Ukraina

Bloki w zabytkowym parku

Zabudowa terenu między okazałymi gmachami jest dowodem całkowitego braku wrażliwości na sprawy urbanistyki i przestrzeni. O ile ze smutkiem można przyjąć, że inwestora te kwestie nie interesują, o tyle martwi postawa urzędników, z MKZ na czele – mówi Jakub Głaz, krytyk architektury.
Chodzi o nowe osiedle na 318 mieszkań, które Państwowy Fundusz Mieszkań na Wynajem stawia na działce położonej między ul. Święcickiego i Śniadeckich oraz między Collegium Heliodora Święcickiego (dawniej Chemicum) a Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego. Projekt opracowany przez pracownię architektoniczną Inicjatywa Projektowa zakłada powstanie pięciu 6- kondygnacyjnych budynków z halą garażową.
Ostatnimi laty działka służyła jako parking-klepisko, historycznie jednak było to miejsce bardzo prestiżowe – uczelniane budynki powstały na Powszechną Wystawę Krajową jako Pałac Sztuki i Pałac Rządowy, a między nimi znajdował się reprezentacyjny park z szerokimi alejami spacerowymi, wypielęgnowaną zielenią i pomnikiem Poległych Lotników.

x

Zobasz także

Centrum pediatrii otwarte

„To najważniejsza inwestycja w historii Samorządu Województwa Wielkopolskiego” – powiedział 1 czerwca 2022 r. – ...

Ulubiona zieleń poznaniaków

Zieleń w centrum Poznania i jeziora w lasach Wielkopolski są bohaterami akcji wyborcza.pl. Redakcja chciała ...

Niepokojące ratingi

Fitch Ratings utrzymał na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative) międzynarodowe długoterminowe ratingi ...

101.000 uchodźców w Poznaniu

W marcu 2022 r. największe polskie miasta i otaczające je gminy gościły prawie 70 proc. ...

Co z „dziurą toruńską”

Konkretnie chodzi o teren pomiędzy Mostem Uniwersyteckim i ulicą Libelta położony wzdłuż ulicy Roosevelta. Miasto ...