Ukraina

Ville Sołackie Agrobexu

Niemal w setną rocznicę rozpoczęcia budowy dzielnicy willowej na poznańskim Sołaczu do grona inwestorów w tym historycznym miejscu dołączyła firma Agrobex. Między ulicami Góralską a Podlaską powstanie siedem willi, a w każdej po trzy luksusowe apartamenty o powierzchni od 123 do 227 m kw. Inwestycję przygotowano z dbałością o szczegóły zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Przyszłym właścicielom zapewniono miejsca w hali garażowej, komórki lokatorskie oraz windy, którymi można będzie wjechać bezpośrednio do apartamentów.

Oferta niezwyczajna

Drewniane duże okna, tarasy, klimatyzacja, centralny odkurzacz, klatki schodowe zaprojektowane indywidualnie dla każdej willi, przestronne układy pomieszczeń, duże możliwości aranżacji wnętrza sprawiają, iż jest to oferta niezwyczajna. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przewidziano alarm, wideodomofon, rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie, monitoring i ogrodzenie terenu.
Ville Sołackie to jedne z najbardziej prestiżowych apartamentów Poznania. Na taką ocenę składają się w równym stopniu oryginalna, interesująca koncepcja architektoniczna, standard wykonania i wyposażenia oraz położenie. Sołacz to coś więcej niż dobra, bezpieczna i spokojna lokalizacja. To pojęcie mentalne, bardzo mocno osadzone w świadomości poznaniaków.

Miasto-ogród

Koncepcja Sołacza jako osiedla willowego zrodziła się na początku XX wieku w głowie Eliasa Barucha, żydowskiego bankiera z Kassel. Podjął on popularną wówczas w świecie ideę stworzenia miasta ogrodu, podmiejskiej dzielnicy mieszkaniowej z niemal wiejską atmosferą.
Sołacz był pierwszą willową dzielnicą Poznania w tak dużej skali (87 hektarów) i w oparciu o nowe koncepcje urbanistyczno-architektoniczne. Mieszkańcami pierwszych domów byli głównie niemieccy urzędnicy. Po odzyskaniu niepodległości przeszły one w ręce Polaków, w większości naukowców, profesorów gimnazjalnych, przedstawicieli wolnych zawodów i artystów. Inwestorem stał się także Uniwersytet Poznański, a Sołacz zaczął obrastać legendą magicznego miejsca środowisk inteligenckich, artystycznych i uczonych.

Nawiązanie do zamysłów poprzedników

Świadoma tej tradycji firma Agrobex podeszła do inwestycji z wyjątkowym pietyzmem. Koncepcja nawiązuje do zamysłów poprzedników, z jedną istotną różnicą. Sołackie wille powstałe w przeszłości nie były oryginalne, wykończeniem ani urodą nie różniły się od tysięcy podobnych domów, jakie budowano w ówczesnych Niemczech.

Ville Sołackie Agrobeksu będą w pod tym względem ekskluzywne i wyjątkowe. Aspirują do tego, by swoim standardem przewyższyć wszystko, co dotąd powstało w Poznaniu. Nie bez znaczenia jest też okoliczność, że Ville Sołackie wieńczą dzieło rozpoczęte ponad sto lat temu przez miłośnika ogrodów, ciszy i piękna Eliasa Barucha. Wyznaczony pierwotnie obszar Sołacza został już praktycznie zabudowany.
Budowa kompleksu już się rozpoczęła.

x

Zobasz także

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...