Stabilność systemu bankowego

– Dbamy o stabilność sektora finansowego – mówi Teresa Czerwińska. Minister finansów deklaruje, że Polacy nie mają się o co obawiać. – Nic oszczędnościom nie zagraża – stwierdziła w rozmowie z money.pl.

Teresa Czerwińska zapewnia, że oszczędności Polaków są bezpieczne

Minister przyznała, że na jej prośbę zebrał się Komitet Stabilności Finansowej, w którym uczestniczyli przedstawiciele Komisji Nadzoru Finansowego, Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Finansów oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. – Przeanalizowaliśmy sytuację na rynku, przeanalizowaliśmy sytuację dwóch banków – stwierdziła.

– W razie jakichkolwiek turbulencji jesteśmy gotowi uruchomić wszelkie narzędzia, jakie ma dostępne – tłumaczy w rozmowie z money.pl Teresa Czerwińska. Jak dodała, oszczędnościom zgromadzonym w Idea Banku i Getin Noble Banku nic nie zagraża, bo te są objęte przez system depozytów gwarantowanych.

Czerwińska stwierdziła, że rynki finansowe są przyzwyczajone do tego typu zdarzeń, które jak to określiła są „pewnymi turbulencjami na poziomie pojedynczych podmiotów”.

x

Zobasz także

Pół miliarda kredytu

Poznański samorząd wystąpi o dodatkowy kredyt w wysokości 500 mln zł – poinformował prezydent miasta ...

PIT do końca maja

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można ...

Pomogą odroczyć raty

Banki zapewnią możliwość odroczenia spłat rat kredytowych na okres do 3 miesięcy. Ułatwienia mają dotyczyć ...

Miliard od BGK na czynsze

Najem subsydiowany to najem z pewną pomocą publiczną, w ramach której dopłaca się do czynszu. ...

Uwaga! Fałszywe emaile

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami o tytule „Wezwanie do złozenia wyjasnienia” (pisownia oryginalna), w których autor ...