Ukraina

Perłowa Wilda

Przy ul. Kosińskiego w Poznaniu powstanie 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny – PERŁA. Jego inwestorem jest Spółka Family House. To już kolejny projekt tego dewelopera w tej części miasta. Tym razem w ofercie znalazły się 94 mieszkania, które będzie można kupić od 4200 do 4800 zł netto za m kw. Najnowsza inwestycja powstanie w obrębie dzielnicy Wilda, w południowej części Poznania. Taka lokalizacja pozwala na łatwą i szybką komunikację z centrum miasta. Dodatkowym atutem jest bliskość centrum handlowego Green Point, przedszkola czy Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi.
PERŁA to funkcjonalny i nowoczesny budynek wielorodzinny, w którym znajdą się 94 mieszkania, w tym kawalerki o powierzchni około 37 m kw., lokale dwupokojowe o metrażu od 36 do 57 m kw. i trzypokojowe około 70 m kw. Parter nieruchomości w całości został przeznaczony na lokale handlowo-usługowe, dzięki czemu mieszkańcy, niemal bez wychodzenia z domu, będą mogli zaspokoić swoje najbardziej podstawowe potrzeby. Deweloper przewidział także budowę podziemnej hali garażowej.
– Chcemy skończyć z konfrontowaniem budownictwa atrakcyjnego i taniego. Można budować ładnie i tanio, dla młodych ludzi, którzy chcą mieszkać w ciekawych budynkach. Dlatego do projektu zaangażowaliśmy tak znakomitego architekta, jak Piotr Barełkowski – mówi Jakub Pyżalski, prezes Family House. Zdaniem prezesa można budować z dobrymi projektantami, z dobrych materiałów i po niewygórowanej cenie.
– Chcemy, aby ludzie o nie najwyższych dochodach mogli mieszkać w ładnych budynkach, aby Poznań stawał się coraz ładniejszy, a mieszkańcy byli dumni ze swego miejsca zamieszkania – dodaje Pyżalski. – Im więcej będziemy budowali w takiej cenie, tym szybciej będziemy się rozwijać. My nie chcemy windować bardzo wysokich zysków.
Zaletą inwestycji jest przestronność i funkcjonalność mieszkań, wysoka estetyka i jakość wykorzystywanych materiałów. W standardzie deweloperskim mieszkania będą posiadały drzwi antywłamaniowe, parapety wewnętrzne marmurowe, instalacje, grzejniki oraz dostęp do telefonu i internetu. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Natomiast termin realizacji zaplanowano na przełom 2011/2012 roku. Mimo, że na mieszkanie przyszli nabywcy będą musieli trochę poczekać, deweloper nie może narzekać na brak chętnych.
– Od momentu kiedy po raz pierwszy zaprezentowaliśmy projekt PERŁY, odnotowujemy stałe zainteresowanie inwestycją. Wynika to przede wszystkim z atrakcyjnej lokalizacji i korzystnej ceny mieszkań. Mieszkanie dwupokojowe można kupić za 200 tysięcy złotych brutto. Co więcej klienci znają już nasze poprzednie inwestycje i mogą być pewni co do standardu wykończenia naszych lokali. W związku z tym, teraz kiedy rozpoczęliśmy już rezerwację mieszkań, jesteśmy spokojni, że każde z nich szybko znajdzie swojego właściciela – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House.
PERŁA to nie pierwszy projekt spółki w tej części Poznania. Przy ul. Roboczej Family House pod koniec 2009 roku oddało do użytku kamienicę. Również tym razem inwestycja komponuje się z otoczeniem, jednocześnie nadając mu nowoczesny wygląd. Oryginalna bryła budynku, przeszklenia oraz efektowna fasada, łączą w sobie dynamikę i elegancję.

– Główny korpus budynku z ceglanymi elementami ozdobiony został wykuszami (od strony północnej) i balkonami (od strony południowej). Oficyna zaprojektowana jest w formie białej kurtyny tak, aby zielone podwórza były jasne, a wgląd do mieszkań chroniony – mówi Piotr Barełkowski, autor projektu. Ten jeden z najbardziej znanych poznańskich architektów jest autorem m.in. takich obiektów jak Stary Browar czy Terminal Ławica. Dzięki kolejnej inwestycji, o ciekawym zamyśle architektonicznym, Wilda ma szansę nabrać nowego oblicza i charakteru.
– Zachęcam do spaceru po Wildzie. Charakterystyczne dla tej dzielnicy ceglane fasady i wykusze były wytyczną do projektowania – dodaje architekt.
Lokale dostępne w PERLE spełniają wymogi rządowego programu „Rodzina na swoim”. Natomiast dzięki współpracy z wieloma bankami, klienci Family House mogą liczyć na preferencyjne warunki przy udzielaniu kredytu, niższe prowizje bankowe i opłaty za wycenę nieruchomości.

x

Zobasz także

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...