Ukraina

Nie chcą rozbiórki GH Malta

 

Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, firmy Beichun, wydał w lipcu urząd miasta.

W połowie lipca zrobiło się głośno o tym, że właściciel obiektu złożył w Urzędzie Miasta wniosek o rozbiórkę budynku położonego w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. Pod koniec lipca Gazeta Wyborcza poinformowała, że urzędnicy 21 lipca wydali pozwolenie na rozbiórkę.

Do sprawy wraca Radio Poznań. Jak poinformowano, trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na wyburzenie poznańskiej galerii. Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury, Piotr Sobczak przekazał, że skargę złożyły Narodowy Bank Polski, wspólnota mieszkaniowa z ulicy Kaliskiej oraz dzierżawca lokalu wewnątrz galerii.

„Przedmiot skargi to jest kwestia zapoznania się ze strony tych osób, na ile ta rozbiórka będzie rzutowała na ich nieruchomość. Tam pojawił się wątek, że mieszkańcy chcieliby, ażeby w wyniku rozbiórki galerii nie powstała nowa zabudowa mieszkaniowa, a w przypadku podmiotu dzierżawiącego jest problem związany z umowami wiążącymi przedsięwzięcie z właścicielem galerii, trwająca umowa, kwestia utraty korzyści i tak dalej” – mówi.

Rozpatrzeniem skargi zajmuje się Urząd Wojewódzki.

Źródło:epoznan.pl

x

Zobasz także

Chińskie udziały w Techlandzie

Jak informuje epoznan w poniedziałek Paweł Marchewka powiedział o dużych zmianach w swojej firmie. – ...

Rusza Portowo na Starołęce?

O budowie Portowa mówi się od lat, ale teraz wszystko wskazuje, że w końcu ruszy. ...

Ikar zmieni się w Sheraton

Po remoncie będzie działać pod szyldem Four Points by Sheraton, należącym do sieci Marriott. Wybudowany ...

Będzie Agencja Rewitalizacji

Wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński powiedział w Przemyślu (Podkarpackie), że powołanie Agencji Rewitalizacji, która będzie ...

Niebawem policyjne laboratorium

Styczniowe posiedzenie sejmikowej Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, prowadzone w trybie zdalnym, zdominowała dyskusja i ...