Finansowanie pomostowe

Wydłużona ulga mieszkaniowa

Ministerstwo Finansów wydłużyło do 3 lat okres, w którym można skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe.

Cytowana w czwartkowym (27 grudnia) wpisie na Twitterze minister finansów Teresa Czerwińska – poinformowała, że rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe, a środki można przeznaczyć na wydatki na przebudowę lub remont lokalu.

  • Wydłużamy do 3 lat okres, w którym ma nastąpić wydatkowanie na nabycie i ostateczne nabycie własności innej nieruchomości – podało ministerstwo finansów.Wydłużenie tzw. ulgi mieszkaniowej jest elementem zapowiedzianego przez resort ewolucyjnej zmiany systemu podatkowego, by był on przejrzysty, prosty i przyjazny podatnikowi nazwanego filozofią 3xP.
  • Nowe rozwiązania (zgodne z filozofią 3xP) mają nie tylko ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej, ale również inne sprawy podatkowe codziennego życia – czytamy na stronie internetowej ministerstwa.
x

Zobasz także

Lokal z TBS na własność?

Rozwiązanie prywatnych TBS-ów to pomysł radykalny, ale kuszący – mówi serwisowi PortalSamorzadowy.pl. Marcin Błach, dyrektor ...

Prawo do bycia spółdzielcą

Wiele osób straciło członkostwo spółdzielni mieszkaniowych po zmianie przepisów z 2017 r.Stało się to z ...

NSA o paleniu węglem

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał uchwałę antysmogową dla Krakowa, zakazującą palenia węglem i drewnem. ...

Koniec chaosu w przestrzeni

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju obiecuje, że jeszcze w marcu zostanie opublikowany projekt nowej ustawy o ...

Zmiany w wywłaszczeniach

Będzie przedawnienie roszczeń do nieruchomości zabranych przez państwo lub gminy, gdy od decyzji w tej ...