Ładowarki emu.energy

Ostrów czeka na halę

Już ponad trzy miesiące trwają prace przy budowie długo oczekiwanej przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego hali widowiskowo-sportowej. Wykonawca inwestycji – firma Budrem – planuje prace na kolejny miesiąc. Prace warte ponad 31 mln zł zakończą się 31 sierpnia 2020 r. Arena Ostrów to jedna z najważniejszych inwestycji w obecnej kadencji, ale również w całej dotychczasowej historii ostrowskiego samorządu.
Brak pełnowymiarowego i profesjonalnego obiektu, to duży problem dla tamtejszego środowiska sportowego.
Nowy obiekt ma to zmienić.

Arena Ostrów będzie halą dla wszystkich zainteresowanych sportem. Dla zawodników, dla mieszkańców, dla gości. Będzie służyć nie tylko profesjonalnemu sportowi zawodowemu, ale także dzieciom i młodzieży.

Hala będzie spełniała warunki licencyjne dla rozgrywek ekstraklasy w koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej. W środku znajdą się miejsca siedzące dla ponad 3 tys. widzów, a trybuny teleskopowe umożliwią stosowanie wielu aranżacji – również tych związanych z organizacją wydarzeń muzycznych czy targów.

Budowa obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2019 r. W sierpniu na placu budowy zakończono montaż wszelkich instalacji podposadzkowych. Dodatkowo osadzono tłuszczownik, czyli urządzenie oddzielające ze ścieków tłuszcze i smary. Wykonano także 80 proc. ścian żelbetowych. W tym miesiącu zakończone zostały już ostatecznie prace fundamentowe i rozpoczęto montaż prefabrykatów trybun. Trwają tu intensywne prace murarskie, które kontynuowane będą także w kolejnych miesiącach.

Na wrzesień zaplanowano montaż stropów kanałowych oraz wykonanie deskowań i zbrojenia stropów monolitycznych.

– Hala rośnie w oczach. Cieszy intensywność prac i fakt, że są one prowadzone bez opóźnień, zgodnie z harmonogramem. Już we wrześniu ostrowianie będą mogli obserwować w tym miejscu montaż konstrukcji stalowej dachu – to kolejny etap tej inwestycji – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

x

Zobasz także

Zastrzyk na komunikację Gniezna

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO ...

232 M + w Pile

Jak podaje Radio Poznań, poseł Marcin Porzucek (PiS), który jest zwolennikiem tego projektu, chciałby wybudować ...

Otwarcie mostu w Międzychodzie

Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedzili Międzychód. Obaj wizytowali nowy most na rzece ...

Rozbudowa szpitala w Gnieźnie

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital ...

„Korytarz” Berlin – Piła

Berlin z Piłą ma łączyć nowoczesny korytarz transportowy. 5 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienie ...