Finansowanie pomostowe

Palił się kościół w Gołańczy

Około godziny 17.00 w środę 17 kwietniawybuchł pożar kościoła w miejscowości Gołańcz. Trwa akcja straży pożarnej. Przyczyny pożaru nie są jeszcze potwierdzone.
Jak informuje serwis Remiza.pl w miejscowości Gołańcza w województwie Wielkopolskim wybuchł pożar. W ogniu stanął kościół św. Wawrzyńca. W świątyni zapaliły się organy. Według wstępnych informacji, nikomu nic się nie stało.
Według Piotra Kaczmarka z KP PSP w Wągrowcu ogień pojawił się najprawdopodobniej przy organach na wieży kościoła, a organista wymagał pomocy pogotowia. Po kilkunastu minutach zajęła się wieża kościoła.

– Obecnie sytuacja jest już opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia. Na miejscu nadal panuje duże zadymienie i strażacy pracują w aparatach ochrony dróg oddechowych – powiedział Kaczmarek. Całkowite dogaszenie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.
Ogień na wieży kościoła w Gołańczy pojawił się w środę około godz. 17.15. Jak tłumaczył PAP Kaczmarek, „obecnie sytuacja jest już opanowana, ogień się nie rozprzestrzenia”.
Dodał, że obecnie akcję gaśniczą nadal prowadzi 17 zastępów strażaków PSP i OSP.

x

Zobasz także

„Korytarz” Berlin – Piła

Berlin z Piłą ma łączyć nowoczesny korytarz transportowy. 5 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienie ...

Rewitalizacja Miasta Pleszewa

Pleszew przechodzi gruntowne zmiany. Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego 24 lipca podpisała z władzami ...

Tłocznia gazu w Odolanowie

Wielkopolska jest jednym z województw, na terenie którego będzie przebiegał nowy korytarz dostaw gazu na ...

Likwidacja barier

Prawie 4 mln zł z PFRON trafi do 19 wielkopolskich powiatów. Dzięki tej kwocie samorządy ...

Jedno dziecko – jedno drzewo

Kalisz włącza się w akcję upamiętniającą narodziny nowych mieszkańców. 28 września 2019 roku rodzice dzieci, ...