Nickel 750×200 – Dąbrówka

Polityka Miasta Poznania

W najbliższych dniach zostaną wprowadzone ostatnie poprawki do uchwały

ustanawiającej Politykę Mieszkaniową Miasta Poznania na lata 2017-2027. Urząd miasta chce by dokument został uchwalony w grudniu.

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej zaprezentowano radnym dokument Polityka Mieszkaniowa Miasta Poznania na latach 2017-2027. To uchwała, która wyznaczać ma kierunki i narzędzia działania władz miasta w obszarze zapewniania potrzeb mieszkaniowych mieszkańców. Przygotowanie programu poprzedziło obszerne badanie, które zostało zrealizowane przez Centrum Polityk Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a później diagnoza i sama polityka została skonsultowana z jednostkami miejskimi, organizacjami społecznymi i mieszkańcami.

Dokument jest już właściwie gotowy, ostatnie uwagi będą wprowadzane do niego w najbliższych dniach. – Będziemy chcieli rozpatrzyć zgłaszane uwagi dlatego uchwała znajdzie się w programie nie najbliższej sesji tylko następnej – zapowiedział Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta.

Dokument wśród swoich celów przewiduje poprawę dostępności lokali mieszkalnych i socjalnych dla osób o najniższych dochodach. Poprawę jakości zamieszkania w lokalach komunalnych. Następnie zwiększenie atrakcyjności Poznania jako miejsca zamieszkania dla osób o średnich i wyższych dochodach. Wreszcie celem jest precyzyjna identyfikacja i wsparcie osób borykających się z trudnościami mieszkaniowymi.

Mają temu służyć proponowane narzędzia. Wśród nich jest zwiększanie liczebności lokali socjalnych, zagospodarowanie pustostanów, poprawa stanu technicznego istniejących mieszkań, uruchomienie Miejskiego Biura Najmu. Narzędziem ma być także udział w programie „Mieszkanie Plus”, mieszkania od PTBS czy wykup lokali komunalnych.
Źródło: Biuletyn Miejski; fot. J. Gładysiak
(jg)

x

Zobasz także

Jak się ma wielka płyta

W ciągu ostatniej dekady mieszkania w blokach z wielkiej płyty wolniej traciły na wartości niż ...

GUS:” Trwa budowlany boom”

Według wstępnych danych GUS, w okresie styczeń-październik 2017 r. oddano do użytkowania 139424 mieszkania,   ...

Co wybierają single

  Które inwestycje mieszkaniowe najbardziej odpowiadają singlom? Czym się charakteryzują? Oto deweloperska sonda: Tomasz Sujak, ...

Kolejne bloki na Ratajach

Ponad 35 mln zł zasili w najbliższym czasie budżet Poznania. Rozstrzygnięto przetarg   na zakup ...

Fundamenty Mieszkań Plus

Zależy nam na tym, aby stworzyć dobry grunt pod Mieszkanie Plus i dostęp do czterech ...