Fotografia wnętrz

Pół miliarda kredytu

Poznański samorząd wystąpi o dodatkowy kredyt w wysokości 500 mln zł – poinformował prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Wyjaśnił, że w związku z następstwami epidemii koronawirusa Poznań spodziewa się istotnie niższych wpływów z podatków.

Jaśkowiak zaznaczył, że dodatkowe pieniądze trafią na zadania, które musi realizować miasto; nie będzie jednak w stanie wesprzeć dzięki nim lokalnych przedsiębiorców w trudnej sytuacji.

„Szacuję, że wpływy z podatku CIT będziemy mieli na poziomie 50 proc. tych zakładanych, bo wyniki przedsiębiorstw będą po prostu dużo gorsze. Będziemy mieli też dużo niższe wpływy z podatku PIT. Nie mam żadnych wątpliwości, że tych ubytków, które się wiążą z pandemią nie uzupełni mi rząd. Wystąpimy o dodatkowy kredyt w rachunku bieżącym na 500 mln zł” – powiedział Jaśkowiak na konferencji prasowej.

Założone w budżecie miasta na rok 2020 udziały we wpływach z podatku dochodowego to ponad 1 mld 390 mln zł, z tego wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych to 160 mln zł.

„Rząd i prezydenci największych miast zdają sobie sprawę z tego, że impulsem, który bardzo pomoże gospodarce będą inwestycje w dużych miastach. I dopiero ten impuls może się przełożyć na inne działania” – dodał prezydent Poznania.
Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

Wygraj staż w MF

„Partnerstwo biznesu z fiskusem” to temat pracy konkursowej w siódmej edycji konkursu „Podatkowi liderzy”. Studenci ...

PIT do końca maja

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można ...

Pomogą odroczyć raty

Banki zapewnią możliwość odroczenia spłat rat kredytowych na okres do 3 miesięcy. Ułatwienia mają dotyczyć ...

Miliard od BGK na czynsze

Najem subsydiowany to najem z pewną pomocą publiczną, w ramach której dopłaca się do czynszu. ...

Uwaga! Fałszywe emaile

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami o tytule „Wezwanie do złozenia wyjasnienia” (pisownia oryginalna), w których autor ...