Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Leszno wyremontuje ratusz

Blisko 2,4 mln zł kosztować będzie rozpoczynający się 7 stycznia remont ratusza w Lesznie. Inwestycja obejmuje remont elewacji i przyziemia ratusza wraz z przebudową instalacji odgromowej i ma zostać zrealizowana do końca października. Wykonawcą prac jest spółka Orlikon z Poznania.

„Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadziliśmy jeszcze w 2019 roku. Oferty złożyły trzy podmioty, ceny wahały się od prawie 2,4 mln zł do prawie 3,5 mln. Najkorzystniejszą ofertę złożyła poznańska spółka; umowa jest już podpisana, plac budowy przekazany, na wykonanie zadania jest czas do 31 października” – oświadczyła Lucyna Gbiorczyk z leszczyńskiego magistratu.

W ramach remontu przewidziano wymianę stolarki okiennej, prace murarskie i malarskie, remont schodów wejściowych, renowację kanałów osuszających, detali architektonicznych i przebudowę instalacji odgromowej.

Lucyna Gbiorczyk podkreśliła, że miasto wielokrotnie starało się o pozyskanie dofinansowania na remont ratusza. Ostatecznie inwestycja realizowana jest ze środków własnych – remont nie mógł być już dłużej odkładany.

„Składaliśmy wnioski w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego czy do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niestety nie udało nam się uzyskać jakiegokolwiek wsparcia finansowego – mimo pozytywnych ocen wniosków” – powiedziała.

Miasto planuje kontynuację remontu w ratusza i zapowiada kolejne starania o pozyskanie dofinansowania na ten cel.

x

Zobasz także

Remont szpitala w Ludwikowie

Zwiększenie dostępności specjalistycznych usług zdrowotnych dotyczących chorób płuc – przede wszystkim w zakresie onkologii – ...

Inwestycja w Głównej

Firma Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska przygotowała realizację obiektu produkcyjno-magazynowego w miejscowości Główna (woj. wielkopolskie). Pod ...

Wsparcie projektu AEROSFERA

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak i Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. ...

Kurorty wiejskie nagrodzone

Świeże powietrze, piękno natury i niepowtarzalny klimat – to wszystko odnajdziemy na wielkopolskiej wsi, która ...

Gołańcz upamiętnia Rocznicę

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego uczestniczył w Gołańczy w uroczystym odsłonięciu pomnika upamiętniającego 100. rocznicę ...