Leszno wyremontuje ratusz

Blisko 2,4 mln zł kosztować będzie rozpoczynający się 7 stycznia remont ratusza w Lesznie. Inwestycja obejmuje remont elewacji i przyziemia ratusza wraz z przebudową instalacji odgromowej i ma zostać zrealizowana do końca października. Wykonawcą prac jest spółka Orlikon z Poznania.

„Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadziliśmy jeszcze w 2019 roku. Oferty złożyły trzy podmioty, ceny wahały się od prawie 2,4 mln zł do prawie 3,5 mln. Najkorzystniejszą ofertę złożyła poznańska spółka; umowa jest już podpisana, plac budowy przekazany, na wykonanie zadania jest czas do 31 października” – oświadczyła Lucyna Gbiorczyk z leszczyńskiego magistratu.

W ramach remontu przewidziano wymianę stolarki okiennej, prace murarskie i malarskie, remont schodów wejściowych, renowację kanałów osuszających, detali architektonicznych i przebudowę instalacji odgromowej.

Lucyna Gbiorczyk podkreśliła, że miasto wielokrotnie starało się o pozyskanie dofinansowania na remont ratusza. Ostatecznie inwestycja realizowana jest ze środków własnych – remont nie mógł być już dłużej odkładany.

„Składaliśmy wnioski w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego czy do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niestety nie udało nam się uzyskać jakiegokolwiek wsparcia finansowego – mimo pozytywnych ocen wniosków” – powiedziała.

Miasto planuje kontynuację remontu w ratusza i zapowiada kolejne starania o pozyskanie dofinansowania na ten cel.

x

Zobasz także

Ratunek dla klasztoru w Lądzie

Minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał ponad 100 mln zł dotacji na 375 projektów w ...

Środki na rewitalizację

– Samorządy, które cztery lata temu zdecydowały się na opracowanie programów rewitalizacji, wiedzą, że to ...

O neutralność węglową regionu

Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, przewodniczył spotkaniu projektu C-Track 50 – Umieszczenie regionów na drodze ...

Bedzie hala w Aleksandrii

Nowa hala wytwórczo-magazynowa wyrośnie w Wielkopolsce Firma Meble Para przygotowała realizację obiektu produkcyjnego w miejscowości ...

Park Handlowy Koło

Już w przyszłym roku na mapie Koła pojawi się nowy park handlowy o powierzchni 9 ...