Ładowarki emu.energy

Rozbudowa szpitala w Gnieźnie

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital podpisał aneks do umowy na dokończenie robót budowlanych. Główny wykonawca wróci na plac budowy po ponad dwóch miesiącach.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie poinformowało w środę, że zgodnie z zapisami aneksu etap I rozbudowy ma zakończyć się do końca października 2019 r., całkowita realizacja ma się zakończyć do 31 sierpnia 2021 r.

Główny wykonawca inwestycji odstąpił od umowy na początku czerwca tego roku. Negocjacje z nim trwały ponad dwa miesiące.

„Dyrekcja Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie dołożyła wszelkich starań, by wynegocjować jak najlepsze warunki dalszej współpracy z głównym wykonawcą. Przedstawicielom szpitala udało się zapewnić środki finansowe na kontynuację II i III etapu, których realizacja w pierwotnej umowie uzależniona była od pozyskania dodatkowych źródeł finansowych” – podano.

Starostwo wyjaśniło, że umowa z 2017 roku zawarta pomiędzy szpitalem a głównym wykonawcą – konsorcjum spółek Alstal Grupa Budowlana oraz AGB – wskazywała, że tylko I etap robót jest gwarantowany, a pozostałe prace objęte są prawem opcji, na które nie zostały zabezpieczone środki finansowe.

Jak podano, władze powiatu i szpitala czynią kolejne działania w zakresie pozyskania dodatkowych środków finansowych, o których przyznaniu zadecyduje wojewoda wielkopolski. Pieniądze te miałyby zostać przeznaczone na wykonanie sali hybrydowej na nowym bloku operacyjnym i centralnej sterylizatorni.

x

Zobasz także

Zastrzyk na komunikację Gniezna

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO ...

232 M + w Pile

Jak podaje Radio Poznań, poseł Marcin Porzucek (PiS), który jest zwolennikiem tego projektu, chciałby wybudować ...

Otwarcie mostu w Międzychodzie

Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak odwiedzili Międzychód. Obaj wizytowali nowy most na rzece ...

Ostrów czeka na halę

Już ponad trzy miesiące trwają prace przy budowie długo oczekiwanej przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego hali ...

„Korytarz” Berlin – Piła

Berlin z Piłą ma łączyć nowoczesny korytarz transportowy. 5 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienie ...