Nickel 750×100 – Dąbrówka

Polityka Miasta Poznania

W najbliższych dniach zostaną wprowadzone ostatnie poprawki do uchwały

ustanawiającej Politykę Mieszkaniową Miasta Poznania na lata 2017-2027. Urząd miasta chce by dokument został uchwalony w grudniu.

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej zaprezentowano radnym dokument Polityka Mieszkaniowa Miasta Poznania na latach 2017-2027. To uchwała, która wyznaczać ma kierunki i narzędzia działania władz miasta w obszarze zapewniania potrzeb mieszkaniowych mieszkańców. Przygotowanie programu poprzedziło obszerne badanie, które zostało zrealizowane przez Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a później diagnoza i sama polityka została skonsultowana z jednostkami miejskimi, organizacjami społecznymi i mieszkańcami.

Dokument jest już właściwie gotowy, ostatnie uwagi będą wprowadzane do niego w najbliższych dniach. – Będziemy chcieli rozpatrzyć zgłaszane uwagi dlatego uchwała znajdzie się w programie nie najbliższej sesji tylko następnej – zapowiedział Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta.

Dokument wśród swoich celów przewiduje poprawę dostępności lokali mieszkalnych i socjalnych dla osób o najniższych dochodach. Poprawę jakości zamieszkania w lokalach komunalnych. Następnie zwiększenie atrakcyjności Poznania jako miejsca zamieszkania dla osób o średnich i wyższych dochodach. Wreszcie celem jest precyzyjna identyfikacja i wsparcie osób borykających się z trudnościami mieszkaniowymi.

Mają temu służyć proponowane narzędzia. Wśród nich jest zwiększanie liczebności lokali socjalnych, zagospodarowanie pustostanów, poprawa stanu technicznego istniejących mieszkań, uruchomienie Miejskiego Biura Najmu. Narzędziem ma być także udział w programie „Mieszkanie Plus”, mieszkania od PTBS czy wykup lokali komunalnych.
Źródło: Biuletyn Miejski; fot. J. Gładysiak
(jg)

x

Zobasz także

Po ile będzie metr?

Czy zdaniem deweloperów wzrost kosztów realizacji inwestycji spowoduje podwyżki cen mieszkań? O ile mogą wzrosnąć ...

Zielony Sołacz Tarasy

Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment, ruszyła z budową poznańskiego kompleksu Zielony Sołacz Tarasy ...

Stopy procentowe a cena lokalu

W jakim stopniu podwyżka stóp procentowych może zdaniem deweloperów wpłynąć na sprzedaż mieszkań? Sondę prezentuje ...

Powstaje „Polanka Milczańska”

Budimex zrealizuje według projektu Studia Lisiak obiekt „Polanka Milczańska” w Poznaniu z ok. 230 mieszkaniami. ...

Więcej lokali socjalnych?

W projektowanej nowelizacji zaproponowano bezzwrotne wsparcie finansowe, udzielane na tworzenie lokali mieszkalnych na wynajem.Rządowe plany ...