Testy e – autobusów w Poznaniu

Trwają testy w celu przygotowań przewoźnika do wdrożenia pojazdów bezemisyjnych do swojej floty. W minionym roku podobne testy w poznańskim MPK przechodził przegubowy Solaris Urbino 18 electric.Nowoczesny autobus będzie testowany przez dwa tygodnie.
W rozstrzygniętym w 2018 roku przetargu na dostawę 21 autobusów elektrycznych do Poznania najlepszą ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach S.A. Przed rozpoczęciem dostaw w ramach tego kontraktu, które planowane są na koniec bieżącego roku, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu rozpoczęło dwutygodniowe testy elektrycznego pojazdu Solaris Urbino 12 electric. Ich celem jest zebranie przez przewoźnika dodatkowych doświadczeń, które umożliwią najefektywniejsze wykorzystanie floty bateryjnych autobusów – informuje MPK.
Testowany w Poznaniu pojazd to zwycięzca konkursu Bus of the Year 2017. Elektryczny autobus wyposażony jest m.in. w klimatyzację oraz system informacji pasażerskiej. Na czas testów producent przystosował także kasowniki do obsługi poznańskich kart aglomeracyjnych PEKA.
Niebawem ulicami stolicy Wielkopolski regularnie kursować będą elektryczne autobusy. Solaris Bus & Coach S.A dostarczy 15 przegubowych Solaris Urbino 18 electric i 6 12-metrowych Solaris Urbino 12 electric. Zgodnie z umową autobusy pojawią się na poznańskich ulicach do końca lutego 2020 roku.

x

Zobasz także

Tesla z ASO w Polsce

Z tweetów Elona Muska można często dowiedzieć się zaskakujących, nieoczekiwanych rzeczy. Tym razem amerykański biznesmen-celebryta ...

Elektryczny Volkswagen

Elektryczna rewolucja na rynku motoryzacyjnym już się rozpoczęła. Volkswagen właśnie wprowadza na rynek pierwszego z ...

A może e-mikrobusy?

W czwartek (16 maja) po południu i w piątek (17 maja) w Białymstoku odbywały się ...

Testy eCitaro w Poznaniu

 Elektryczny, bezemisyjny autobus eCitaro będzie przez najbliższy tydzień jeździł po Poznaniu na liniach 163 i ...

Już 5.000 e -aut

Z końcem marca po Polskich drogach jeździło niemal 5 tysięcy osobowych aut elektrycznych, które mogły ...