Ukraina

Sześć lat „Szatni na medal”

310 zadań remontowych i inwestycyjnych udało się zrealizować w ramach zaprezentowanego sześć lat temu – 6 listopada 2017 roku –  przez Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego autorskiego  programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Szatnia na medal”.

– Nasz program okazał się sukcesem. Choć nie jest bardzo kosztowny, to jednak jest bardzo ważny. Zależy nam, by osoby chcące uprawiać sport mogły to robić w dobrych warunkach. Szatnia na medal wpisuje się w działania promujące zdrowy styl życia i jest istotnym elementem budowania kondycji Wielkopolan. Cieszę się, że w tak wielu miejscach w regionie na obiektach sportowych możemy spotkać tabliczkę z nazwą „Szatnia na medal” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

Skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, marszałkowski program ma na celu budowę pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną oraz poprawę warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych na terenie województwa wielkopolskiego. W sześciu dotychczasowych edycjach założenia „Szatni na medal” zostały zrealizowane na terenie 139 wielkopolskich gmin w 31 powiatach.

Łączna kwota marszałkowskiego dofinansowania przekroczyła 21 mln złotych, a przynajmniej drugie tyle po swojej stronie musieli wykazać beneficjenci programu. Wysokość otrzymanej dotacji – pochodzącej z budżetu województwa wielkopolskiego –  nie może przekroczyć 50 proc. kosztów całkowitych zadania.

Dodajmy, że zgodnie z założeniami programu maksymalna kwota dofinansowania dla jednej jednostki samorządu terytorialnego może wynieść 100 tys. zł w przypadku zadań remontowych oraz 130 tys. zł w przypadku zadań inwestycyjnych.
Od 2 stycznia 2024 roku będzie można składać wnioski do siódmej edycji programu.

 

x

Zobasz także

Konkurs „Dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille’a dla dzieci i nauczycieli oraz wodorowe autobusy – te ...

Wojewoda grała razem z WOŚP

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk gra razem z WOŚP! Do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ...

Drogi muszą być bezpieczne

Działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach w regionie oraz plany w tym zakresie na najbliższy czas ...

Region dla przedsiębiorców

„Wielkopolska dla przedsiębiorców, czyli szeroki wachlarz możliwości wsparcia dla firm” to temat przewodni styczniowego spotkania ...

Dekalog naszych samorządowców

10 postulatów sformułowanych przez samorządowców zostało ogłoszonych i podpisanych podczas III Wielkopolskiego Kongresu Samorządowego, który ...