Finansowanie pomostowe

Azyl dla rodzin w potrzebie

Lokalny Klub Rodzinny w Czarnkowie – już otwarty!!! To przyjazna przestrzeń dla rodzin z małymi dziećmi (od urodzenia do 5 roku życia), doświadczających trudności życiowych. To miejsce, w którym w bezpiecznych i komfortowych warunkach rodzice mogą spędzić czas ze swoimi pociechami, uzyskać pomoc czy po prostu porozmawiać.

Miejsce powstało w ramach projektu „Dobry start – zapobieganie zagrożeniu wykluczeniem społecznym rodzin z małymi dziećmi poprzez zwiększenie dostępu do dobrej jakości usług społecznych”. Projekt realizowany jest przez Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ramach projektu w trzech miejscowościach województwa wielkopolskiego – Czarnkowie, Jarocinie i Rawiczu – wdrażana jest od lipca 2018 do października 2020 r. innowacyjna usługa społeczna – Lokalny Klub Rodzinny (LKR).

Lokalny Klub Rodzinny, to przyjazna przestrzeń dla rodzin z małymi dziećmi (od urodzenia do 5 roku życia), doświadczających trudności życiowych, która daje rodzicom i dzieciom możliwość spędzania wspólnie czasu, oferuje dobrą zabawę, w inspirującym i uczącym otoczeniu, buduje i wzmacnia relacje w rodzinie, umożliwia rozmowy i wypicie ciepłej kawy/herbaty w gronie innych rodzin, wspiera rodziców w ich roli rodzicielskiej, a przy okazji integruje społeczność lokalną.

W zależności od etapu rozwoju rodziny, jej potrzeb i oczekiwań oraz wieku i zainteresowań dzieci, elastycznie oferuje różnego rodzaju wsparcie, np.: zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci z rodzicami, wydarzenia kulturalno-edukacyjne, grupy wsparcia i samopomocowe, konsultacje specjalistyczne (np. logopeda, psycholog, położna, fizjoterapeuta, prawnik) dla rodzin.

x

Zobasz także

„Szatnia na Medal”

Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podpisał pierwsze umowy w ramach II edycji programu „Szatnia ...

Atrakcyjne Boszkowo

Boszkowo znalazło się na trzecim miejscu wśród najchętniej odwiedzanych miejsc w Wielkopolsce w opracowaniu portalu ...

Zrewitalizowane M Plus

Przy kępickiej ulicy Niepodległości trwa budowa niskich dwukondygnacyjnych budynków nawiązujących swoim charakterem do historycznej zabudowy ...

Nowe rondo w Jarocinie

Nowe rondo, spinające w całość wybudowane w ubiegłym roku dwie nowe drogi, zostało oficjalnie oddane ...

Dowody na stołeczność Gniezna

Jeszcze w tym roku winny ruszyć prace archeologiczne na Wzgórzu Lecha, których celem ma być ...