Ukraina

Końca remontów nie widać

W centrum Poznania trwają obecnie prace związane z ostatnim już etapem Projektu Centrum. Przebudowywane są ulice plac Wolności, 27 Grudnia, odcinek Ratajczaka, Kantaka i Gwarna. Jak zauważa portal transport-publiczny.pl, prace zostały dofinansowane z Unii Europejskiej i zgodnie z przepisami muszą się zakończyć do końca bieżącego roku. Zaawansowanie prac pozostawia jednak spore wątpliwości co do tego, czy uda się to zrobić.

Poznańskie Inwestycje Miejskie w rozmowie z branżowym portalem zapewniają, że zasadnicze prace budowlane na Gwarnej, Kantaka, części Ratajczaka i pl. Wolności zakończą się w tym roku. Z opóźnieniem końca dobiegnie jednak przebudowa ulicy 27 Grudnia. Powód? Pozostawienie przy ulicy leszczyn tureckich, o które walczyli społecznicy. To wymaga wprowadzenia zmian projektowych, a to przekłada się na termin ukończenia przebudowy ulicy.

PIM utrzymuje, że pasażerowie korzystający z tramwajów jeszcze w tym roku pojadą po placu Wolności i 27 Grudnia. Terminu jednak nie podano. Jeśli uda się w tym roku oddać do użytku ulicę 27 Grudnia w zakresie infrastruktury tramwajowej, możliwe będzie rozliczenie unijnego dofinansowania na tę inwestycję.

x

Zobasz także

Stan regionów i miast

Odbyła się się 157. sesja plenarna Europejskiego Komitetu Regionów, w której udział wziął Marek Woźniak, Marszałek ...

Jesteśmy Eco-Miastem

Warszawa, Konin, Poznań, Kępno, Niepołomice, Rybnik i Ostrowiec Świętokrzyski – to laureaci tegorocznej edycji konkursu ...

Odkryto średniowieczne mury

Jak informuje „Głos Wielkopolski” niezwykłego odkrycia dokonano w ubiegłym tygodniu na ul. Jana Baptysty Quadro ...

Wiecha nad Andersią Silver

Jak informuje epoznan.pl w najbliższy piątek, 22 września, na ostatniej kondygnacji najwyższego poznańskiego budynku pojawi ...

Z Pułaskiego na Głogowską 18

Nowym adresem jest ul. Głogowska 18.Po dwumiesięcznym poślizgu przeniesiono Biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM i ...