Ukraina

Nowe atrakcje wodne w Gnieźnie

W Gnieźnie dobiega końca rozbudowa krytej pływalni przy ul. Błogosławionej Jolenty 5. W ciągu miesiąca gnieźnianie będą mogli cieszyć się nowymi atrakcjami wodnymi. Celem rozbudowy istniejącej pływalni było powiększenie obecnej hali basenowej o basen do nauki pływania i ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych oraz

wyposażenie w dodatkowe atrakcje wodne. Oprócz dotychczasowego dużego basenu o wymiarach 25 x 12,5 m oraz głębokości 1,5-2,5 m mieszkańcy Gniezna i okolic będą mieli teraz do dyspozycji nowy mniejszy basen o wymiarach 16 x 8 m i głębokości 0,9-1,1 m. W poszerzonej niecce basenowej pojawią się też dodatkowe atrakcje: 3 gejzery powietrzne, 2 hydromasaże, 2 wodospady – armatka i kurtyna oraz grzybek wodny. Zamontowano także dwie wanny do hydromasażu typu Whirpoole. Powodzeniem uczestników cieszyć się będą zapewne również dwie zjeżdżalnie: jedna o długości 72 m i wysokości 7,85 m, druga 55,7 m długości i 5 m wysokości.
Ponieważ obiekt służyć ma również rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zastosowano dla nich szereg udogodnień: urządzenie do wprowadzenia niepełnosprawnych do basenu oraz windę, która umożliwi dostęp do sali gimnastyki korekcyjnej, widowni i kawiarenki zlokalizowanych na piętrze. Także z pięciu przebieralni, jedna przeznaczona będzie dla osób z problemami ruchowymi oraz ich opiekunów.
W rozbudowanym obiekcie znajdą się też pomieszczenia do odnowy biologicznej: solarium, sauna sucha i parowa, masaż oraz gabinet kosmetyczny. Wraz z rozbudową części wodnej hali pomyślano ponadto o poszerzeniu jej o salę do gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię. Pozostała powierzchnia w części dobudowanej przeznaczona została na pomieszczenia biurowe, przebieralnie i inne pomieszczenia gospodarcze. W centrum zaprojektowano ciekawy dziedziniec zapewniający doświetlenie pomieszczeń.
Inwestor – Urząd Miasta – pomyślał również o miejscach dla pojazdów osób korzystających z kompleksu sportowego. Przed głównym wejściem znalazły się parkingi dla autokarów, a wzdłuż nowej drogi okólnej – dla samochodów osobowych.
Inwestycja jest już na finiszu. Trwają prace odbiorowe i usuwanie usterek. Jak informuje inżynier Paweł John z Wydziału Inwestycji Komunalnych najdalej za miesiąc gnieźnianie będą mogli już skorzystać z nowych atrakcji.
Koszt rozbudowy szacowany jest na ponad 10 mln zł. Oprócz budżetu miasta sfinansował ją Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej. Obiekt realizowało konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne ,,Maxi-Star Konstruktor” z Obornik Wielkopolskich.

x

Zobasz także

Będzie obwodnica Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie 4-kilometrowego odcinka drugiej ...

Ten region kocha sport

Samorząd Województwa Wielkopolskiego z roku na rok coraz mocniej stawia na kulturę fizyczną, wspierając zarówno ...

Wojewoda wśród uczniów

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w ...

Pociągi wrócą do Kępna

To będzie inwestycja za 600 mln zł. Dzięki niej po 20 latach wrócą tam pociągi ...

Konkurs „Dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille’a dla dzieci i nauczycieli oraz wodorowe autobusy – te ...