Fotografia wnętrz

IV Forum Rozwoju Miast

Czy wizja przyjaznego miasta z bezpiecznymi ulicami i przestrzenią do wspólnego spędzania czasu jest osiągalna? Czy mogą w tym pomóc edukacja i wsparcie nowoczesnych technologii? Jaka jest rola mieszkańców w budowaniu bezpieczeństwa? Nad tymi zagadnieniami zastanawiają się w tym roku uczestnicy IV Forum Rozwoju Miast. Ze względu na aktualną sytuację, tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się online.
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak mówi do mikrofonu, na przeciwko stoi Iwona Matuszczak – Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. – grafika artykułu
Ze względu na aktualną sytuację, tegoroczna edycja Forum Rozwoju Miast wydarzenia odbywa się online

– Spotykamy się w specyficznych warunkach. Stan pandemii jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem i rodzi szereg pytań: Jak dalej rozwijać się będą miasta? Czy nasze życie wróci kiedyś do normy, czy nastąpią trwałe zmiany? Niewątpliwie kryzys jest też szansą i musimy ją wykorzystać. Nie mam żadnych wątpliwości, że należy nadal inwestować w transport zrównoważony – mówił podczas otwarcia Forum prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. – Życzę Państwu owocnych rozmów i ciekawych dyskusji. Żyjemy w czasach bardzo dynamicznych zmian związanych z cyfryzacją i rozwojem internetu. Pandemia podkręciła ich tempo jeszcze bardziej. Uważam, że w obecnych warunkach w szczególności należy słuchać, rozmawiać i dyskutować, aby wybierać najlepsze rozwiązania – dodał prezydent Poznania.

– Bardzo się cieszę, że pomimo zmiany terminu wydarzenia, które było spowodowane błędem w zapisie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem stanu epidemii, możemy dzisiaj w tak licznym gronie uczestników spotkać się i przedyskutować kluczowe dla miast kwestie – mówiła Iwona Matuszczak – Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.
Więcej na poznan.pl

x

Zobasz także

4 Design Days 2021

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się 4 Design Days 2021 Pre-Opening Online. Przez dwa dni ...

Deweloperzy Dzieciom 9 raz

Już po raz raz dziewiąty akcja Deweloperzy Dzieciom niesie uśmiech i pozytywną energię tam, gdzie ...

X Forum Zarządców Nieruchomości

Start: 13 października, godz. 9.00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW OD GODZ. 8.30 PROGRAM WYDARZENIA* 9.00 – 9.10 ...

XII Europejski Kongres Gospodarczy

XII Europejski Kongres Gospodarczy; 2-4 września 2020; Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice Nieruchomości komercyjne i polecane ...

Perły Samorządu jesienią

12 i 13 października Dziennik Gazeta Prawna zaprasza do Gdyni na najważniejszy w Polsce kongres ...