Fotografia wnętrz

Zamiast Alfy akademik

Gent Holding, już wkrótce ruszy z budową akademika w centrum Poznania. Dom studenta marki LIV powstanie w wieżowcu Alfa. Początek prac rewitalizacyjnych planowany jest na wiosnę.

Jak podaje gloswielkopolski.pl, Gent Holding wyjaśnia wcześniejsze wątpliwości prokuratury i UOKiK i nie rezygnuje z planów inwestycyjnych w stolicy Wielkopolski. Akademik, który będzie liczył 130 jednostek mieszkalnych, zgodnie z planem, powstanie w trzynastokondygnacyjnym wieżowcu Alfa.

Przypomnijmy, że w końcu ubiegłego roku UOKiK poinformował o kontroli działań spółki Gent Holding, która skupia podmioty budujące sieć akademików w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu pod marką LIV. Ewelina Kachniarz z Gent Holding w wypowiedzi dla portalu powiedziała, że spółka jest w trakcie wyjaśniania tej sytuacji, a sama inwestycja nie powinna mieć opóźnień.

Prace związane z remontem i rewitalizacją budynku ruszą wiosną br. Studenci do dyspozycji będą mieli jedno- i dwuosobowe pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami. Powstaną także dodatkowe udogodnienia, tj.: pralnia, rowerownia, strefa co-workingowa, strefy do nauki, gaming – roomy, strefy rekreacyjne i wspólne kuchnie. Na parterze mają powstać także lokale usługowe.

x

Zobasz także

Echo Investment kupuje Tesco

Spółki z grupy Echo Investment podpisały przedwstępne umowy zakupu zabudowanych nieruchomości w Poznaniu, Łodzi i ...

Nadolnik dla studentów

Już niedługo ma ruszyć II etap inwestycji Nadolnik Compact Apartments, inteligentnych apartamentów przeznaczonych zwłaszcza dla ...

Polody stawia na Lusówko

Firma Polody, dealer samochodowy, przygotowała rozbudowę kompleksu sprzedażowo-warsztatowego w miejscowości Lusówko, w woj. wielkopolskim. W ...

Dwór Hamburski sprzedany

M7 założyła PVBRI w 2017 roku w celu nabywania przedsiębiorstw w trudnej sytuacji finansowej, o ...

Kaufland przejmuje Tesco

Przejmowani pracownicy Tesco będą nadal pracować w tym samym mieście co do tej pory, ale ...