Ukraina

Testowanie Bramy Poznania zakończone

Ponad 10 tysięcy bezpłatnych wejściówek do Bramy Poznania wykorzystali w maju zwiedzający. Obecnie analizowane są ankiety wypełnione przez gości, zaś usprawnienia i drobne zmiany wprowadzane, dlatego w dniach 3-6.06 w Bramie Poznania nastąpi przerwa techniczna i nie będzie można jej zwiedzać. Goście jedynego w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa podczas pierwszego miesiąca jego funkcjonowania mogli obejrzeć ekspozycję za darmo oraz byli zaproszeni do wypełnienia specjalnej ankiety na jej temat. Ankiety są obecnie analizowane, zaś usprawnienia i drobne zmiany wprowadzane, dlatego w dniach 3-6.06 w Bramie Poznania nastąpi przerwa techniczna i nie będzie można jej zwiedzać.
Majowy debiut Bramy Poznania na ogólnopolskiej mapie instytucji kulturalnych był niezwykle udany. Ogromne zainteresowanie towarzyszyło bramie podczas weekendu otwarcia, a także w trakcie Nocy Muzeów. Przez cały maj zobaczyło ekspozycję mnóstwo grup zorganizowanych i indywidualnych zwiedzających. Podczas pierwszego miesiąca odbywały się w Bramie Poznania ICHOT także specjalne tematyczne wycieczki, z których skorzystało ok. 250 osób oraz warsztaty edukacyjne, które przyciągnęły ok. 1000 dzieci i młodzieży. Bezpłatne wejściówki do pierwszego w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa rozchodziły się z wielką szybkością. Rozdawano je w Bramie Poznania, a także za pośrednictwem najważniejszych lokalnych mediów oraz kilku miejskich instytucji, przede wszystkim CIM-u. Poznaniacy nie tylko obejrzeli unikatową, interaktywną ekspozycję centrum, ale także wyrazili swoje opinie na jej temat, wypełniając specjalne ankiety.
– Do 1 czerwca włącznie można zwiedzić Bramę Poznania dzięki bezpłatnym wejściówkom oraz wypełnić ankietę. Mamy już kilkaset dokumentów z opiniami mieszkańców. Ankiety nadal spływają. Głosy poznaniaków, którzy zwiedzili pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa są dla nas niezwykle ważne. Chcemy je przeanalizować, wyciągnąć wnioski i wprowadzić tyle korekt, ile możemy – mówi Robert Mirzyński, dyrektor Bramy Poznania. Potrzebujemy na to jednak trochę czasu, dlatego od 3 do 6 czerwca Brama Poznania będzie zamknięta. Wszystkich, którzy nie zdążyli nas odwiedzić w maju, zapraszamy już w sobotę 7 czerwca.
Zwiedzający zwracają uwagę zarówno na samą ekspozycję, jak i na wygląd holu głównego oraz sprzęt.

– Bardzo pozytywne wrażenie, pomimo wieku 50+, wszystko jest łatwe w obsłudze – to głos jednego z gości. – Dlaczego hol jest taki smutny? Czemu nie ma folderów po Poznaniu, informatorów dla turystów, gadżetów o mieście? Gdzie są materiały turystyczne? – pytają inni. – Bardzo się cieszę, że mogłam obejrzeć tę wystawę i wiele dowiedzieć się o swoim mieście – wyraziła swoją opinię jedna z poznanianek. – Najbardziej fajne było to, że był ten mały telefonik, bo on to bardzo ładnie tłumaczy więc wszystko zrozumiałam. Bardzo dziękuję za stworzenie tego muzełum 🙂 (sic!) – napisała w ankiecie Zuza lat 10. Opinie są różnorodne, przeważają jednak te pozytywne, jak ta jednego z rodziców, którzy wybrali się do Bramy Poznania ze swoimi dziećmi – Jesteśmy bardzo zadowoleni i polecimy na pewno znajomym. Super pomysł i wykonanie.
Planowane usprawnienia ekspozycji dotyczyć będą przede wszystkim audioprzewodnika oraz zawartości tekstowej multimediów. W tych pierwszych ulepszenia będą dotyczyć nawigacji, która bezpośrednio wpływa na orientowanie się w przestrzeni ekspozycji. Usunięte zostaną także wszelkie usterki natury technicznej, co usprawni działanie tych urządzeń. Zawartość tekstowa multimediów zostanie skorygowana – dotyczyć to będzie zarówno tekstów polsko-, jak i obcojęzycznych.
Podczas nadchodzącego weekendu, będącego ostatnią szansą na odwiedzenie centrum interpretacji dziedzictwa przed kilkudniową przerwą, Brama Poznania szczególnie zaprasza 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka. Bezpłatne wejściówki na ekspozycję dostępne będą w tym dniu w specjalnym namiocie Bramy Poznania wystawionym na Ostrowie Tumskim w ramach festynu organizowanego tu przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Ponadto w Bramie Poznania w najbliższy weekend realizowane będą rodzinne warsztaty z cyklu „Wyspa przygód”, tym razem odbywające się pod hasłem „Opowieści zaklęte w herbie”. Na warsztaty obowiązują zapisy, są jeszcze wolne miejsca. (szczegóły: http://www.poznan.pl/mim/trakt/news/opowiesci-zaklete-w-herbie-warsztaty-dla-rodzin,70612.html)

x

Zobasz także

Zamkną Most Dworcowy

Zapowiedziano remont ważnego torowiska. To dwa miesiące utrudnień również dla kierowców!   Zdjęcie ilustracyjne, archiwum ...

Co z działką przy Szkolnej

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację w sprawie sytuacji i przyszłości zabytkowych zabudowań dawnego szpitala miejskiego ...

Woodrow i Foch uhonorowani

Uroczystość poświęcona pamięci 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Woodrowa Wilsona – odbyła się 2 ...

Budujemy Nasze Muzeum

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Powstania Wielkopolskiego Na placu budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego odbyła się ...

Rozbiórka Galerii Malta

Galeria Malta znika z miejskiego krajobrazu. Rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji budynku W czwartek rozpoczęła się ...