Fotografia wnętrz

Property Forum Kraków

Kraków od wielu lat doceniają przedsiębiorcy i deweloperzy. Ten jeden z najsilniejszych ośrodków regionalnych przyciąga biznes, turystów i nowych mieszkańców, a możliwości inwestycyjne miasta w połączeniu z lokowanym tu kapitałem przekładają się na konkretne efekty. Na jakie projekty czeka Kraków? Jakie możliwości inwestycyjne stwarza nieruchomościowym graczom stolica Małopolski? Między innymi o tym już dziś na Property Forum Kraków.

   Kraków znajduje się na celowniku inwestorów z różnych branż. Poziom oświaty, transport, środowisko naturalne, oferta mieszkaniowa i kulturalna – to magnes dla młodych Europejczyków i świetna perspektywa dla firm lokujących tu swój biznes. Potencjał szkolnictwa wyższego jest wyjątkowy. Ważne, by go wykorzystać i przedstawiać inwestorom jako dodatkowy benefit. Jak budować inteligentne miasto, atrakcyjne dla biznesu i mieszkańców? Miejskie destynacje z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami oraz ofertą kulturalną, czyli miastotwórczy mix used – to jedno z głównych zagadnień, które zamierzamy poruszyć podczas konferencji.

     Mocnym atutem Krakowa jest nie tylko potencjał ekonomiczny i naukowy, ale i czynsze na stabilnym poziomie oraz wybór atrakcyjnych powierzchni dla najemców. Na rynku biurowym aktualne zasoby miasta przekroczyły 1,16 mln metrów kwadratowych powierzchni, a motorem napędowym pozostaje niezmiennie branża usług biznesowych, która od wielu lat bardzo dobrze czuje się pod Wawelem. Co więcej, małopolska destynacja wyróżnia się na tle całej Europy – jest w ścisłej światowej czołówce jeśli chodzi o najatrakcyjniejsze miasta dla centrów zaawansowanych usług biznesowych – co potwierdzają wysokie pozycje w europejskim rankingu atrakcyjności lokalizacji do prowadzenia działalności w sektorze BSS oraz w globalnym rankingu Tholons Services Globalization. Co pozwoli stolicy Małopolski utrzymać pierwsze miejsce wśród miast regionalnych – o tym będą dyskutować goście Property Forum KrakówKraków to również niekwestionowana turystyczna perełka Polski. Tylko w 2017 roku Kraków odwiedziło ok. 13 mln turystów i choć bogata oferta hotelowa Małopolski sukcesywnie się powiększa, to wciąż rysuje się potrzeba zwiększenia liczby noclegów. Co planują rynkowi gracze i z jakimi wyzwaniami się mierzą? Na jakie marki hotelowe czeka Kraków i jak nowe inwestycje zmienią rynek – to również jeden z tematów dyskusji podczas Property Forum.

   Rynek centrów handlowych w Krakowie już dojrzał, ale wciąż jest miejsce na nowe projekty. Czy przyszłością są usługi i rozrywka, a nie sam handel? Zarządcy obiektów stoją przed wyzwaniem: jak przyciągnąć nowych i utrzymać dotychczasowych klientów? Tym starszym z pomocą przychodzi modernizacja lub radykalna zmiana najemców. Nowi muszą umiejętnie zatrzymać zainteresowanie. Jak zarządzać centrami, by przyciągnąć pokolenie „domatorów” – to kolejny z tematów przewidzianych podczas Property Forum Kraków.Edycja 2018/2019 to wiele aktualnych tematów, gorące dyskusje i prezentacje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów, a także Work & Leisure Talks – wydarzenie towarzyszące Property Forum nt. najnowszych trendów w designie oraz wyposażaniu przestrzeni w obiektach komercyjnych i wokół nich.

Źródlo:propertynews.pl Tam też do obejrzenia film.

 

***

Kraków 2030 – do życia i do pracy, miasto zrównoważone, zdrowe, konkurencyjne oraz… 2-milionowe – jak zbudować markę przyciągającą największe talenty? Jak tworzyć miastotwórcze projekty w historycznej tkance?

Kraków to miasto start-upów – żeby rosnąć, musi aktywnie konkurować o młodych, dobrze wyedukowanych i kreatywnych ludzi. Poziom oświaty, transport, środowisko naturalne, oferta mieszkaniowa i kulturalna – to magnes dla młodych Europejczyków i świetna perspektywa dla firm lokujących tu swój biznes. Jak budować inteligentne miasto, atrakcyjne dla biznesu i mieszkańców? Miejskie destynacje z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami oraz ofertą kulturalną, czyli miastotwórczy mix used. Na jakie projekty czeka Kraków? O tym będziemy rozmawiać w trakcie Property Forum Kraków!

Na jakie projekty czeka Kraków? Jakie możliwości inwestycyjne miasto stwarza nieruchomościowym graczom? O tym będziemy 19 listopada rozmawiać podczas Property Forum Kraków.

x

Zobasz także

Stolica na niebiesko

Pałac Kultury i Nauki i warszawski most Śląsko-Dąbrowski przez dwie najbliższe noce będą podświetlane na ...

Bydgoski wiadukt na DK nr 5

Zakończyły się prace związane z rozbiórką starego wiaduktu drogowo-kolejowego i budową nowego na wschodniej części ...

Kongres Energetyki Słonecznej

Rozpoczęła się rejestracja na II Kongres Energetyki Słonecznej, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia ...

Suszy już nie unikniemy

Naukowcy ostrzegają przed suszą. Kłopoty z wodą mogą pojawić się już wkrótce. Na terenie województwa ...

Odnowią 150 dworców

PKP przygotowują się do realizacji drugiej edycji programu dworcowego, który obejmie 150 lokalizacji, w których ...