Ukraina

Centrum – Fyrtel Wilda

U zbiegu ulic 28 Czerwca 1956 r. i Sikorskiego, tuż przy Rynku Wildeckim w miejsce chaszczy i zapomnianych budko-baraków stanie nowoczesny  Fyrtel Wilda.

Bezpośrednie otoczenie Fyrtla to specyficzna zabudowa dzielnicy: nie tylko Rynek, ale też charakterystyczne dla Wildy kamienice, w tym zabytkowy dom z fasadą z muru pruskiego, typową dla historycznej architektury Poznania.
O projekcie mówili podczas konferencji prasowej m.in. Wojciech Duda, prezes Duda Development i projektant całości Karol Fiedor.

Konferencja prasowa poświęcona Fyrtlowi Wilda

Projekt Fyrtla Wilda został stworzony z myślą o tym, aby jednocześnie nawiązywał do otaczającej go architektury i wytyczał nowy kierunek dla rozwoju dzielnicy – mówi Wojciech Duda. Dlatego fasada zainspirowana została przez typowe kształty elewacji okolicznych kamienic, ale nie jest ich powtórzeniem czy kalką, lecz raczej nowoczesną reinterpretacją. Nie odrzucamy wildeckiej tradycji, lecz wpisujemy się w nią, co zostało symbolicznie wyrażone przez nadanie budynkowi zaczerpniętej z poznańskiej gwary nazwy Fyrtel Wilda.

Fyrtel Wilda w dzień

Projekt Fyrtla Wilda powstał w pracowni Karola Fiedora CDF Architekci. Sam Karol Fiedor mówi o projekcie, że jest to prosta i solidna bryła, która nie znudzi się i nie opatrzy za pięć lat, a do tego będzie się ładnie starzeć. Podkreśla swoje zachodnioeuropejskie inspiracje, mówiąc, że w tworzeniu projektów wzoruje się na zabudowie Berlina, harmonijnie łączącej budynki zabytkowe i nowoczesne.

Fyrtel Wilda nocą

Za sześciopiętrową fasadą Fyrtla kryje się 66 wygodnych, funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 25 do 102 m2, co czyni z niego interesującą propozycję zarówno dla ludzi poszukujących lokum w pełnym życia, obfitującym w rozrywki i punkty usługowe, świetnie skomunikowanym punkcie miasta, jak i dla inwestorów zainteresowanych solidną lokatą kapitału. Umiejscowienie budynku – tuż przy narożnej granicy działki – pozwala na stworzenie kameralnego patio od jego wewnętrznej strony.

Dziedziniec Fyrtla Wilda

Na parterze inwestycji przewidziane jest miejsce na działalność handlowo-usługową: znajduje się tam 5 lokali o powierzchni od 84 do 289 m2. Istotną częścią Fyrtla będzie dwukondygnacyjny parking podziemny, który z pewnością okaże się znacznym udogodnieniem dla tych spośród przyszłych mieszkańców budynku, którzy nie zdecydują się korzystać na co dzień z jednego z pobliskich przystanków komunikacji miejskiej. Otwarcie podwojów nowego wildeckiego centrum zaplanowano na połowę 2020 roku.

***

Jak wyglądają mieszkania każdy będzie mógł się przekonać podczas najbliższych Targów Mieszkaniowych w Poznaniu (8-9 września). Dzięki specjalnej aplikacji komputerowej, którą dysponuje Duda Development – jako jedyny inwestor w kraju- każdy będzie mógł przekonać się wirtualnie jak wygląda jego wymarzone mieszkanie trójwymiarowo, a nie na fotografii czy planie, jaki jest widok z okna i pod jakim kątem pada słoneczne światło w zależności od pory dnia. Oczu nie można oderwać od tej aplikacji. Warto tez dodać,że chociaż przy ulicy Sikorskiego jest dziura w ziemi już jedną czwartą mieszkań sprzedano.

x

Zobasz także

Agrobex buduje w Baranowie

Osiedle przy Marinie to najnowsza propozycja od Agrobexu. Projekt będzie realizowany przy ulicy Wypoczynkowej w ...

Osiedle Nowa Murowana

Murowana Goślina koło Poznania to nowa lokalizacja, w której chętnie zamieszkują Poznaniacy. Przy ulicy Tartacznej ...

Dom u zbiegu Mostowej i Woźnej

Pusta działka w centrum Poznania zostanie zabudowana. Dziś parkują tu auta. Budynek ma stanąć w ...

Budowa Śródki OdNowa 2

Mieszkania 2-pokojowe i kawalerki szybko znikają z oferty deweloperów, zwykle przed ukończeniem prac budowlanych. Grupa ...

Lepiko buduje w Skórzewie

Spółka Lepiko Developer przygotowała realizację zespołu obiektów wielorodzinnych w miejscowości Skórzewo koło Poznania.W ramach przedsięwzięcia ...