Bolechowo 750×200 – maj 2017

Stabilność systemu bankowego

– Dbamy o stabilność sektora finansowego – mówi Teresa Czerwińska. Minister finansów deklaruje, że Polacy nie mają się o co obawiać. – Nic oszczędnościom nie zagraża – stwierdziła w rozmowie z money.pl.

Teresa Czerwińska zapewnia, że oszczędności Polaków są bezpieczne

Minister przyznała, że na jej prośbę zebrał się Komitet Stabilności Finansowej, w którym uczestniczyli przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego, Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Finansów oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. – Przeanalizowaliśmy sytuację na rynku, przeanalizowaliśmy sytuację dwóch banków – stwierdziła.

– W razie jakichkolwiek turbulencji jesteśmy gotowi uruchomić wszelkie narzędzia, jakie ma dostępne – tłumaczy w rozmowie z money.pl Teresa Czerwińska. Jak dodała, oszczędnościom zgromadzonym w Idea Banku i Getin Noble Banku nic nie zagraża, bo te są objęte przez system depozytów gwarantowanych.

Czerwińska stwierdziła, że rynki finansowe są przyzwyczajone do tego typu zdarzeń, które jak to określiła są „pewnymi turbulencjami na poziomie pojedynczych podmiotów”.

x

Zobasz także

ZUS już wysyła PIT-y

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę ok. 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ...

Srebrna 10-złotówka

24 stycznia 2019 r. Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu srebrną monetę o nominale 10 ...

PIT wypełni skarbówka

Idą zmiany! Teraz PIT wypełni za Ciebie fiskus. Wielu z nas powoli otrzymuje od pracodawców ...

Przyjęto budżet na 2019 r.

Sejm przyjął ustawę budżetową na rok 2019. Budżet na 2019 r. pozwala na realizację polityki ...

CBA wkracza do NBP

Dostępne oświadczenia majątkowe Martyny Wojciechowskiej, byłej radnej i obecnej dyrektor departamentu komunikacji i promocji w ...