Ukraina

Końca remontów nie widać

W centrum Poznania trwają obecnie prace związane z ostatnim już etapem Projektu Centrum. Przebudowywane są ulice plac Wolności, 27 Grudnia, odcinek Ratajczaka, Kantaka i Gwarna. Jak zauważa portal transport-publiczny.pl, prace zostały dofinansowane z Unii Europejskiej i zgodnie z przepisami muszą się zakończyć do końca bieżącego roku. Zaawansowanie prac pozostawia jednak spore wątpliwości co do tego, czy uda się to zrobić.

Poznańskie Inwestycje Miejskie w rozmowie z branżowym portalem zapewniają, że zasadnicze prace budowlane na Gwarnej, Kantaka, części Ratajczaka i pl. Wolności zakończą się w tym roku. Z opóźnieniem końca dobiegnie jednak przebudowa ulicy 27 Grudnia. Powód? Pozostawienie przy ulicy leszczyn tureckich, o które walczyli społecznicy. To wymaga wprowadzenia zmian projektowych, a to przekłada się na termin ukończenia przebudowy ulicy.

PIM utrzymuje, że pasażerowie korzystający z tramwajów jeszcze w tym roku pojadą po placu Wolności i 27 Grudnia. Terminu jednak nie podano. Jeśli uda się w tym roku oddać do użytku ulicę 27 Grudnia w zakresie infrastruktury tramwajowej, możliwe będzie rozliczenie unijnego dofinansowania na tę inwestycję.

x

Zobasz także

W centrum przybywa drzew

Kolejnych kilkadziesiąt drzew przybędzie w poznańskich pasach drogowych. Trwają nasadzenia na Starym Mieście, a w ...

Rośnie Centrum Onkologii

5 pięter, 6,5 tys. metrów kwadratowych, 12 poradni, a nawet sezonowy taras dla pacjentów na ...

Europejskie miasto

Poznań na podium w rankingu „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024” Poznań znalazł się na ...

Zamkną Most Dworcowy

Zapowiedziano remont ważnego torowiska. To dwa miesiące utrudnień również dla kierowców!   Zdjęcie ilustracyjne, archiwum ...

Co z działką przy Szkolnej

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację w sprawie sytuacji i przyszłości zabytkowych zabudowań dawnego szpitala miejskiego ...