Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Stawiamy na Niemców

Innowacje, elektromobilność, rozwój współpracy gospodarczej to w największym skrócie wyniki pobytu ministra Jerzego Kwiecińskiego w Stuttgarcie. 48 godzin, 8 spotkań, 1 cel – inwestycje i rozwój współpracy gospodarczej. Tak w liczbach można podsumować wizytę Jerzego Kwiecińskiego w Stuttgarcie.

Minister Jerzy Kwieciński w dniach 28-29.03 przebywał w Stuttgarcie stolicy Badenii-Wirtembergii. Region ten należy do najbardziej innowacyjnych i rozwiniętych gospodarczo regionów Europy. Na wysoki poziom nakładów na inwestycje w nowe technologie mają wpływ liczne przedsiębiorstwa z branży MŚP oraz siedziby i zakłady światowych gigantów tak jak Daimler, Robert Bosch Gmbh czy Häring.

Pierwszym punktem wizyty była Izba Przemysłowo-Handlowa, która jest największą organizacją samorządu gospodarczego w Badenii-Wirtembergii i liczy obecnie 156 000 firm. Celem spotkanie było przedstawienie informacji o nowych ułatwieniach regulacyjnych w Polsce dla przedsiębiorców.

„Niemieccy inwestorzy klasyfikują Polskę jako drugi, po Czechach najbardziej preferowany cel inwestycyjny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej pory niemieckie firmy zainwestowały w polską gospodarkę ponad 35 mld euro” – powiedział minister Jerzy Kwieciński

Podczas spotkania odbyła się także debata z przedsiębiorcami z Badenii-Wirtembergii, którzy przybyli na spotkanie.

„Polsko-niemiecka współpraca powinna działać na podobnych zasadach jak te maszyny składające samochody. Każda z nich odpowiada za inny elementy, bo każda z nich ma inne możliwości. Finalnie jednak dzięki ich wspólnej pracy powstaje produkt. Polska i Niemcy mają różne możliwości i obszary, w których się specjalizują. Każde z nich może pracować wyłącznie na swój interes, jednak kiedy połączą siły nie tylko osiągną więcej dla siebie, ale też poprawią wyniki wspólnoty, jaką jest Unia Europejska” – dodał minister podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Mercedesa.

Minister odwiedził także Instytut Fraunhofera jedną z największych w Europie organizacji, który zajmuje się badaniami i ich wdrożeniem w przemyśle, a także Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki krajową agencją, odpowiedzialną za prowadzenie badań w zakresie technologii kosmicznych, transportu i energii. W jednostkach tych poruszał kwestie związane z elektromobilnością oraz dualnym systemem kształcenia.

x

Zobasz także

Elektryczny Volkswagen

Elektryczna rewolucja na rynku motoryzacyjnym już się rozpoczęła. Volkswagen właśnie wprowadza na rynek pierwszego z ...

A może e-mikrobusy?

W czwartek (16 maja) po południu i w piątek (17 maja) w Białymstoku odbywały się ...

Testy e – autobusów w Poznaniu

Trwają testy w celu przygotowań przewoźnika do wdrożenia pojazdów bezemisyjnych do swojej floty. W minionym ...

Testy eCitaro w Poznaniu

 Elektryczny, bezemisyjny autobus eCitaro będzie przez najbliższy tydzień jeździł po Poznaniu na liniach 163 i ...

Już 5.000 e -aut

Z końcem marca po Polskich drogach jeździło niemal 5 tysięcy osobowych aut elektrycznych, które mogły ...