Ukraina

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu – to pomysł inwestora. O zgodę na tę inwestycję walczył ponad dwa lata. Skutecznie.

„Decyzja dla MALTASKI została wydana 27 listopada” – informuje „Wyborczą” Piotr Sobczak, dyrektor wydziału urbanistyki i architektury Urzędu Miasta Poznania.

Sobczak precyzuje, że to decyzja „o pozwoleniu na rozbiórkę pięciu budynków: usługowego – wypożyczalni sprzętu narciarskiego, usługowego – małej gastronomii, magazynowego i dwóch techniczno-magazynowych” przy ul. Wiankowej 2 oraz „o pozwoleniu na budowę budynku hotelowego z częścią usługową (wypożyczalnią sprzętu narciarskiego), wraz z infrastrukturą techniczną”, również na działce przy ul. Wiankowej 2. .

Więcej na wyborcza.pl

Foto:Projekt hotelu nad Jeziorem Maltańskim. (Wizualizacja autorstwa AESDE, projektu wykonanego przez ACE ODA Studio BOAA.)

 

x

Zobasz także

Miliard z KPO dla gmin

Blisko 870 mln zł z KPO na sporządzenie planów ogólnych w gminach. Wkrótce nabór wniosków ...

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...

Biurowiec akademikiem

Pierwszy wysokościowiec w Poznaniu, wzniesiony po wojnie jako siedziba Biura Odbudowy Miasta Poznania, zostanie przebudowany. ...