Zamiast Alfy akademik

Gent Holding, już wkrótce ruszy z budową akademika w centrum Poznania. Dom studenta marki LIV powstanie w wieżowcu Alfa. Początek prac rewitalizacyjnych planowany jest na wiosnę.

Jak podaje gloswielkopolski.pl, Gent Holding wyjaśnia wcześniejsze wątpliwości prokuratury i UOKiK i nie rezygnuje z planów inwestycyjnych w stolicy Wielkopolski. Akademik, który będzie liczył 130 jednostek mieszkalnych, zgodnie z planem, powstanie w trzynastokondygnacyjnym wieżowcu Alfa.

Przypomnijmy, że w końcu ubiegłego roku UOKiK poinformował o kontroli działań spółki Gent Holding, która skupia podmioty budujące sieć akademików w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu pod marką LIV. Ewelina Kachniarz z Gent Holding w wypowiedzi dla portalu powiedziała, że spółka jest w trakcie wyjaśniania tej sytuacji, a sama inwestycja nie powinna mieć opóźnień.

Prace związane z remontem i rewitalizacją budynku ruszą wiosną br. Studenci do dyspozycji będą mieli jedno- i dwuosobowe pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami. Powstaną także dodatkowe udogodnienia, tj.: pralnia, rowerownia, strefa co-workingowa, strefy do nauki, gaming – roomy, strefy rekreacyjne i wspólne kuchnie. Na parterze mają powstać także lokale usługowe.

x

Zobasz także

Carrefour zamiast Piotra i Pawła

Hipermarket w Pasażu Rondo zajmie miejsce sklepu Piotr i Paweł. Oznacza to, że 66 lokalizacji ...

Sieć Occidental w Poznaniu

Spółki Structure Capital i Barcelo Group podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu ...

2019 – rok inwestorów

Kolejny znakomity rok na rynku inwestycyjnym, rekordowe transakcje najmu powierzchni biurowych w Warszawie i rozkwit ...

29 pięter Varso Tower

Varso Tower już na wysokości 29. piętra. To będzie najwyższy budynek w UE, Konstrukcja warszawskiego ...

Zamiast pałacu – hotel

Hotel, restauracja, tapas bar w stylu hiszpańskim i wina z całego świata. To wszystko ma ...