Ukraina

Long Bridge rozpoczyna inwestowanie

Na poznański rynek mieszkaniowy wchodzi kolejny inwestor z kapitalem zagranicznym. Międzynarodowa firma deweloperska Long Bridge przygotowała dwa projekty budowlane przy ul. Kościelnej i Karpia. Za grupą Long Bridge reprezentującą kapitał izraelski stoją 34 firmy realizujące lub przygotowujące poszczególne projekty inwestycyjne. Spółki skoncentrowały się najpierw na zapewnieniu sobie gruntów pod budowę. Pierwszą z rozpoczętych w Polsce inwestycji jest zabudowa 4 hektarów w centrum Pruszkowa, na terenie po byłej fabryce porcelitu. W drugiej kolejności firma realizować będzie dwa przedsięwzięcia w Poznaniu.
Nasze oferty kierujemy do osób chcących mieszkać komfortowo, ale bez stawiania bariery cenowej. Starannie dobieramy lokalizacje, przywiązujemy wiele uwagi do bezpieczeństwa i względów estetycznych – informuje prezes Marcin Szulc.
Przy ul. Kościelnej na Jeżycach, w miejscu niedawnego Dynamixu, na powierzchni 1 ha Long Brigde Development wybuduje 6 budynków 6-kondygnacyjnych z 294 mieszkaniami i 299 miejscami garażowymi w hali podziemnej. Od strony ul. Kościelnej znajdą się lokale handlowe i usługowe. Projektanci z warszawskiej pracowni architektonicznej Mierzejewski Kasprzycki Czaplicki nadali budynkom oszczędną, modernistyczną formę zabudowy wielkomiejskiej, wzbogaconą aplikacjami z kamienia w formie płaskorzeźb i obszernymi, przeszklonymi balkonami. Mieszkania na parterze będą miały dostęp do własnych ogródków. Architekci pomyśleli również o wspólnych wnętrzach i wewnętrznych podwórkach, do których prowadzi wewnętrzny pasaż przykryty pergolą. Wejście prowadzić będzie przez obszerne lobby z recepcją. Cały teren będzie ogrodzony i strzeżony.
Mieszkania będą miały powierzchnię od 35 do 82 m kw. Inwestor zainauguruje sprzedaż od poniedziałku 17 września. Cenę sprzedaży ustalono od 7.900 do 8500 zł/m kw netto, zaś za garaż trzeba będzie zapłacić 28.000 zł netto. Pierwsza grupa mieszkań ma być gotowa za półtora roku.
Wyróżnikiem zabudowy przy ul. Karpia w Naramowicach jest wewnętrzna leśna polana i zwiększony kontakt z naturą. Elewację dwóch budynków 4- i 5-kondygnacyjnych pokryje częściowo okładzina z bloków kamienia szarpanego. Ogródki, duże, przeszklone balkony mają tworzyć wrażenie zabudowy szeregowej. Zielone Osiedle składa się ze 177 mieszkań o powierzchni 43 do 112 m kw. i 178 garaży w podziemiu. Do sprzedaży mają trafić na przełomie roku. Cenę ustalono od 7.200 zł/m kw. netto, a garażu – 25.000 zł.
Kolejny projekt w Poznaniu o mniejszych rozmiarach Long Bridge przygotowuje przy ul. Drzymały, w sąsiedztwie parku Wodziczki. Firma zawarła też kilka umów rezerwacyjnych kolejnych terenów.
Przychodzimy do danego miasta, aby tworzyć w nim partnerskie relacje – deklaruje prezes Marcin Szulc.

x

Zobasz także

Krach domków jednorodzinnych

Tak słabych danych na temat budowy domów jednorodzinnych nie było od 17 lat. Polacy w ...

Czas na rewitalizację

W Polsce w regionalnych programach unijnych na lata 2021-2027 jest 944 mln euro (czyli 4,1 ...

Ochrona nie tylko najemcy

Lewica jest za utrzymaniem obecnych przepisów chroniących lokatorów, mimo zdarzających się sytuacji wykorzystywania stanu prawnego ...

Więcej lokali socjalnych

Rząd ustanowił program, którego celem jest wzmacnianie poziomu integracji społecznej osób i rodzin znajdujących się ...

Społeczna agencja najmu

W Dąbrowie Górniczej w ramach rządowego pilotażu powstaje jedna z pierwszych w Polsce tzw. społecznych ...