Bolechowo 750×200 – maj 2017

Targi Mieszkań i Domów

Dobiegły końca odbywające się w Hali nr 3  na terenie MTP  – Targi Mieszkań i Domów organizowane przez Nowy Adres.

I chociaż w minioną sobotę i niedzielę (17 i 18 marca) w Poznaniu odbywało się szereg imprez, to mieszkaniowe targi przebiły wszystko. Stoiska wystawców były wprost oblężone, ludzie pytali ( przede wszystkim młode rodziny) za ile; ale też, gdzie, jak, kiedy i co jest w sąsiedztwie. Czy dziecko będzie miało daleko do przedszkola i żłobka, czy w pobliżu są tereny rekreacyjne. Na naszych oczach zmienia  się system kupna mieszkania. Własne ściany to nie wszystko.Podczas Targów Mieszkań i Domów zaprezentowało sie około 150 wystawców. Kupujący wiedzą, że nasze targi to pełny przegląd oferty rynku i możliwość obejrzenia inwestycji najważniejszych deweloperów działających na rynku poznańskim – informuje Grzegorz Zieliński, Dyrektor Działu Targów Nowy Adres SA.

Pomimo kończącego się już programu Mieszkanie dla Młodych, zainteresowanie ofertą deweloperów było równie duże co w zeszłym roku. Podczas wydarzenia pojawiło się ponad 140 wystawców z branży mieszkaniowej. Wśród nich znaleźli się deweloperzy z długoletnim doświadczeniem na rynku, m.in. Agrobex, Ataner, Nickel Development. Pojawiły się także nowe firmy oraz debiutujące projekty.

Wśród wystawców na Targach Mieszkań i Domów nie mogło zabraknąć największych firm na wielkopolskim rynku. Spółka Agrobex zaprezentowała zarówno poznańskie projekty – Wilczak 20 i Nowe Żegrze oraz propozycje poza stolicą Wielkopolski – Osiedle Radosne III w Zalasewie oraz Osiedle Słoneczne w Szamotułach. – Pytając nas o miejsce do życia, klient otrzymuje wiele propozycji. Nasza oferta, jak zawsze, jest bogata i zróżnicowana. Dodatkowo podczas targów proponowaliśmy wykończenie w promocyjnej cenie 200 zł za m kw. Promocja dotyczyła inwestycji Wilczak 20, Nowe Żegrze, Radosna III oraz Osiedla Słoneczne. – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu. Grupa Partner zaprezentowała inwestycje mieszkaniowe, realizowane na terenie Poznania czyli Przystań Warta, Młyn nad Cybiną, Śródka OdNowa i Murawa Park. Deweloper promował też Nadolnik Compact Apartments z ofertą smart apartamentów. Natomiast deweloper Ekonbud-Fadom, prezentował klientom ofertę mieszkań o metrażu od 41 do 140 mkw. na osiedlu Reduta Nowe Podolany, znajdującą się w północnej części Poznania. – Podczas marcowych targów zapraszaliśmy zainteresowanych na drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę, 24 marca, przy ul. Jasielskiej. – podkreśla Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Przy charakterystycznym stoisku Proxin Ogrody, widać było duże zainteresowanie. Deweloper promował IV etap osiedla Nowe Ogrody, na który składają się lokale od 30 do 106 mkw. z przestronnymi tarasami lub ogródkami. Ofertę urozmaiciły liczne rabaty.

MIESZKANIA I DOMY NA PRZEDMIEŚCIACH

Sąsiednie gminy Poznania cieszą się sporym zainteresowaniem wśród nabywców mieszkań i domów. Trend wyjeżdżania za miasto nadal się utrzymuje, a sąsiednie miejscowości mają wiele do zaoferowania. Potencjał ten wykorzystują deweloperzy budując tuż za miastem. KM Building zaprezentował ofertę zarówno domów jak i mieszkań o zróżnicowanym metrażu. – Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie i Rodzinny Zakątek w Błażejewku oferujemy domy szeregowe w cenie mieszkania. Z kolei w Zalasewie, w ramach projektu Zalasewo Park proponujemy mieszkania oraz unikatowe apartamenty – zastrzega Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Zalasewo to także miejsce, gdzie powstaje projekt domów w zabudowie szeregowej pod nazwą Osiedle Kwiatowe. – Na targach prezentowaliśmy wprowadzony niedawno do sprzedaży II etap osiedla Kwiatowego, przy ulicy Planetarnej w Zalasewie. Naszą ofertę uzupełniła nowa inwestycja czyli osiedle Diamentowe, które powstanie w Poznaniu, u zbiegu ulic Miętowa i Diamentowa. – mówi Adrian Wróbel, specjalista z biura sprzedaży Planetbud Development. Wśród premierowych inwestycji pojawiły się także projekty Rodzinne Komorniki i Rodzinne Podolany, spółki Sky Investments. – Targi utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze propozycje to atrakcyjna oferta pod względem ceny, lokalizacji i architektury. – podkreśla Agnieszka Jałoszyńska ze spółki Sky Investments.

Deweloper GreenBud Development, zaprezentował osiedle domów w zabudowie bliźniaczej, Zielone Rabowice II, realizowane w Rabowicach, w gminie Swarzędz. – Prosta, przejrzysta oferta to nasz atut – mówi Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży z biura Greenbud Development.

Spółka Linea promowała mieszkania i domy na osiedlu Leśna Polana i Osada Leśna w Dąbrówce. – Największą popularnością cieszyły się mieszkania “Forma”, dwupoziomowe, w zabudowie szeregowej, z ogrodem – podkreśla Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

DODATKOWE ATRAKCJE DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Goście targowi korzystali także z dodatkowych atrakcji i spotkań z ekspertami, jakie przygotował organizator wydarzenia, spółka Nowy Adres S.A. Odbyły się bezpłatne seminaria dotyczące uzyskania kredytu hipotecznego, przepisów związanych z zakupem nieruchomości, a także możliwość skorzystania z porad prawnych. Organizator zadbał o atrakcje dla najmłodszych. W strefie dla dzieci, wykwalifikowani animatorzy zapewnili świetną zabawę, warsztaty i opiekę, podczas gdy rodzice mogli zapoznać się z ofertą deweloperów.

***

Marcowe Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu to dla deweloperów najważniejsze wydarzenie pierwszego kwartału 2018.

Duża  liczba wystawców to namacalny dowód, że branża deweloperska ma się bardzo dobrze.

Najbliższe Targi Mieszkań i Domów odbędą się już 17 i 18 marca w godz. 10-17, tradycyjnie w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorem ważnego wydarzenia w branży deweloperskiej jest spółka Nowy Adres S.A. – Podczas wiosennych Targów Mieszkań i Domów poznamy oferty specjalne, ale i premierowe projekty. Ponadto wielu deweloperów przedstawi swoje perełki, czyli osiedla, które od dłuższego czasu są doceniane przez klientów na rynku. W sumie udział zapowiedziało ponad 140 firm – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres.

KONTYNUACJA UDANYCH PROJEKTÓW

Wśród wystawców na Targach Mieszkań i Domów nie może zabraknąć największych firm na wielkopolskim rynku. Spółka Agrobex zaprezentuje zarówno poznańskie projekty – Wilczak 20 i Nowe Żegrze oraz propozycje poza stolicą Wielkopolski – Osiedle Radosna III w Zalasewie oraz Osiedle Słoneczne w Szamotułach. – Pytając nas o miejsce do życia, klient otrzymuje wiele propozycji. Nasza oferta, jak zawsze, jest bogata i zróżnicowana. Dodatkowo podczas targów proponujemy rabat 5 proc. na wybrane 10 lokali inwestycji Nowe Żegrze oraz wykończenie w cenie wybranych mieszkań na osiedlu Wilczak 20 – zaznacza Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu spółki Agrobex. 

Kolejne etapy osiedla Reduta Nowe Podolany zaprezentuje Ekonbud-Fadom. – Do tej pory mieszkania w naszej inwestycji cieszyły się wielka popularnością. Aktualnie w sprzedaży są lokale z 6 i 7 etapu – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Podczas marcowych targów, pięć inwestycji w granicach Poznania zaprezentuje Grupa Partner. Cztery z nich, czyli Młyn nad Cybiną, Przystań Warta, Śródka OdNowa i Murawa Park to projekty mieszkaniowe. Natomiast piąty, Nadolnik Compact Apartments to smart apartamenty z myślą o klientach indywidualnych, jak i inwestycyjnych. Aglomeracja poznańska cechuje się tym, że mocno rozbudowywane są przedmieścia. KM Building zaprezentuje ofertę zarówno domów jak i mieszkań o zróżnicowanym metrażu. – Na Osiedlu Słonecznym w Brodowie i Rodzinny Zakątek w Błażejewku oferujemy domy szeregowe w cenie mieszkania. Z kolei w Zalasewie, w ramach projektu Zalasewo Park proponujemy mieszkania oraz unikatowe apartamenty  – zastrzega Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. 

DEWELOPERZY ZASKAKUJĄ NOWOŚCIAMI I PROMOCJAMI

Na Targach Mieszkań i Domów pojawi się mnóstwo nowości. Wśród nich będzie osiedle domów w zabudowie szeregowej w podpoznańskich Komornikach. W ramach projektu Rodzinne Komorniki, deweloper Sky Investments proponuje w pierwszym etapie 48 domów o powierzchni 79 m.kw. Wybrane domy będą dostępne w promocyjnej cenie 299 000 zł brutto. Ofertę dewelopera uzupełni kolejna nowa inwestycja – Rodzinne Podolany. Promocje targowe przygotował Linea Deweloper, oferujący mieszkania i domy w podpoznańskiej Dąbrówce. – Od lat największą popularnością cieszą się dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej, z ogrodem. Teraz będą dostępne poniżej 300 000 zł brutto – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Wielkopolski rynek nieruchomości oferuje lokale w gminie Swarzędz, w tym m. in. w Zalasewie.

Ruszamy ze sprzedażą w II etapie Osiedla Kwiatowego. Do oferty trafiło 60 lokali mieszkalnych o powierzchni od 50 do 114 m kw – informuje Adrian Wróbel, specjalista z biura sprzedaży Planetbud Development. Jedynie 2 km od Swarzędza powstaje osiedle Zielone Rabowice II. – Domy o metrażu 75 i 90 m kw., z dwóch etapów naszego osiedla, podczas targów będą w promocyjnej cenie – zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel z firmy Greenbud Development. Promocje przygotowali deweloperzy rozwijające osiedla mieszkaniowe w granicach miasta. – Dla naszych gości targowych, mamy rabaty 10% na mieszkania w II etapie Nowych Ogrodów. Do mieszkań powyżej 70 m kw. w III etapie dwa miejsca postojowe są gratis, co daje dodatkowy komfort – Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Nadchodzące, marcowe Targi Mieszkań i Domów dadzą też odpowiedź na pytanie, jak klienci, ale i deweloperzy zareagowali na nowe uwarunkowania rynkowe, bez programu MdM. Jak poinformował Home Broker, w 2017 roku, po raz pierwszy w historii rozpoczęto budowę ponad 100 tysięcy mieszkań. Duża część z nich powstawała z myślą o całym roku 2018. – Oczywiście klienci sprawdzali, czy mieszkania, którymi się interesują, są dostępne w programie Mieszkanie dla Młodych. Z drugiej strony, wiemy, że to nie jedyne kryterium. Warto kierować się lokalizacją, standardem wykonania mieszkań, a nawet zobaczyć budowę na własne oczy, czemu mogą służyć drzwi otwarte u deweloperów – podsumowuje Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Weekend 24-25 marca wiele firm deweloperskich wybrało jako termin na spotkania z klientami.

chwilówki online przez Internet na Łowca Chwilówek to gwarancja szybkiej i bezpiecznej gotówki prosto na konto. 22 chwilówki w jednym miejscu, idealna chwilówka czeka dla Ciebie!
x

Zobasz także

Poznań doceniony w Cannes

Podczas targów MIPIM 2018 – największej międzynarodowej imprezy na rynku nieruchomości – prezydent miasta Jacek ...

Stacja Poznań Grudzieniec

Możliwość przejazdu większej liczby pociągów oraz nowy przystanek, zwiększający dostępność do kolei, to podstawowe efekty ...

Pomoc ofiarom wybuchu

Po zapewnieniu podstawowych potrzeb poszkodowanym w katastrofie, przyszedł czas na kolejne działania, mające pomóc mieszkańcom ...

Pamięć zaklęta w drewnie

Większość zabytków architektury drewnianej pozostaje poza kontrolą służb konserwatorskich, a rejestry prowadzone przez wojewódzkich konserwatorów ...

Specustawa ożywi M+

W przyszłym tygodniu powinny ruszyć prace rządowe nad projektem specustawy mieszkaniowej – powiedział PAP minister ...