 mieszkań) wykonywane są prace końcowe. Natomiast w kolejnych 52 lokalach gotowy jest stan surowy zamknięty. Ponadto budowlańcy zakończyli prace w pięciu mieszkaniach szeregowych „Largo”, a w kolejnych ośmiu wykonali elewacje. Wkrótce gotowe będą też dwa budynki wielorodzinne „Villa”.
Jednocześnie deweloper realizuje inwestycję w Murowanej Goślinie. Przy ulicy Stolarskiej powstanie w najbliższym czasie 20 lokali „Forma”. Przy Pogodnej stawiane są mieszkania w zabudowie wielorodzinnej „Villa” i „Logo” (łącznie ponad 30 lokali).

Natomiast w Rabowicach firma Greenbud Development prowadzi jednocześnie trzy etapy Zielonych Rabowic II.  W pierwszym, najbardziej zaawansowanym, wykonywane są posadzki, tynki wewnętrzne oraz tarasy. W drugim budowlańcy montują konstrukcję dachową. W domach z III etapu, wykonywane są między innymi ławy i ściany fundamentowe.
Z kolei w Błażejewku, w gminie Kórnik powiększa się Rodzinny Zakątek dewelopera KM Building. Obecnie na osiedlu trwa realizacja IV etapu inwestycji – łącznie 72 domy w zabudowie szeregowej. – Ponadto, na osiedlu Zalasewo Park, koło Swarzędza jesteśmy na etapie przekazywania własności nabywcom. Dostępnych jest jeszcze kilka ostatnich apartamentów z antresolami, o metrażach 78 – 128 mkw. – informuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Pną się nowe mury

W północnej stronie Poznania powstaje 8 budynek osiedla Reduta Nowe Podolany, przy ul. Jasielskiej. Obecnie skończyły się prace przy budowie hali garażowej. – Nasza inwestycja zaplanowana jest długofalowo, a zakończenie 8 budynku, w którym znajdą się mieszkania o metrażu 42 – 85 mkw. przewidujemy na koniec czerwca 2020 roku. Warto nadmienić, że wraz z końcem roku planujemy skończyć budynek nr 7. – mówi Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.
Kolejne inwestycje powstają blisko centrum Poznania. Między Górczynem a Grunwaldem trwa inwestycja Sielska14. Nazwa komunikuje adres blisko ulicy Głogowskiej. Kameralny budynek będzie liczył pięć kondygnacji i 22 mieszkania od 34 do 102 m kw. Aktualnie rozpoczęła się budowa hali garażowej. Inwestorem Sielska14 jest Quadro Development, który wcześniej współuczestniczył w budowie Osiedla Atrium Grunwald. – Niedługo ruszą prace przy drugiej inwestycji, o nazwie Bosa7, z 27 mieszkaniami – mówi Marek Smogór, prezes Quadro Development.
Nowym adresem na rynku mieszkaniowym jest ul. Leonarda 8. W budynku na Winiarach znajdzie się 9 mieszkań, w tym dwupokojowe z oddzielną kuchnią oraz mieszkania dwupoziomowe. Planowany termin zakończenia budowy to przełom 2019/2020. – Stawiamy na kameralny charakter inwestycji – mówi Michał Wawrzyniak, inwestor realizujący obecnie także osiedle Przystań Warta w Poznaniu.

x

Zobasz także

Portal Cen Mieszkań

Ceny transakcyjne mieszkań i domów jednorodzinnych zostaną udostępnione w Portalu Cen Mieszkań, przepisy w tej ...

15.000 lokali z FMdR

Budowa 15 tys. lokali z Funduszu Mieszkań dla Rozwoju będzie zrealizowana do końca – poinformowała ...

Nowe klasy energetyczne

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zakłada, że system podziału budynków na klasy energetyczne wejdzie w życie ...

Ubywa nam pustostanów

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od kilku lat skutecznie walczy z problemem pustostanów w Poznaniu. Rok ...

Tylko jeden lokal rocznie

Plany rządzących dotyczące wprowadzenia dodatkowych regulacji mających na celu ograniczenie hurtowego zakupu mieszkań budzą spore ...