Ukraina

Malta House – biurka z widokiem na jezioro

Skanska Property Poland otrzymała pozwolenie na użytkowanie budynku biurowego Malta House, swojego pierwszego projektu w Poznaniu. Budynek ma nie tylko bardzo dobrą lokalizację ze spektakularnym widokiem na jezioro Maltańskie, ale przede wszystkim oferuje użytkownikom komfortowe warunki pracy. Inteligentne systemy będą czuwać nad jak najlepszym samopoczuciem pracowników biurowca, a najemcom zapewnią znacznie niższe opłaty eksploatacyjne w porównaniu ze standardowymi budynkami w Poznaniu.
Trwają prace wykończeniowe w biurowcu Malta House. W budynku położonym bezpośrednio nad brzegiem jeziora Maltańskiego swoje siedziby mieć będą spółka inwestycyjna Franklin Templeton Investments, firma informatyczna Ciber oraz poznańskie oddziały Skanska. Na parterze uruchomiona zostanie kantyna.
Biurowiec Malta House oferuje największą w Poznaniu powierzchnię jednego piętra – aż 3.140 m kw. To duży atut z punktu widzenia najemców, ponieważ daje możliwość elastycznego podziału i aranżacji wnętrz zgodnie z ich indywidualnymi oczekiwaniami. Obecnie Skanska Property Poland prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące najmu pozostałej powierzchni biurowej i handlowej.
W Malta House zastosowano innowacyjne technologie, które pozwolą znacznie obniżyć zużycie energii i wody. Oszczędności i ograniczenie wpływu na środowisko to jednak tylko część korzyści. Inteligentne systemy będą przede wszystkim dbać o świetne samopoczucie i komfort pracy użytkowników biurowca. Co to dokładnie znaczy? W budynku będzie o 30 proc. więcej świeżego powietrza niż w standardowych budynkach w Poznaniu. Będzie ono też odpowiednio nawilżone za pomocą wodnej mgiełki, a system zapewni optymalną temperaturę pomieszczeń. Projekt fasady budynku o kształcie przypominającym piłę to nie tylko urozmaicenie dla oka. Ograniczać będzie ona nagrzewanie budynku przez słońce od strony wschodniej i zachodniej, a jednocześnie zapewni maksymalny dostęp naturalnego światła dziennego oraz wspaniały widok na jezioro Maltańskie.
– Badania pokazują, że najemcy tzw. zielonych biurowców rzadziej chorują dzięki temu, że pracują w doskonale dostosowanym środowisku wewnętrznym. W rezultacie pracownicy takich budynków spędzają niemal trzy dni mniej w roku na zwolnieniu lekarskim, a ich efektywność jest o prawie 4 procent wyższa niż w innych biurowcach. A to przekłada się na korzyści finansowe, nie zapominajmy, że świadczenia pracownicze to zwykle aż 60-80 procent wydatków firmy – mówi Devin Saylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Commercial Development Europe.
Dla większej wygody pracowników w pięciokondygnacyjnym budynku dostępnych będzie aż 8 wind. Pracownicy Malta House łatwo dostaną się do pracy komunikacją miejską z każdej części Poznania i jego okolic. Osoby dojeżdżające do pracy rowerem skorzystają z sieci poznańskich ścieżek rowerowych, które przebiegają obok budynku oraz będą mogły zostawić pojazd na parkingu dla rowerów i wziąć prysznic w przebieralni w biurowcu. W ciągu dnia miogą oderwać się od pracy spędzając przerwę nad brzegiem jeziora Maltańskiego albo w zielonym patio z drzewkami lub w ogrodzie znajdującym się na dachu, z którego roztacza się wspaniały widok na jezioro i Poznań. Dzięki bliskości Galerii Malta pracownicy będą mogli po pracy wpaść na szybkie zakupy do sąsiadującego z budynkiem centrum handlowego.

fot. Anna Gregorczyk

x

Zobasz także

Miliard z KPO dla gmin

Blisko 870 mln zł z KPO na sporządzenie planów ogólnych w gminach. Wkrótce nabór wniosków ...

Czy w Koninie będą atomówki

Bruksela stawia na całkowitą dekarbonizację sektora energetycznego do 2040 roku i praktyczne wyeliminowanie generacji z ...

Olbrzymi hotel nad Maltą

Wielki i długi na 150 metrów hotel w poprzek stoku nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu ...

Miasto kupiło kino

Kino Pionier ma zostać kupione przez miasto – zdecydowali radni Szczecina. To jedno z najstarszych ...

Nie chcą rozbiórki GH Malta

  Trzy podmioty zaskarżyły pozwolenie na zburzenie centrum handlowego w Poznaniu. Zgodę, na wniosek właściciela, ...