Ukraina

Wiecha nad Andersią Silver

Jak informuje epoznan.pl w najbliższy piątek, 22 września, na ostatniej kondygnacji najwyższego poznańskiego budynku pojawi się symboliczna wiecha. Będzie to znak, że ukończono wznoszenie konstrukcji najnowszego biurowca w mieście.

Andersia Silver będzie mieć 25 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne. Mając 116 metrów wysokości staje się najwyższym obiektem w Poznaniu. Wewnątrz, na powierzchni 40 tysięcy metrów kwadratowych, znajdować się będą biura i lokale usługowe. – Andersia Silver pod względem technologicznym i inżynieryjnym spełnia wszystkie wymagania środowiskowe. Zaspokaja we własnym zakresie potrzeby energetyczne i jest otwarty na potrzeby najemców, między innymi poprzez rozwiązania Smart Building, aplikację dla najemców, otwierane moduły okienne, czy możliwość zaaranżowania wewnętrznej klatki schodowej – mówi Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentujący Andersię Silver.

Na fasadzie budynku pojawią się ogniwa fotowoltaiczne, na parkingach możliwe będzie ładowanie pojazdów elektrycznych, a w rowerowni ładowanie hulajnóg i rowerów.

Co ciekawe, ukończenie Andersii Silver w połowie 2025 roku sprawi, że rynek nieruchomości biurowych w Poznaniu zwiększy się o 5 procent. – Andersia Silver to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec w sposób znaczący zwiększy zasoby biurowe stolicy Wielkopolski zapewniając powierzchnię biurową na najwyższym poziomie – zarówno pod względem wysokości, jak i standardu, w najdogodniejszej dla pracowników naszych najemców lokalizacji – dodaje Piotr Trybusz.

Wszystkie inwestycje zrealizowane przy placu Andersa w Poznaniu, wraz z Andersią Silver, kosztowały ponad miliard złotych.

Źródło: portal epoznan.pl

x

Zobasz także

Stan regionów i miast

Odbyła się się 157. sesja plenarna Europejskiego Komitetu Regionów, w której udział wziął Marek Woźniak, Marszałek ...

Jesteśmy Eco-Miastem

Warszawa, Konin, Poznań, Kępno, Niepołomice, Rybnik i Ostrowiec Świętokrzyski – to laureaci tegorocznej edycji konkursu ...

Odkryto średniowieczne mury

Jak informuje „Głos Wielkopolski” niezwykłego odkrycia dokonano w ubiegłym tygodniu na ul. Jana Baptysty Quadro ...

Końca remontów nie widać

W centrum Poznania trwają obecnie prace związane z ostatnim już etapem Projektu Centrum. Przebudowywane są ...

Z Pułaskiego na Głogowską 18

Nowym adresem jest ul. Głogowska 18.Po dwumiesięcznym poślizgu przeniesiono Biuro Strefy Płatnego Parkowania ZDM i ...