Ukraina

Nie chcą rozbiórki GH Malta

 

Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, firmy Beichun, wydał w lipcu urząd miasta.

W połowie lipca zrobiło się głośno o tym, że właściciel obiektu złożył w Urzędzie Miasta wniosek o rozbiórkę budynku położonego w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. Pod koniec lipca Gazeta Wyborcza poinformowała, że urzędnicy 21 lipca wydali pozwolenie na rozbiórkę.

Do sprawy wraca Radio Poznań. Jak poinformowano, trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na wyburzenie poznańskiej galerii. Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury, Piotr Sobczak przekazał, że skargę złożyły Narodowy Bank Polski, wspólnota mieszkaniowa z ulicy Kaliskiej oraz dzierżawca lokalu wewnątrz galerii.

„Przedmiot skargi to jest kwestia zapoznania się ze strony tych osób, na ile ta rozbiórka będzie rzutowała na ich nieruchomość. Tam pojawił się wątek, że mieszkańcy chcieliby, ażeby w wyniku rozbiórki galerii nie powstała nowa zabudowa mieszkaniowa, a w przypadku podmiotu dzierżawiącego jest problem związany z umowami wiążącymi przedsięwzięcie z właścicielem galerii, trwająca umowa, kwestia utraty korzyści i tak dalej” – mówi.

Rozpatrzeniem skargi zajmuje się Urząd Wojewódzki.

Źródło:epoznan.pl

x

Zobasz także

Miliard z KPO dla gmin

Blisko 870 mln zł z KPO na sporządzenie planów ogólnych w gminach. Wkrótce nabór wniosków ...

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Biurowiec akademikiem

Pierwszy wysokościowiec w Poznaniu, wzniesiony po wojnie jako siedziba Biura Odbudowy Miasta Poznania, zostanie przebudowany. ...