Expo Real w Monachium

Tegoroczna oferta miejskich nieruchomości promowanych na targach Expo Real w Monachium jest bardzo różnorodna i bogata. Grunty zlokalizowane są w różnych miejscach Poznania, zarówno w samym centrum, jak i w odleglejszych rejonach.

W aktualnej ofercie Miasta Poznania znajdują się nieruchomości przy rondzie Rataje, na terenie KSSSE czy nad jeziorem Kierskim - grafika artykułu
W aktualnej ofercie Miasta Poznania znajdują się nieruchomości przy rondzie Rataje, na terenie KSSSE czy nad jeziorem Kierskim

Tegoroczne targi Expo Real w Monachium, to drugie (po targach MIPIM w Cannes) tak ważne wydarzenie dla branży nieruchomości, które odbywa się stacjonarnie.

Na stoisku Miasta Poznania promowanych jest 16 terenów inwestycyjnych. Przeważają nieruchomości przeznaczone pod wielorodzinną zabudowę mieszkaniową lub usługową – 9  terenów. Wyjątkową propozycją jest nieruchomość przeznaczona pod niską zabudowę wielorodzinną o charakterze willi miejskich przy ul. Olsztyńskiej. Proponowane są też 3 nieruchomości o wyłącznej funkcji usługowej (przy rondzie Rataje, w rejonie ulic Franowo i Folwarcznej i w rejonie ulic Hetmańskiej i Góreckiej). Ciekawą propozycję dla sektora turystyki, rekreacji i sportu stanowi nieruchomość położona nad jeziorem Kierskim, w klinie zieleni, oferowana z wyłączeniem sprzedaży. Dodatkowo, jeden z obszarów w aktualnej ofercie jest przeznaczony pod działalność przemysłowo-usługową, a jedna nieruchomość częściowo pod zabudowę przemysłowo-usługową a częściowo pod parkingi.

– Cieszymy się, że kolejne ważne wydarzenie w branży nieruchomości odbędzie się stacjonarnie. Mamy już zaplanowane spotkania z inwestorami, którzy są zainteresowani poznańskim rynkiem. O atrakcyjności poznańskiej oferty świadczy fakt, że w przetargach, które odbyły się na przełomie września i października, wyłoniono nabywcę pól inwestycyjnych przy ulicach Obodrzyckiej, Sarbinowskiej i Garaszewo. Łączna cena uzyskana w wyniku licytacji wyniosła ponad 34 miliony złotych – wyjaśnia Katja Lożina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

Więcej na portalu:poznan.pl

x

Zobasz także

Poznański rynek biurowy

Rynek biurowy w stolicy Wielkopolski jest coraz większy i coraz bardziej atrakcyjny. Na mapie Poznania ...

Hurtowy zakup mieszkań

Hurtowy zakup mieszkań przez skandynawski fundusz. Jak takie operacje wpływają na ceny? Na przełomie czerwca ...

Renowacja dworca w Zbąszyniu

PKP S.A. podpisały umowę ws. przebudowy dworca kolejowego w Zbąszyniu (woj. wielkopolskie). Inwestycja warta ponad ...

Japoński biznes w Plewiskach

Jak donosi portal epoznan.pl do końca 2021 roku w podpoznańskich Plewiskach powstanie zakład koncernu chemicznego ...

Budowlany rekord

Pomimo pandemii w Polsce zbudowano w 2020 r. najwięcej mieszkań od 41 lat. Po wojnie ...