Finansowanie pomostowe

Ranking reputacji 2019

Zaufanie, referencje, atmosfera medialna, CSR, miasto jako pracodawca – te pięć czynników oceniano w najnowszym rankingu reputacji miast wojewódzkich. W trzecim już rankingu reputacji na najwyższym miejscu znalazł się Wrocław.

W rankingu reputacji na pierwszym miejscu znalazł się Wrocław.
Badania przeprowadzono już po raz trzeci. Wzięły w nim udział 1074 osoby.
O sprawach miast - transporcie czy elektromobilności dyskutować będziemy od 13 do 15 maja w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego pod patronatem PortalSamorzadowy.pl, na który serdecznie zapraszamy.

Oprócz stolicy Dolnego Śląska na podium stanęły też Kraków i Gdańsk. Tuż za nami uplasowały się Poznań i Warszawa (stolica otrzymała tytuł najczęściej odwiedzanego miasta). Badanie reputacji przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1074 osób.

W badaniu reputacji marki Premium Brand 2019 respondenci oceniali miasta biorąc pod uwagę poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną, zaangażowanie społeczne oraz warunki pracy w danym mieście.

Miastem o najwyższej reputacji w świetle wyników badania jest Wrocław (74 pkt.), drugą pozycję zajmuje Kraków (73 pkt.), za nim uplasował się Gdańsk (72 pkt.). Tuż za podium, z wynikiem 71 pkt., ex aequo znalazły się Poznań i Warszawa. Wrocław awansował z pozycji drugiej względem rankingu generalnego reputacji miast wojewódzkich z 2017 r. Kraków stracił tytuł lidera na rzecz drugiego miejsca. W poprzedniej edycji Premium Brand czołówkę miast o najwyższej reputacji tworzyły kolejno Kraków, Gdańsk, Wrocław Poznań i Szczecin.
Respondenci oceniali miasta wojewódzkie w 5 kluczowych wymiarach:

  1. Zaufanie do miasta („to miasto, na którym można polegać”)
  2. Referencja („to miasto, które można polecić znajomym”)
  3. Atmosfera medialna („o tym mieście mówi się źle w mediach”)
  4. CSR („to miasto w swoich działaniach bierze pod uwagę dobro społeczeństwa”)
  5. Miasto jako pracodawca („to miasto kojarzy mi się z dobrymi warunkami pracy”)

Na podstawie ocen w badanych wymiarach policzony został wskaźnik reputacji Premium Brand, który przyjmuje wartości od 1 do 100 punktów. Wynik na poziomie minimum 60 punktów kwalifikuje podmiot do uzyskania tytułu Miasta Wojewódzkiego Wysokiej Reputacji Premium Brand 2019.

Źródło:portalsamorzadowy.pl

x

Zobasz także

„System do mieszkania”

Spotkanie z autorką książki „System do mieszkania. Perspektywy rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego” (wyd. Fundacja Bęc ...

Jak zakorkowany jest Poznań

Już po raz ósmy znany producent systemów nawigacji satelitarnych opublikował ranking najbardziej zakorkowanych miast globu ...

Weekend Otwartych Ogrodów

Trzecia edycja Weekendu Otwartych Ogrodów już 8 i 9 czerwca w Poznaniu. Poprzednie dwie edycje ...

Piotr i Paweł to już Spar

Wywodząca się z RPA firma Spar Group podpisała umowę zakupów udziałów w polskiej sieci supermarketów ...

Będzie skwer 4 Czerwca 1989

Skwer położony pomiędzy ul. Jana Pawła II a jeziorem Maltańskim będzie nosił nazwę 4 Czerwca ...