Bolechowo 750×200 – maj 2017
Nickel 750×100 – Dąbrówka

Eiffage Polska Budownictwo zbuduje Maltę26 w Poznaniu

Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała dwie umowy na realizację zespołu budynków mieszkalnych przy ul. Wołkowyskiej w Poznaniu. Pierwsza umowa dotyczy budowy I etapu osiedla, która rozpocznie się w lipcu br. Druga obejmuje wykonanie II etapu inwestycji, którego start planowany jest na lipiec 2018 r. Inwestorem jest firma UWI Inwestycje S.A.

Nowe osiedle powstaje w pobliżu słynnego jeziora Maltańskiego. Będzie się składało z pięciu wolno stojących budynków mieszkalnych posadowionych na dwóch halach garażowych. Pierwszy etap inwestycji otrzymał nazwę Malta26. W jego ramach powstanie budynek o nieregularnym kształcie zbliżonym do litery C, liczący 6 nadziemnych i 1 podziemną kondygnację. Znajdzie się w nim 76 mieszkań o metrażach od 31 do 88 m2. Ale możliwe jest też uzyskanie powierzchni do 100 m kw.

Cena metra waha się od 5.900 do 6.800 zł. 

Jak wyjaśnia Daria Miszczyk inspiracją dla nazwy Malta 26 był docelowy numer ulicy, przy której powstanie budynek – Wołkowyska 26 oraz atrakcyjny rejon, powszechnie nazywany Maltą.

– Jest to kolejny, po osiedlu Botanika, projekt mieszkaniowy, który realizujemy w Poznaniu wspólnie z UWI Inwestycje – powiedział Rafał Strugała, dyrektor Handlowy Oddziału Region Północ, Eiffage Polska Budownictwo.

W ramach II etapu osiedla powstaną kolejne cztery budynki, w których łącznie znajdzie się około 167 mieszkań. Za projekt architektoniczny odpowiada AB BUD-PL Marta Faron-Mikołajczyk.

I etap inwestycji (budynek A, Malta26) przy ul. Wołkowyskiej w Poznaniu w liczbach:

  Liczba budynków: 1

  Liczba kondygnacji: 6 nadziemnych i 1 podziemna

  Powierzchnia całkowita części nadziemnej: 6.132,31 m2

  Powierzchnia całkowita garażu: 3.154 m2

  Powierzchnia użytkowa mieszkań: 3 802,11 m2

  Liczba mieszkań: 76

II etap inwestycji przy ul. Wołkowyskiej w Poznaniu w liczbach:

  Liczba budynków: 4

  Liczba kondygnacji:

Budynki BDE: do 6 nadziemnych i 1 podziemna

Budynek C: do 5 nadziemnych i 1 podziemna

x

Zobasz także

Silva w Gdyni sprzedaje

Położenie, pomysł i funkcja Silvy dedykują osiedle przede wszystkim rodzinom. Pierwszy etap sprzedaży dokładnie potwierdził ...

Ranking tanich mieszkań

W jakiej cenie deweloperzy oferują najtańsze mieszkania w poszczególnych miastach? Oto wyniki sondy prezentuje serwis ...

Skąd mieszkaniowy boom

Podstawą dzisiejszego boomu w mieszkaniówce są długoterminowe inwestycje w nieruchomości, a nie zarobki spekulacyjne, jak ...

Płacimy więcej za nowe

Mimo, że mieszkania prawie wszędzie drożeją, wciąż przybywa chętnych do ich zakupu.      Za metr ...

Dobre prognozy dla mieszkaniówki

  Rekord bije rekord. Tak w skrócie można opisać polski rynek nowych mieszkań Duże ożywienie ...