Ładowarki emu.energy

Wydłużona ulga mieszkaniowa

Ministerstwo Finansów wydłużyło do 3 lat okres, w którym można skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe.

Cytowana w czwartkowym (27 grudnia) wpisie na Twitterze minister finansów Teresa Czerwińska – poinformowała, że rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe, a środki można przeznaczyć na wydatki na przebudowę lub remont lokalu.

  • Wydłużamy do 3 lat okres, w którym ma nastąpić wydatkowanie na nabycie i ostateczne nabycie własności innej nieruchomości – podało ministerstwo finansów.Wydłużenie tzw. ulgi mieszkaniowej jest elementem zapowiedzianego przez resort ewolucyjnej zmiany systemu podatkowego, by był on przejrzysty, prosty i przyjazny podatnikowi nazwanego filozofią 3xP.
  • Nowe rozwiązania (zgodne z filozofią 3xP) mają nie tylko ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej, ale również inne sprawy podatkowe codziennego życia – czytamy na stronie internetowej ministerstwa.
x

Zobasz także

Pranie a estetyka budynku

Wieszanie na suszarce bielizny osobistej o dyskusyjnej estetyce oraz pościeli i odzieży, która zasłania częściowo ...

NIK o mieniu wojskowyn

Agencja Mienia Wojskowego rzetelnie i gospodarnie zarządzała nieruchomościami Skarbu Państwa. Wyjątki dotyczyły udzielania i realizacji ...

Kradzież prądu we wspólnocie

Kto płaci za prąd pobierany przez członka wspólnoty nielegalnie z instalacji części wspólnej na potrzeby ...

NIK o obrocie ziemią

Zmiany w obrocie ziemią rolna zahamowały tempo wzrostu cen ziemi rolnej i spowodowały zmniejszenie liczby ...

Darmowe dane geodezyjne

W drugim kwartale 2019 roku Rada Ministrów ma przyjąć projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo ...