Fotografia wnętrz

Dołączymy do Innowacyjnych

Poznań przystąpi do Światowej Organizacji Współpracy Miast Innowacyjnych – na zaproszenie Shenzhen, chińskiego partnera stolicy Wielkopolski.

Decyzja, o przystąpieniu do organizacji podjęta przez radnych pozwoli na lepszą współpracę na rzecz rozwoju naukowego i technologicznego. Światowa Organizacja Współpracy Miast Innowacyjnych (WICCO – World Innovative Cities Cooperation Organisation) to międzynarodowa organizacja pozarządowa non-profit, którą tworzą miasta i organizacje zaangażowane w pogłębianie globalnej współpracy w dziedzinie innowacji.

Światowa Organizacja Współpracy Miast Innowacyjnych ma być międzynarodową platformą wymiany doświadczeń, wspierającą rozwój nowoczesnych projektów. Jej członkowie będą mogli m.in. zapoznać się z najnowocześniejszymi obszarami rozwoju naukowego i technologicznego, uczyć się na podstawie sukcesów i dobrych praktyk innych miast czy nawiązać kontakty z uznanymi organizacjami – informują miejscy urzędnicy.

Poznań relacje partnerskie z Shenzhen, jednym z najlepiej rozwiniętych chińskich ośrodków przemysłowych i naukowo-technicznych, z silnym sektorem nowoczesnych technologii, nawiał w 1993 roku. Ich zakres obejmuje gospodarkę, handel, naukę i technikę, edukację, kulturę, ochronę zdrowia i lecznictwo.
Foto i Źródło:Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. AEROFOTO-KACZMARCZYK;portal e-poznan

x

Zobasz także

Centrum Szyfrów tuż, tuż

Ostatni weekend września (24-26.09) upłynie w Poznaniu pod znakiem szyfrów, kodów i tajemnic z wielką ...

Ogródki czynne do 23

W każdy piątek i sobotę restauratorzy będą mogli gościć swoich klientów w ogródkach gastronomicznych do ...

Budowa parkingu na MTP

Zaczęła się budowa parkingu na MTP. Koniec prac już w maju. Budowa trzypoziomowego parkingu za pawilonem ...

Już się można kąpać

Od piątku (25 czerwca) czynne jest kąpielisko w Jeziorze Biezdruchowskim w Pobiedziskach, od soboty działać ...

Jaki Poznań dla poznaniaków

Nie ma wątpliwości – większość poznaniaków, którzy zagłosowali w plebiscycie Gazety Wyborczej, chce zielonego, ekologicznego ...