Finansowanie pomostowe

Chcemy kupować?

Koniec kryzysu w nieruchomościach? Blisko 30 procent internautów, którzy wypełnili ankietę Money.pl zamierza w najbliższym półroczu kupić nieruchomość lub wybudować dom. Przynajmniej jeden na dziesięciu chce wydać ponad pół miliona złotych. 20 procent ankietowanych zadeklarowało kupno mieszkania lub domu do końca 2009 roku. Aż blisko 9 procent chce rozpocząć budowę domu. Blisko 60 proc. ankietowanych przez Money.pl jest zainteresowana nieruchomościami na rynku wtórnym, reszta przegląda oferty na rynku pierwotnym.


źródło:Money.pl

Blisko 45 proc. ankietowanych spośród tych, którzy nie są zainteresowani ani kupnem ani budową nieruchomości, odpowiedziała, że już posiadają mieszkanie lub dom. 42 proc. stwierdziło, że nie stać ich na zakup lub nie posiadają zdolności kredytowych. Ponad jedna dziesiąta czeka na dalszy spadek cen, a niespełna 3 proc. twierdzi, że na rynku nie ma interesujących ich ofert.
W większości ankietowani liczą na sfinansowanie inwestycji częściowo lub w całości za kredyt. Niespełna 18 proc. kupi nieruchomość lub wybuduje dom za gotówkę.


źródło:Money.pl

Większość nie wyda więcej niż 400 tysięcy złotych, ale ponad 13 proc. grubo ponad pół miliona złotych lub ponad milion.

Ile zamierzasz wydać na zakup mieszkania/domu
lub budowę domu?
Do 100 tys. złotych 7,1%
Od 101 tys. do 200 tys. złotych 23,4%
Od 201 tys. do 300 tys. złotych 26,3%
Od 301 tys. do 400 tys. złotych 15,4%
Od 401 tys. do 500 ty. złotych 9,5%
Od 501 tys. do 600 tys. złotych 5,1%
Od 601 tys. do 1 mln złotych 6,5%
Powyżej miliona złotych 6,7%

źródło:Money.pl

Zaledwie 15 proc. ankietowanych myśli o kupnie własnego ,,M” w budynkach wybudowanych przed 1989 rokiem. Blisko 60 proc. zamierza kupić mieszkanie wybudowane po tej dacie lub nowe. Ciekawe jest, że aż 20 proc. chce kupić dom wolno stojący, a 5 proc. szeregówkę.
W większości internauci myślą o nieruchomości nie większej niż 85 m kw.


źródło:Money.pl

Wybierając nieruchomość większość ankietowanych kieruje się ceną i lokalizacją – to ponad 80 proc., reszta bardziej standardem i metrażem. Przeważają ci, którzy zamierzają kupić nieruchomość lub się wybudować poza centrum miasta lub na wsi. W centrum szuka jej niespełna 30 proc. internautów.

x

Zobasz także

Powstanie mapa inwestycji

Dzięki nowej funkcjonalności Systemu Informacji Przestrzennej możliwe będzie graficzne odzwierciedlenie na mapie Poznania planowanych inwestycji ...

300 lat razem z Bambrami

W 2019 roku mija 300 lat, odkąd pierwsi Bambrzy przybyli do Wielkopolski. Ich obecność miała ...

Właściciele chcą przekształceń

Do sądów wieczystoksięgowych do połowy br. wpłynęło ponad 900 tys. zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego ...

Stawki za wodę na działkach

Działkowcy, którzy pobierają wodę z ujęć głębinowych, przy miesięcznym zużyciu w wysokości 2 metrów sześciennych ...

Pszczoły ratują miasta

W ostatnich latach coraz więcej pasiek powstaje w miastach, na dachach budynków. W niektórych metropoliach ...