Ładowarki emu.energy

Azyl dla rodzin w potrzebie

Lokalny Klub Rodzinny w Czarnkowie – już otwarty!!! To przyjazna przestrzeń dla rodzin z małymi dziećmi (od urodzenia do 5 roku życia), doświadczających trudności życiowych. To miejsce, w którym w bezpiecznych i komfortowych warunkach rodzice mogą spędzić czas ze swoimi pociechami, uzyskać pomoc czy po prostu porozmawiać.

Miejsce powstało w ramach projektu „Dobry start – zapobieganie zagrożeniu wykluczeniem społecznym rodzin z małymi dziećmi poprzez zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społecznych”. Projekt realizowany jest przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach projektu w trzech miejscowościach województwa wielkopolskiego – Czarnkowie, Jarocinie i Rawiczu – wdrażana jest od lipca 2018 do października 2020 r. innowacyjna usługa społeczna – Lokalny Klub Rodzinny (LKR).

Lokalny Klub Rodzinny, to przyjazna przestrzeń dla rodzin z małymi dziećmi (od urodzenia do 5 roku życia), doświadczających trudności życiowych, która daje rodzicom i dzieciom możliwość spędzania wspólnie czasu, oferuje dobrą zabawę, w inspirującym i uczącym otoczeniu, buduje i wzmacnia relacje w rodzinie, umożliwia rozmowy i wypicie ciepłej kawy/herbaty w gronie innych rodzin, wspiera rodziców w ich roli rodzicielskiej, a przy okazji integruje społeczność lokalną.

W zależności od etapu rozwoju rodziny, jej potrzeb i oczekiwań oraz wieku i zainteresowań dzieci, elastycznie oferuje różnego rodzaju wsparcie, np.: zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci z rodzicami, wydarzenia kulturalno-edukacyjne, grupy wsparcia i samopomocowe, konsultacje specjalistyczne (np. logopeda, psycholog, położna, fizjoterapeuta, prawnik) dla rodzin.

x

Zobasz także

Nowa elektrownia wiatrowa

Energetyka jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki objętych Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polski rząd ...

Duży gabaryt w Skokach

Firma ATJ Development przygotowała realizację obiektu handlowego w miejscowości Skoki. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę ...

Pomoc w utylizacji odpadów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał ponad 5 mln zł na utylizację odpadów ...

V etap obwodnicy Wągrowca

W czwartek w Wągrowcu (wielkopolskie) podpisano list intencyjny ws. budowy kolejnego etapu obwodnicy miasta. Do ...

Nowa komenda w Kaliszu

W Kaliszu otwarto nową siedzibę komendy Miejskiej Policji. Koszt to 57 mln zł. Nowa siedziba ...