Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Rozbudowa szpitala w Gnieźnie

Do końca sierpnia 2021 roku potrwać ma rozbudowa Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie. Szpital podpisał aneks do umowy na dokończenie robót budowlanych. Główny wykonawca wróci na plac budowy po ponad dwóch miesiącach.

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie poinformowało w środę, że zgodnie z zapisami aneksu etap I rozbudowy ma zakończyć się do końca października 2019 r., całkowita realizacja ma się zakończyć do 31 sierpnia 2021 r.

Główny wykonawca inwestycji odstąpił od umowy na początku czerwca tego roku. Negocjacje z nim trwały ponad dwa miesiące.

„Dyrekcja Szpitala Pomnika Chrztu Polski w Gnieźnie dołożyła wszelkich starań, by wynegocjować jak najlepsze warunki dalszej współpracy z głównym wykonawcą. Przedstawicielom szpitala udało się zapewnić środki finansowe na kontynuację II i III etapu, których realizacja w pierwotnej umowie uzależniona była od pozyskania dodatkowych źródeł finansowych” – podano.

Starostwo wyjaśniło, że umowa z 2017 roku zawarta pomiędzy szpitalem a głównym wykonawcą – konsorcjum spółek Alstal Grupa Budowlana oraz AGB – wskazywała, że tylko I etap robót jest gwarantowany, a pozostałe prace objęte są prawem opcji, na które nie zostały zabezpieczone środki finansowe.

Jak podano, władze powiatu i szpitala czynią kolejne działania w zakresie pozyskania dodatkowych środków finansowych, o których przyznaniu zadecyduje wojewoda wielkopolski. Pieniądze te miałyby zostać przeznaczone na wykonanie sali hybrydowej na nowym bloku operacyjnym i centralnej sterylizatorni.

x

Zobasz także

Calisia One wizytówką

Kiedy startowaliśmy z pracami rewitalizacyjnymi wiele osób obawiało się komercyjnego wykorzystania tego miejsca. Mieszkańcom zależało, ...

PKM także do Rogoźna i Wrześni

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisano porozumienie pomiędzy Województwem Wielkopolskim, Miastem Poznań, ...

Konińska fabryka baterii

Nowy zakład firmy Johnson Matthey Battery Systems – producenta baterii do samochodów elektrycznych, powstanie w ...

Biogazownia w Przybrodzinie

Innowacyjna biogazownia uruchamiana właśnie w Rolniczo – Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym w Przybrodzie należącym do Uniwersytetu ...

Nowa elektrownia wiatrowa

Energetyka jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki objętych Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polski rząd ...