Ładowarki emu.energy

Palił się kościół w Gołańczy

Około godziny 17.00 w środę 17 kwietniawybuchł pożar kościoła w miejscowości Gołańcz. Trwa akcja straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze potwierdzone.
Jak informuje serwis Remiza.pl w miejscowości Gołańcza w województwie Wielkopolskim wybuchł pożar. W ogniu stanął kościół św. Wawrzyńca. W świątyni zapaliły się organy. Według wstępnych informacji, nikomu nic się nie stało.
Według Piotra Kaczmarka z KP PSP w Wągrowcu ogień pojawił się najprawdopodobniej przy organach na wieży kościoła, a organista wymagał pomocy pogotowia. Po kilkunastu minutach zajęła się wieża kościoła.

– Obecnie sytuacja jest już opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia. Na miejscu nadal panuje duże zadymienie i strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych – powiedział Kaczmarek. Całkowite dogaszenie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.
Ogień na wieży kościoła w Gołańczy pojawił się w środę około godz. 17.15. Jak tłumaczył PAP Kaczmarek, „obecnie sytuacja jest już opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia”.
Dodał, że obecnie akcję gaśniczą nadal prowadzi 17 zastępów strażaków PSP i OSP.

x

Zobasz także

Szynobusy to Wągrowiec

9 maja 2019 r. – w Dniu Unii Europejskiej – w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu ...

Rząd wspiera nasze drogi

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann opublikował listę zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. ...

Samorządy przyjazne energii

Kaczory, Kępno, Ochotnica Dolna, Kleszczewo, miasto Kolno oraz stołeczny Zarząd Dróg Miejskich – to ich ...

Nasze zabytki nagrodzone

Zakład karny w byłym klasztorze, muzeum, dworzec kolejowy, kościół i wieża ciśnień znalazły się na ...

Osiedle Słoneczne w Szamotułach

Spółka Agrobex zakończyła realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej. W Szamotułach powstało osiedle Słoneczne, składające się z ...