Ładowarki emu.energy

Europejskie Centrum Produkcji Sivantos w Poznaniu

Jeden z największych na świecie producentów aparatów słuchowych otworzył w stolicy Wielkopolski Europejskie Centrum Produkcji i Dystrybucji. Grupa Sivantos wybrała Poznań jako najlepszą lokalizację dla całej europejskiej produkcji. Następnym krokiem będzie zwiększenie zatrudnienia w dziale logistyki. Wyprodukowane w Poznaniu aparaty trafią do pacjentów m.in. z Niemiec, Anglii, Danii oraz oczywiście z Polski. Poznańskie centrum docelowo ma być siedzibą całej europejskiej produkcji firmy. Już w tej chwili w Poznaniu pełną parą pracują drukarki 3D wykorzystywane do wytwarzania aparatów wewnątrzusznych oraz wkładek usznych oraz dział logistyki.
Decyzja Sivantos o przeniesieniu całej europejskiej produkcji do Poznania stanowi potwierdzenie, że jesteśmy ważnym ośrodkiem przemysłowym. Przedsiębiorstwa produkcyjne stanowią jeden z filarów poznańskiej gospodarki. Niewątpliwie przedstawiciele firmy dostrzegli nasze atuty. Nowoczesna przedsiębiorczość i produkcja, oparta o zaawansowane technologie należą do priorytetów Strategii Rozwoju Miasta – mówi Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta.
Przedstawiciele Sivantos przekonują, że wybrali Poznań ze względu na doskonałą lokalizację i poziom wykształcenia potencjalnych pracowników. Podkreślają, że miasto ma doskonałe połączenia komunikacyjne z całą Europą oraz to, że aż dwie uczelnie poznańskie kształcą protetyków słuchu.
Przeniesienie europejskiej produkcji do Poznania trwało kilkanaście miesięcy. Teraz, po otwarciu centrum, firma planuje zwiększyć zatrudnienie. Pracę w Dziale Logistyki znajdzie tam dodatkowe 30 osób.
Obecnie Europejskie Centrum Produkcji i Dystrybucji w Poznaniu zatrudnia 315 osób, z czego 200 osób na produkcji i w logistyce. Dla pracowników uruchomiono specjalny program szkoleniowy, dzięki któremu mogą podnosić swoje kwalifikacje. Ponadto ECPiD jest centrum szkoleniowym dla protetyków słuchu z całego świata – przyjeżdżają do Poznania, aby brać udział w profesjonalnych warsztatach z zakresu modelingu i serwisowania produktów oraz procesu produkcji.
Sivantos Group to czołowy producent aparatów słuchowych. Co czwarty używany na świecie aparat został wyprodukowany właśnie przez tę firmę. Tworząc swoje produkty sięga po innowacje technologiczne – to światowy prekursor w wykorzystywaniu technologii wireless w bezprzewodowej komunikacji między aparatami. Każdy wyprodukowany aparat jest niepowtarzalny – powstaje na zamówienie i jest dopasowany do konkretnego pacjenta.

x

Zobasz także

Rowery czwartej generacji

Na 21 marca planowane jest uruchomienie systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego czwartej generacji (PRM 4G). Trwają ...

Miejski Dworzec PKS

Radni miejscy zdecydowali o podziale spółki PKS Poznań S.A. Wydzielona część jej majątku – lokal ...

Golden Marketing Conference

W dniach od 19 do 20 marca na uczestników Golden Marketing Conference czeka ponad dwadzieścia ...

Strategia Polskich Mebli

Podczas największych targów meblowych w Polsce przedstawiono strategię marki dla polskiej branży meblarskiej, która ma ...

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu ...