Ładowarki emu.energy

Targi Mieszkań i Domów

Dobiegły końca odbywające się w Hali nr 3  na terenie MTP  – Targi Mieszkań i Domów organizowane przez Nowy Adres.

I chociaż w minioną sobotę i niedzielę (17 i 18 marca) w Poznaniu odbywało się szereg imprez, to mieszkaniowe targi przebiły wszystko. Stoiska wystawców były wprost oblężone, ludzie pytali ( przede wszystkim młode rodziny) za ile; ale też, gdzie, jak, kiedy i co jest w sąsiedztwie. Czy dziecko będzie miało daleko do przedszkola i żłobka, czy w pobliżu są tereny rekreacyjne. Na naszych oczach zmienia  się system kupna mieszkania. Własne ściany to nie wszystko.Podczas Targów Mieszkań i Domów zaprezentowało sie około 150 wystawców. Kupujący wiedzą, że nasze targi to pełny przegląd oferty rynku i możliwość obejrzenia inwestycji najważniejszych deweloperów działających na rynku poznańskim – informuje Grzegorz Zieliński, Dyrektor Działu Targów Nowy Adres SA.

Pomimo kończącego się już programu Mieszkanie dla Młodych, zainteresowanie ofertą deweloperów było równie duże co w zeszłym roku. Podczas wydarzenia pojawiło się ponad 140 wystawców z branży mieszkaniowej. Wśród nich znaleźli się deweloperzy z długoletnim doświadczeniem na rynku, m.in. Agrobex, Ataner, Nickel Development. Pojawiły się także nowe firmy oraz debiutujące projekty.

Wśród wystawców na Targach Mieszkań i Domów nie mogło zabraknąć największych firm na wielkopolskim rynku. Spółka Agrobex zaprezentowała zarówno poznańskie projekty – Wilczak 20 i Nowe Żegrze oraz propozycje poza stolicą Wielkopolski – Osiedle Radosne III w Zalasewie oraz Osiedle Słoneczne w Szamotułach. – Pytając nas o miejsce do życia, klient otrzymuje wiele propozycji. Nasza oferta, jak zawsze, jest bogata i zróżnicowana. Dodatkowo podczas targów proponowaliśmy wykończenie w promocyjnej cenie 200 zł za m kw. Promocja dotyczyła inwestycji Wilczak 20, Nowe Żegrze, Radosna III oraz Osiedla Słoneczne. – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu. Grupa Partner zaprezentowała inwestycje mieszkaniowe, realizowane na terenie Poznania czyli Przystań Warta, Młyn nad Cybiną, Śródka OdNowa i Murawa Park. Deweloper promował też Nadolnik Compact Apartments z ofertą smart apartamentów. Natomiast deweloper Ekonbud-Fadom, prezentował klientom ofertę mieszkań o metrażu od 41 do 140 mkw. na osiedlu Reduta Nowe Podolany, znajdującą się w północnej części Poznania. – Podczas marcowych targów zapraszaliśmy zainteresowanych na drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę, 24 marca, przy ul. Jasielskiej. – podkreśla Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Przy charakterystycznym stoisku Proxin Ogrody, widać było duże zainteresowanie. Deweloper promował IV etap osiedla Nowe Ogrody, na który składają się lokale od 30 do 106 mkw. z przestronnymi tarasami lub ogródkami. Ofertę urozmaiciły liczne rabaty.

MIESZKANIA I DOMY NA PRZEDMIEŚCIACH

Sąsiednie gminy Poznania cieszą się sporym zainteresowaniem wśród nabywców mieszkań i domów. Trend wyjeżdżania za miasto nadal się utrzymuje, a sąsiednie miejscowości mają wiele do zaoferowania. Potencjał ten wykorzystują deweloperzy budując tuż za miastem. KM Building zaprezentował ofertę zarówno domów jak i mieszkań o zróżnicowanym metrażu. – Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie i Rodzinny Zakątek w Błażejewku oferujemy domy szeregowe w cenie mieszkania. Z kolei w Zalasewie, w ramach projektu Zalasewo Park proponujemy mieszkania oraz unikatowe apartamenty – zastrzega Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Zalasewo to także miejsce, gdzie powstaje projekt domów w zabudowie szeregowej pod nazwą Osiedle Kwiatowe. – Na targach prezentowaliśmy wprowadzony niedawno do sprzedaży II etap osiedla Kwiatowego, przy ulicy Planetarnej w Zalasewie. Naszą ofertę uzupełniła nowa inwestycja czyli osiedle Diamentowe, które powstanie w Poznaniu, u zbiegu ulic Miętowa i Diamentowa. – mówi Adrian Wróbel, specjalista z biura sprzedaży Planetbud Development. Wśród premierowych inwestycji pojawiły się także projekty Rodzinne Komorniki i Rodzinne Podolany, spółki Sky Investments. – Targi utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze propozycje to atrakcyjna oferta pod względem ceny, lokalizacji i architektury. – podkreśla Agnieszka Jałoszyńska ze spółki Sky Investments.

Deweloper GreenBud Development, zaprezentował osiedle domów w zabudowie bliźniaczej, Zielone Rabowice II, realizowane w Rabowicach, w gminie Swarzędz. – Prosta, przejrzysta oferta to nasz atut – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży z biura Greenbud Development.

Spółka Linea promowała mieszkania i domy na osiedlu Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce. – Największą popularnością cieszyły się mieszkania “Forma”, dwupoziomowe, w zabudowie szeregowej, z ogrodem – podkreśla Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

DODATKOWE ATRAKCJE DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Goście targowi korzystali także z dodatkowych atrakcji i spotkań z ekspertami, jakie przygotował organizator wydarzenia, spółka Nowy Adres S.A. Odbyły się bezpłatne seminaria dotyczące uzyskania kredytu hipotecznego, przepisów związanych z zakupem nieruchomości, a także możliwość skorzystania z porad prawnych. Organizator zadbał o atrakcje dla najmłodszych. W strefie dla dzieci, wykwalifikowani animatorzy zapewnili świetną zabawę, warsztaty i opiekę, podczas gdy rodzice mogli zapoznać się z ofertą deweloperów.

***

Marcowe Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu to dla deweloperów najważniejsze wydarzenie pierwszego kwartału 2018.

Duża  liczba wystawców to namacalny dowód, że branża deweloperska ma się bardzo dobrze.

Najbliższe Targi Mieszkań i Domów odbędą się już 17 i 18 marca w godz. 10-17, tradycyjnie w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorem ważnego wydarzenia w branży deweloperskiej jest spółka Nowy Adres S.A. – Podczas wiosennych Targów Mieszkań i Domów poznamy oferty specjalne, ale i premierowe projekty. Ponadto wielu deweloperów przedstawi swoje perełki, czyli osiedla, które od dłuższego czasu są doceniane przez klientów na rynku. W sumie udział zapowiedziało ponad 140 firm – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres.

KONTYNUACJA UDANYCH PROJEKTÓW

Wśród wystawców na Targach Mieszkań i Domów nie może zabraknąć największych firm na wielkopolskim rynku. Spółka Agrobex zaprezentuje zarówno poznańskie projekty – Wilczak 20 i Nowe Żegrze oraz propozycje poza stolicą Wielkopolski – Osiedle Radosna III w Zalasewie oraz Osiedle Słoneczne w Szamotułach. – Pytając nas o miejsce do życia, klient otrzymuje wiele propozycji. Nasza oferta, jak zawsze, jest bogata i zróżnicowana. Dodatkowo podczas targów proponujemy rabat 5 proc. na wybrane 10 lokali inwestycji Nowe Żegrze oraz wykończenie w cenie wybranych mieszkań na osiedlu Wilczak 20 – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu spółki Agrobex. 

Kolejne etapy osiedla Reduta Nowe Podolany zaprezentuje Ekonbud-Fadom. – Do tej pory mieszkania w naszej inwestycji cieszyły się wielka popularnością. Aktualnie w sprzedaży są lokale z 6 i 7 etapu – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Podczas marcowych targów, pięć inwestycji w granicach Poznania zaprezentuje Grupa Partner. Cztery z nich, czyli Młyn nad Cybiną, Przystań Warta, Śródka OdNowa i Murawa Park to projekty mieszkaniowe. Natomiast piąty, Nadolnik Compact Apartments to smart apartamenty z myślą o klientach indywidualnych, jak i inwestycyjnych. Aglomeracja poznańska cechuje się tym, że mocno rozbudowywane są przedmieścia. KM Building zaprezentuje ofertę zarówno domów jak i mieszkań o zróżnicowanym metrażu. – Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie i Rodzinny Zakątek w Błażejewku oferujemy domy szeregowe w cenie mieszkania. Z kolei w Zalasewie, w ramach projektu Zalasewo Park proponujemy mieszkania oraz unikatowe apartamenty  – zastrzega Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. 

DEWELOPERZY ZASKAKUJĄ NOWOŚCIAMI I PROMOCJAMI

Na Targach Mieszkań i Domów pojawi się mnóstwo nowości. Wśród nich będzie osiedle domów w zabudowie szeregowej w podpoznańskich Komornikach. W ramach projektu Rodzinne Komorniki, deweloper Sky Investments proponuje w pierwszym etapie 48 domów o powierzchni 79 m.kw. Wybrane domy będą dostępne w promocyjnej cenie 299 000 zł brutto. Ofertę dewelopera uzupełni kolejna nowa inwestycja – Rodzinne Podolany. Promocje targowe przygotował Linea Deweloper, oferujący mieszkania i domy w podpoznańskiej Dąbrówce. – Od lat największą popularnością cieszą się dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej, z ogrodem. Teraz będą dostępne poniżej 300 000 zł brutto – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Wielkopolski rynek nieruchomości oferuje lokale w gminie Swarzędz, w tym m. in. w Zalasewie.

Ruszamy ze sprzedażą w II etapie Osiedla Kwiatowego. Do oferty trafiło 60 lokali mieszkalnych o powierzchni od 50 do 114 m kw – informuje Adrian Wróbel, specjalista z biura sprzedaży Planetbud Development. Jedynie 2 km od Swarzędza powstaje osiedle Zielone Rabowice II. – Domy o metrażu 75 i 90 m kw., z dwóch etapów naszego osiedla, podczas targów będą w promocyjnej cenie – zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel z firmy Greenbud Development. Promocje przygotowali deweloperzy rozwijające osiedla mieszkaniowe w granicach miasta. – Dla naszych gości targowych, mamy rabaty 10% na mieszkania w II etapie Nowych Ogrodów. Do mieszkań powyżej 70 m kw. w III etapie dwa miejsca postojowe są gratis, co daje dodatkowy komfort – Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Nadchodzące, marcowe Targi Mieszkań i Domów dadzą też odpowiedź na pytanie, jak klienci, ale i deweloperzy zareagowali na nowe uwarunkowania rynkowe, bez programu MdM. Jak poinformował Home Broker, w 2017 roku, po raz pierwszy w historii rozpoczęto budowę ponad 100 tysięcy mieszkań. Duża część z nich powstawała z myślą o całym roku 2018. – Oczywiście klienci sprawdzali, czy mieszkania, którymi się interesują, są dostępne w programie Mieszkanie dla Młodych. Z drugiej strony, wiemy, że to nie jedyne kryterium. Warto kierować się lokalizacją, standardem wykonania mieszkań, a nawet zobaczyć budowę na własne oczy, czemu mogą służyć drzwi otwarte u deweloperów – podsumowuje Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Weekend 24-25 marca wiele firm deweloperskich wybrało jako termin na spotkania z klientami.

x

Zobasz także

Rowery czwartej generacji

Na 21 marca planowane jest uruchomienie systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego czwartej generacji (PRM 4G). Trwają ...

Miejski Dworzec PKS

Radni miejscy zdecydowali o podziale spółki PKS Poznań S.A. Wydzielona część jej majątku – lokal ...

Golden Marketing Conference

W dniach od 19 do 20 marca na uczestników Golden Marketing Conference czeka ponad dwadzieścia ...

Strategia Polskich Mebli

Podczas największych targów meblowych w Polsce przedstawiono strategię marki dla polskiej branży meblarskiej, która ma ...

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu ...