Ukraina

Śmieci zagospodaruje Remondis ze współpracownikami

Umowa ZM GOAP z Remondisem i współpracującymi firmami na odbiór i zagospodarowanie odpadów w 15 sektorach aglomeracji poznańskiej, w których do tej pory nie rozstrzygnięto przetargu, obowiązywać będzie przez cały 2014 rok – głosi porozumienie stron. Rozpoczęte w drugiej połowie listopada rozmowy Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” z Remondisem Sanitech Poznań i współpracującymi z nim firmami doprowadziły do osiągnięcia 17 grudnia br. porozumienia w sprawie przedłużenia na okres po 1 stycznia 2014 r. obowiązywania dotychczasowej umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów w 15 sektorach, w których do tej pory nie rozstrzygnięto przetargu. Zasady porozumienia przedstawiono 18 grudnia na wspólnej konferencji prasowej przedstawicieli ZM GOAP, Remondisu i współpracujących z nim firm.
Rozmowy dotyczyły szerokiej tematyki, a stanowiska stron oparte na analizach i wyliczeniach oraz doświadczeniach z kilkumiesięcznego funkcjonowania nowych rozwiązań okazywały się niekiedy rozbieżne. Zgodnie jednak ze stanowiskiem wyrażonym we wspólnym komunikacie z 28 listopada br., że „wolą wszystkich uczestników spotkania jest osiągnięcie porozumienia,” przedstawiciele związku oraz firm konsekwentnie dążyli do wypracowania rozwiązań, które zapewnią mieszkańcom sprawny odbiór odpadów w przyszłym roku.
Zdecydowano przedłużyć obowiązywanie dotychczasowej umowy na cały rok 2014 oraz ustalono warunki cenowe zgodne z założeniami budżetowymi związku na ten okres.
Ustalono, że w ramach wynegocjowanej kwoty zgodnie z dotychczasowymi zasadami odbierane będą odpady komunalne zmieszane oraz odpady komunalne zbierane selektywnie, natomiast odpady zielone oraz odpady wielkogabarytowe będą odbierane według uszczegółowionych reguł. Przewidują one m. in. określenie ilości odpadów zielonych odbieranych z danej nieruchomości oraz podjęcie działań zmierzających do kompleksowego rozwiązania problemu odpadów wielkogabarytowych.
Uzgodniono szczegółowe rozwiązania w zakresie współpracy informatycznej dotyczącej przekazywania informacji o zmianach w deklaracjach oraz określenia kar za nieterminowe lub niewłaściwe świadczenie usług. Przyjęte ustalenia powinny przyspieszyć eliminowanie nieprawidłowości oraz przyczynić się do obniżenia kosztów funkcjonowania systemu.
Przypominamy, że w pozostałych 6 sektorach obejmujących Buk, Czerwonak Spółdzielnię, Murowaną Goślinę, Oborniki i Pobiedziska obsługę po 1 stycznia 2014 r. przejmą firmy wyłonione w przetargu. W sektorze Czerwonak Gmina, w którym przetargu także nie rozstrzygnięto, już na początku grudnia związek podpisał z firmą Altrans aneks przedłużający umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów – mówi Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy ZM GOAP.

x

Zobasz także

Zamkną Most Dworcowy

Zapowiedziano remont ważnego torowiska. To dwa miesiące utrudnień również dla kierowców!   Zdjęcie ilustracyjne, archiwum ...

Co z działką przy Szkolnej

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację w sprawie sytuacji i przyszłości zabytkowych zabudowań dawnego szpitala miejskiego ...

Woodrow i Foch uhonorowani

Uroczystość poświęcona pamięci 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Woodrowa Wilsona – odbyła się 2 ...

Budujemy Nasze Muzeum

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Powstania Wielkopolskiego Na placu budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego odbyła się ...

Rozbiórka Galerii Malta

Galeria Malta znika z miejskiego krajobrazu. Rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji budynku W czwartek rozpoczęła się ...