Ukraina

Poznań dostał pieniądze na remont ośrodka w Owińskach

Miastu Poznań udało się uzyskać ponad 17 mln zł dofinansowania na remont i doposażenie Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Owińskach. Miastu Poznań udało się uzyskać dofinansowanie na poziomie 17.282.050 złotych na projekt o nazwie „Poprawa jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi, z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnie – Filia ZOLiRM w Owińskach”. Wartość projektu wynosi 21.602.563 złotych. Pieniądze udało się uzyskać z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
– Poznań jest miastem stale szukającym dodatkowego finansowania swoich projektów. Ich jakość oceniana jest bardzo wysoko, stąd udaje się nam zyskiwać wsparcie z bardzo różnych źródeł. Wiele gmin zazdrości nam tej skuteczności – zaznacza prezydent Poznania Ryszard Grobelny.
W ramach konkursu na poprawę i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych złożono w sumie 585 wniosków z całego kraju. 456 aplikacji przeszło pozytywnie ocenę formalną i zostało poddanych ocenie merytoryczno-technicznej. Łącznie 398 wniosków uzyskało wymaganą w dokumentacji konkursowej punktację, z czego 37 zostało rekomendowanych do dofinansowania i wpisanych na listę rankingową, a kolejnych 361 umieszczono na liście rezerwowej. Projekt z Poznania uzyskał 130 punktów co dało 21 miejsce na liście rankingowej i rekomendację do dofinansowania.
Beneficjentem pieniędzy jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu przy ul. Mogileńskiej 42, dla którego organem prowadzącym jest Miasto Poznań. Przedmiotem projektu jest przebudowa budynku filii, Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Owińskach. W ramach projektu planowana jest przebudowa obecnego budynku i jego rozbudowa o dodatkowe skrzydło, gdzie zlokalizowane zostaną nowe sale dla chorych. Miasto chcemy także kompleksowo wyposażyć budynek w niezbędny sprzęt służący procesom leczenia i rehabilitacji pacjentów. Dodatkowo w ramach zadania nastąpi uporządkowanie istniejącej przestrzeni obejmującej między innymi remont chodników, korektę dojazdu oraz utworzenie parkingu dla odwiedzających chorych rodzin. Przebudowany budynek będzie w pełni przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
Poza częścią inwestycyjną w ramach projektu realizowane będą także działania nie inwestycyjne, które mają charakter wspierający. W ramach tych działań planuje się stworzenie nowych i rozszerzenie obecnie realizowanych działań terapeutycznych (np.: muzykoterapia, dogoterapia, terapeutyka poprzez teatr), a także podnoszenie jakości opieki poprzez rozwój kwalifikacji personelu medycznego i terapeutycznego. Jednym z ważnych elementów wspierających jest także realizacja działań skierowanych na poprawę zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałania dyskryminacji osób niepełnosprawnych, niesamodzielnych, starszych oraz z zaburzeniami psychicznymi.

x

Zobasz także

Zamkną Most Dworcowy

Zapowiedziano remont ważnego torowiska. To dwa miesiące utrudnień również dla kierowców!   Zdjęcie ilustracyjne, archiwum ...

Co z działką przy Szkolnej

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację w sprawie sytuacji i przyszłości zabytkowych zabudowań dawnego szpitala miejskiego ...

Woodrow i Foch uhonorowani

Uroczystość poświęcona pamięci 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Woodrowa Wilsona – odbyła się 2 ...

Budujemy Nasze Muzeum

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Powstania Wielkopolskiego Na placu budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego odbyła się ...

Rozbiórka Galerii Malta

Galeria Malta znika z miejskiego krajobrazu. Rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji budynku W czwartek rozpoczęła się ...