Bolechowo 750×200 – maj 2017

Ostatnia szansa na apartament w Warzelni

To już ostatnia okazja do zamieszkania w unikatowej lokalizacji nad poznańską Maltą. Właśnie został sprzedany jeden z dwóch domów pokazowych, które firma Nickel Development urządziła na terenie pierwszego etapu swojej flagowej inwestycji – jednej z najbardziej prestiżowych w Poznaniu. To oznacza, że projekt zostanie zamknięty kilka lat szybciej niż zwykle ma to miejsce w przypadku inwestycji apartamentowych
Gdy Warzelnia miała swoją premierę w 2012 r., natychmiast została obwołana jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Poznaniu. W dodatku na rynkowym tle wyróżniała się tym, czego nie mogły zaoferować nawet najbardziej luksusowe inwestycje w centrum miasta. Ogromne przeszklenia, wysokie sufity, a przede wszystkim otoczenie zieleni i terenów rekreacyjnych.
Mimo licznych atutów Warzelni, mając na względzie sytuację rynkową, tego typu projekty są ryzykowne. Największe szanse powodzenia mają inwestycje obfitujące w dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni około 50 m kw. Z drugiej strony znane są liczne przykłady inwestycji segmentu premium, w których ostatnie lokale sprzedawane były przez syndyków masy upadłościowej po bankructwie dewelopera. Na tle ogólnopolskiego rynku nieruchomości prestiżowych apartamenty w Warzelni znalazły swoich właścicieli bardzo szybko, a Nickel Development już szykuje się do drugiego etapu inwestycji.
Warzelnia, przemyślana jako miejsce dla osób nietuzinkowych, które uważają mieszkanie za sposób wyrażenia siebie, stała się odpowiedzią na potrzeby konkretnego grona klientów. Wśród mieszkańców łatwo jest wyróżnić trzy dominujące grupy: entuzjastów aktywnego wypoczynku urzeczonych terenami rekreacyjnymi okalającymi Maltę, przedstawicieli wolnych zawodów pracujących również z domu oraz osoby często podróżujące, dla których dom jest azylem spokoju.
– Poznaniacy w swej pragmatycznej naturze zwykle podchodzą z rezerwą do niestandardowych rozwiązań. Znaleźliśmy jednak sposób aby mogli przekonać się o niecodziennym charakterze Warzelni – mówi Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.Doskonale sprawdziły się w tym dwa domy pokazowe, które urządziliśmy na terenie posiadłości, każdy w nieco innym stylu. Dzięki nim klienci na własne oczy zobaczyli potencjał naszych niestandardowych wnętrz.
Jeden z dwóch domów pokazowych znalazł właśnie nowych właścicieli. To rodzina z dziećmi, dla której przeważającym argumentem by dokonać zakupu, była jakość wykończenia mieszkania.


W sprzedanym domu największe wrażenie robi wysoki na 6 m salon z dwoma poziomami okien oraz przylegającą antresolą

– Staranne wykończenie, wysokiej klasy materiały oraz gwarancja standardu w momencie przeprowadzki. To elementy, na które zwrócili uwagę nowi właściciele domu, w którym jeszcze do niedawna znajdował się lokal pokazowy i nasze zdalne biuro sprzedaży – relacjonuje Paweł Zadłużny, nadzorujący transakcję po stronie Biura Sprzedaży Nickel Development. Dla klientów duże znaczenie miało również to, że będą mogli przeprowadzić się unikając znaczącej niedogodności, jaką jest wykończenie domu.
Wybór klientów jest potwierdzeniem atrakcyjności współczesnego minimalizmu w designie wnętrz, którego wyznawcą jest projektantka Nickel Development, Izabela Januchowska. To po jej stronie leży odpowiedzialność za wykończenia mieszkań i apartamentów pod klucz. Poznańska firma rodzinna była jednym z pierwszych deweloperów, którzy zaoferowali swoim klientom kompleksowe wykończenie z gwarancją na wszystkie elementy.
W czasach, kiedy przyjmowaliśmy pierwsze zlecenia na wykończenie pod klucz, większość deweloperów zaledwie pośredniczyła w zatrudnieniu wykonawców do prac wykończeniowych – wspomina Paweł Zadłużny. – My postanowiliśmy wziąć odpowiedzialność na siebie i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że była to trafna decyzja. Aktualnie wykańczamy na zlecenie klientów około 30 procent sprzedawanych mieszkań – zwraca uwagę handlowiec.
Drugi z gotowych domów, służący również za lokal pokazowy, także może wkrótce zmienić właściciela. W tym momencie na terenie Warzelni pozostają więc wolne już tylko dwa ostatnie apartamenty o powierzchniach 85 i 89 m kw., zlokalizowane w wielorodzinnym Domu za Browarem. Nickel Development przygotował na nie specjalną ofertę – rabat w wysokości do prawie 50 tys. zł.


W drugim domu pokazowym łazienka połączona jest z sypialnią

Do momentu rozpoczęcia sprzedaży drugiego etapu rozbudowy inwestycji nie będzie nowych ofert. Na razie planowane są prace budowlane na terenie zabytkowego Browaru Mycielskich, wchodzącego w skład posiadłości. Mają się one rozpocząć w drugiej połowie tego roku. A zatem warto poważnie zainteresować się aktualną ofertą Warzelni.
Szczegóły na stronie internetowej inwestycji www.warzelnia.com oraz w Biurze Sprzedaży Nickel Development, które znajduje się w Poznaniu, przy ul. Piątkowskiej 110.

x

Zobasz także

Jak się ma wielka płyta

W ciągu ostatniej dekady mieszkania w blokach z wielkiej płyty wolniej traciły na wartości niż ...

GUS:” Trwa budowlany boom”

Według wstępnych danych GUS, w okresie styczeń-październik 2017 r. oddano do użytkowania 139424 mieszkania,   ...

Polityka Miasta Poznania

W najbliższych dniach zostaną wprowadzone ostatnie poprawki do uchwały ustanawiającej Politykę Mieszkaniową Miasta Poznania na ...

Co wybierają single

  Które inwestycje mieszkaniowe najbardziej odpowiadają singlom? Czym się charakteryzują? Oto deweloperska sonda: Tomasz Sujak, ...

Kolejne bloki na Ratajach

Ponad 35 mln zł zasili w najbliższym czasie budżet Poznania. Rozstrzygnięto przetarg   na zakup ...