Ładowarki emu.energy

Wstrzymana budowa Sądu Apelacyjnego

Jedno jest pewne. W lutym 2020 roku nie nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.
Sąd Apelacyjny w Poznaniu odstąpił od umowy z wykonawcą firmą „ALSTAL” z uwagi na niewywiązywanie się przez tę firmę ze swoich zobowiązań – poinformowała nas sędzia Elżbieta Fijałkowska, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Została sporządzona inwentaryzacja wykonanych robót. Ogłoszono na początku roku nowy przetarg, ale w jego wyniku nie wyłoniono nowego wykonawcy.

Dyrektor Sądu Apelacyjnego jest w stałym kontakcie z projektantem i obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia nowego przetargu. Wobec tych niezależnych od zlecającego, czyli Sądu Apelacyjnego w Poznaniu okoliczności planowany termin zakończenia prac nie będzie dotrzymany, a przewidywano to na luty 2020 roku.
W poniedziałek 24 kwietnia 2017 roku , w obecności podsekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości Łukasza Piebiaka oraz władz regionalnych odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę Sądu Apelacyjnego.

Łukasz Piebiak zadeklarował, że ministerstwo będzie wspierało projekty inwestycyjne w sądownictwie. Prace nad obiektem przy ul. Hejmowskiego miały się zakończyć najpóźniej do lutego 2020 roku. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 6,3 tys. m kw.

Alstal podpisał umowę na budowę nowej siedziby Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. 5-kondygnacyjny gmach o powierzchni użytkowej 6,6 tys. m² i kubaturze 33,4 tys. m³ ma zostać oddany do użytku w ciągu 42 miesięcy. Inwestycja opiewa na kwotę niemal 37 mln złotych. Obiekt administracji sądowej przy ul. Hejmowskiego miał składać się z czterech pięter, w środku którego znajdą się sale rozpraw z pokojami narad i pomieszczeniami dla świadków, pokoje biurowe, sale konferencyjne.

Na podziemnej kondygnacji budynku zlokalizowany będzie garaż, archiwum i pomieszczenia techniczne. Strukturę biurowca ukształtują dwa segmenty rozdzielone wewnętrznym dziedzińcem, połączone hallem wejściowym w części frontowej, tworząc na poszczególnych poziomach zamknięty układ prostokąta lub kształt litery „U”.

x

Zobasz także

Poznań musi być zielony

Jesiony, lipy, dęby, klony oraz wiele innych gatunków – w sumie jesienią, wzdłuż poznańskich ulic ...

Umowa na Teatr Muzyczny

Nowa siedziba Teatru Muzycznego w Poznaniu wzniesiona zostanie na działce u zbiegu ul. Św. Marcin ...

Budowa Centrum Senioralnego

W Poznaniu ruszyła budowa największego w Polsce kompleksowego centrum senioralnego – w środę uroczyście wmurowano ...

Nowe nazwy ulic i placów

Rada Miasta zadecydowała o nowych nazwach dla ulic, skwerów, parku i jednej szkoły. Zlikwidowano też ...

„Uratuj Poznań Główny”

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, ...