Nickel 750×200 – Botaniczna
Agrobex 750×100 – czerwiec 2017

Otwarcie Strażnicy w Głuszynie

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Głuszyna mają już nową strażnicę.

Uroczyście otwarto ją w sobotę, wstęgę oficjalnie przecięli m.in. prezesi OSP oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Wiśniewskim.

OSP Poznań-Głuszyna powstała w 1948 roku, a od dwóch lat działa w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Co za tym idzie, strażacy-ochotnicy gaszą pożary nie tylko na Głuszynie, ale i w całej południowej części Poznania.

Nowy budynek powstał w miejscu starej, wyburzonej już remizy. Jest dwukondygnacyjny: na parterze mieści się garaż na samochody ratowniczo-gaśnicze, szatnie, biuro i pomieszczenia gospodarcze. Pierwsze piętro przeznaczono na pomieszczenia biurowe – znajduje się tam m.in. sala konferencyjno-szkoleniowa, kuchnia i pokój do wypoczynku.

– Pomysł budowy narodził się już w roku 2012 i przez niektórych był uważany za utopijny – przypomniał druh Piotr Skarżyński, wiceprezes OSP Poznań-Głuszyna. We wrześniu 2016 oddano plac pod budowę, a w lutym 2017 wisiała już wiecha, trwały prace wykończeniowe i układanie instalacji. Koszt inwestycji w Głuszynie wynosi około 2 milionów złotych, pieniądze pochodzą z budżetu Poznania.

Podczas uroczystego otwarcia strażnicy wręczono medale zasłużonym druhom, a prezydent Poznania wręczył strażakom dzwon do nowego budynku.

To nie ostatnia inwestycja miasta, która ma pomóc strażakom. W zachodniej części Poznania na Woli (przy ul. 5 stycznia) trwają prace przygotowawczo-wyburzeniowe pod budowę siedzib dla OSP Ratownictwo wodne i OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego. W kolejnych latach planowana jest też budowa nowej remizy dla OSP na Osiedlu Kwiatowym. Jej ukończenie ma zoptymalizować sieć jednostek ochrony przeciwpożarowej – co przekłada się na to, że wzywający strażaków poznaniacy będą mogli uzyskać potrzebną pomoc w czasie do 5-8 minut.

x

Zobasz także

Konsultacje metropolitarne

Ruszył pierwszy w Polsce metropolitalny portal konsultacji społecznych. Nowy portal prezentuje informacje na temat konsultacji ...

Miasto dopłaci do wynajmu

Rusza Miejskie Biuro Najmu – program, dzięki któremu rodziny czekające na przydział lokalu komunalnego, będą ...

Polityka mieszkaniowa Poznania

Sesję rady miasta zdominowała polityka mieszkaniowa oraz miejskie plany zagospodarowania przestrzennego. Radni uchwalili też Złotą ...

Forum Rozwoju Miast

W środę 6 grudnia w Collegium Iridicum Novum rozpocznie się pierwsze w Poznaniu Forum Rozwoju ...

Co zamiast Starej Rzeźni?

Vastint zrealizuje wielofunkcyjny kompleks na terenie o powierzchni 5,5 ha w Poznaniu. Oferta przedstawiona przez ...