Fotografia wnętrz

Nowe parkingi w centrum

Dwa nowe parkingi powstały w centrum Poznania na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Parking pod Iglicą i parking Grunwaldzka są czynne przez całą dobę.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum miasta to stały problem. Czasem szuka się go nawet kilkanaście minut. Sytuację powinny poprawić dwa parkingi uruchomione niedawno przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Parkingi są całodobowe, dostępne dla niepełnosprawnych, dopuszczalne jest parkowanie samochodów z systemem LPG, oferują rozliczenia kartą i gotówką – w cyklach godzinnych, 8-godzinnych, dobowych.

Pierwszy z nich „Parking pod Iglicą” znajduje się na terenie MTP naprzeciw Hotelu Sheraton. Wjazd na parking znajduje się od strony ul. Grunwaldzkiej tuż przed kompleksem pawilonów 3 i 3A. To ostatni zjazd przed skrzyżowaniem z ul. Głogowską – brama wjazdu nr 7 na teren MTP. Na tym parkingu mogą również parkować autobusy. Opłaty za parkowanie wynoszą 5 PLN za każdą rozpoczętą godzinę i 25 PLN za 8 godzin.

Drugi „Parking Grunwaldzka” znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 22/24 tuż przed tyłami byłego Kina Olimpia/Sceny Roboczej. Wjazd znajduje się naprzeciw ul. Jarosława Zientary i biurowca Głosu Wielkopolskiego. Opłaty za zostawienie auta na tym parkingu wynoszą 3 PLN za każdą rozpoczętą godzinę i 20 PLN za 8 godzin.

Więcej informacji i szczegółowy cennik na stronie: www.mtp.pl/pl/uslugi/parkingi/
Na zdjęciu Parking pod Iglicą, Fot. MTP

x

Zobasz także

Pętla przy Unii Lubelskiej

Pięć miesięcy przed zakładanym terminem pierwsze tramwaje dowiozą pasażerów do nowej pętli przy ul. Unii ...

Wyższe opłaty za deszczówkę

Rząd pracuje nad zwiększeniem tzw. podatku od deszczu. Resort gospodarki morskiej złożył już odpowiedni projekt, ...

140-lecie MPK w Poznaniu

Pierwsza regularna linia tramwaju konnego na trasie od Dworca Kolejowego do Starego Rynku została uruchomiona ...

Bliżej Brandenburgii

Po czterech latach współpracy Miasta Poznań z Krajem Związkowym Brandenburgia nadszedł czas na pierwsze podsumowania. ...

Nowy zbiornik dla Poznania

W Kiekrzu ma powstać zbiornik retencyjny. Jego funkcją ma być gromadzenie deszczówki i wód roztopowych ...