Ładowarki emu.energy

Udane Targi Mieszkań i Domów

W miniony weekend, (8-9 września) w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Targów Mieszkań i Domów.

  Podczas targowej imprezy organizowanej przez #NowyAdres S.A. swoje propozycje zaprezentowało 150 wystawców. Bogata oferta deweloperów oraz liczne atrakcje i promocje przyciągnęły tłumy odwiedzających.

    Jak to bywa podczas targów, nie zabrakło debiutujących deweloperów, a przede wszystkim premierowych projektów mieszkaniowych. Spółka Agrobex, zaprezentowała nową inwestycję Zielone Pobiedziska. – Osiedle Zielone Pobiedziska to nasza najnowsza propozycja. W ramach inwestycji powstaną 4 budynki trzykondygnacyjne z 60 mieszkaniami łącznie – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Uzupełnieniem targowej oferty dewelopera były realizowane projekty, czyli poznańskie osiedla Nowe Żegrze (budynek B) i Wilczak 20 oraz osiedle Radosna III w Zalasewie i osiedle Słoneczne w Szamotułach (budynek 3). Inwestycję będącą w trakcie realizacji przedstawił także EBF Development. Przy ulicy Jasielskiej powstaje kolejny etap osiedla Reduta Nowe Podolany, a deweloper aktualnie proponuje lokale 2 i 3 – pokojowe o powierzchni od 51 do 72 mkw.

    Domy w zabudowie szeregowej oferował Sky Investments. Gościom targowym zaprezentował osiedla Rodzinne Komorniki oraz Rodzinne Podolany. Pierwsze z nich to 106 domów o powierzchni 79 i 90 mkw. Natomiast budowa inwestycji Rodzinne Podolany ma ruszyć niebawem, klienci będą mieli do wyboru domy 76 – 105 mkw. z ogrodami, a część z nich również z tarasami na dachu. Z kolei IV już etap inwestycji pokazał deweloper Proхin Ogrody – Goście targowi mogli zapoznać się z ofertą funkcjonalnie zaprojektowanych mieszkań z tarasem, ogródkiem czy balkonem. Nie zabrakło również promocji w II etapie. – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Na targach zadebiutowała firma Quadro Development. Jej propozycja to projekty Sielska 14 oraz Bosa 7. Oba powstaną na poznańskim Grunwaldzie, czyli z dogodnym dojazdem do centrum miasta. Sielska 14 będzie liczyć 22 lokale, a Bosa 7 – 27. Inwestycje Młyn nad Cybiną zaprezentowała Grupa Partner. Wyróżnia się ona rzadko spotykanym stylem loftowym, a dodatkowo, ku uciesze klientów, sąsiaduje z Jeziorem Swarzędzkim. Uzupełnieniem oferty Grupy Partner był projekt Nadolnik Compact Apartments, czyli smart apartamenty na poznańskich Zawadach – To idealna propozycja dla klientów inwestycyjnych. Proponujemy lokale, których późniejszy wynajem daje nawet 8 procentową roczną stopę zwrotu. – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

     Podczas targów wielu przedstawicieli miało projekty na przedmieściach Poznania. W podpoznańskich Rabowicach, koło Swarzędza, swoje osiedle realizuje firma Greenbud Development. Deweloper promował nowy, III etap inwestycji Zielone Rabowice II. – Proponowane przez nas domy to między innymi zabudowa dająca dużo swobody mieszkańcom oraz działki do 500 mkw. Przy takiej przestrzeni można zaaranżować zielony ogród, gwarantujący relaks. – podkreśla Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development. Południowo – wschodnia część powiatu poznańskiego to 3 projekty dewelopera KM Building. – W naszej ofercie targowej są zarówno mieszkania i apartamenty czyli Osiedle Zalasewo Park oraz domy w zabudowie szeregowej na osiedlu Rodzinny Zakątek w Błażejewku i osiedlu Słonecznym w Brodowie – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Po drugiej stronie stolicy Wielkopolski, inwestycję mieszkaniową prowadzi deweloper Linea. Firma proponowała nie tylko domy jednorodzinne i szeregowe, ale też mieszkania w kameralnych budynkach wielorodzinnych – „Villa” i Logo” o zróżnicowanym metrażu 33 – 57 m kw. – Dziś klienci pytają nie tylko o popularne szeregowce, ale także o mieszkania mniejsze, kompaktowe. – zauważa Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

   Organizator targów zapewnił zwiedzającym dodatkowe atrakcje. Dzieci mogły spędzić czas pod opieką wykwalifikowanych animatorów. Natomiast osoby chcące poszerzyć wiedzę z zakresu finansowania nieruchomości czy inwestycji, mogły skorzystać z darmowych seminariów. W strefie porad można było również indywidualnie skonsultować tematy związane z wynajmowaniem lokalu.

 

****

#NiezwykłeMieszkania w Willi Urbano na Targach Mieszkań

Już 8 i 9 września odbędą się w Poznaniu Targi Mieszkań i Domów. To największa impreza targowa, podczas której spotykają się wszyscy uczestnicy polskiego rynku nieruchomości.

Wśród wystawców jest spółka Urbano. Prezentując swoją najnowszą ofertę dla lokatorów. Willa Urbano przy ul. Suchej 5a w Poznaniu na Głównej to pierwsza inwestycja dewelopera reprezentująca wprowadzany przez niego Standard z Motylem. A wyrazem tego jest system inteligentnego domu DEIMIC ONE.

Wszystkich informacji Urbano udziela na stoisku F-16

Kilkadziesiąt osób odwiedziło stoisko firmy #Urbano odbierając wejściówki na Drzwi otwarte Willi #Urbano, które odbędą sie 15 i 16 września w inwestycji przy ulicy Suchej. Willa Urbano przy ul. Suchej 5a w Poznaniu na Głównej to pierwsza inwestycja dewelopera reprezentującawprowadzany przez niego Standard z Motylem. A wyrazem tego jest system inteligentnego domu DEIMIC ONE.Na ukończeniu jest czterokondygnacyjny budynek wielorodzinnym z parkingamina terenie nieruchomości. Ulica Sucha znajduje się we wschodniej części Poznania, zaledwie 5 km od centrum miasta. Bezpośredni dojazd zapewnia ulica Gdyńska.

Willa Urbano składa się z 16 mieszkań, w tym z 4 mieszkań dwupokoleniowych. Na parterze zaprojektowano lokale o powierzchniod 43 do 89 m2, w tym dwa mieszkania 2-pokojowe, jedno mieszkanie 3 -poko j owe oraz jedno m i e s z k a n i e 4-pokojowe, w którym mogą zamieszkać  dwie rodziny.Na pierwszym piętrze również można znaleźć 4 mieszkania o powierzchni od 43 do 102 m2, z powtarzalnym układem mieszkań jak na parterze.

Awangardowa idea 21’st Century Development reprezentowana jest przez wysoki standard przeprowadzanych przez nas realizacji. Wychodzimy naprzeciw niestandardowym, niekonwencjonalnym i coraz wyższym potrzebom ludzi, którzy oczekują już nie tylko rodzinnego schronienia nad głową – mówi Rafał Gorączniak, prezes URBANO. – Fakt istnienia w danym obiekcie systemu inteligentnego domu DEIMIC ONE, klimatyzacji, ładowarek do zero emisyjnychsamochodów elektrycznych, czy domofonów IP, nazwaliśmy Standardem z Motylem. Budynki, które wpisują się w naszą wizję nowoczesnego, inteligentnego domu, oznaczamy symbolem motyla na jednej ze ścian budynku.

– Po badaniach przeprowadzonych w dniach 29-30 sierpnia 2018 roku można śmiało stwierdzić, że jesteśmy niewątpliwie pionierami na rynku nieruchomości wdrażając nowoczesne rozwiązania w budownictwie  – dodaje. – Firmy deweloperskie w okolicy nie podążają za innowacjami przywołanymi w Standardzie z Motylem.  Żadna z zapytanych przez nas firm nie ma w ofercie swoich mieszkań klimatyzacji ani systemu inteligentnego sterowania domem. Dwie z dziesięciu zapytanych przygotowują mieszkania na możliwość podłączenia klimatyzacji, a jedna z nich również na możliwość zainstalowania systemu inteligentnego domu, jednak leży to w gestii nabywcy mieszkania. Jesteśmy futurystami, a dokonując życiowego zakupu mieszkania w Standardzie z Motylem można mieć pewność, iż dostaje się standard z kilkunastoletnim wyprzedzeniem – kwituje Rafał Gorączniak.

       Pawilon nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie miejscem spotkań, rozmów na temat mieszkań i konferencji poświęconych rynkowi nieruchomości. Organizatorem wydarzenia jest spółka Nowy Adres S.A., od 2018 roku należąca do grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szukających swojego nowego domu, czy mieszkania – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres.

 

Targowe premiery
Każda edycja Targów Mieszkań i Domów od spółki Nowy Adres, gromadzi dużą liczbę zwiedzających – aż do 10 tysięcy osób podczas rekordowych edycji. To idealny czas i miejsce na premiery. Deweloper Sky Investments poinformuje o starcie sprzedaży zupełnie nowego osiedla domów na poznańskich Podolanach. W I etapie Rodzinnych Podolan zostanie wybudowanych 12 domów o metrażu 76 – 79 m kw., z tarasami do 20 m kw. Ponadto inwestor zaprezentuje III część już budowanego osiedla Rodzinne Komorniki. – W tym etapie powstaną 22 domy o powierzchni 79 i 90 m kw. – mówi Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments.
Oprócz Komornik, można zamieszkać w popularnej ostatnio gminie Swarzędz. W Rabowicach oddalonych 2 km od Swarzędza i 8 km od Poznania, inwestycję rozwija Greenbud Development. Podczas targów przedstawi nowy, III etap osiedla Zielone Rabowice II.  – Proponujemy 12 domów jednorodzinnych dwulokalowych, o powierzchni 83 m kw. i dwa 75 m kw., z ogrodami o powierzchni 500 m kw. – zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development.

Nową inwestycję zaprezentuje jeden z największych deweloperów w regionie, spółka Agrobex. – Podczas targów pokażemy nowy projekt mieszkaniowy Zielone Pobiedziska, czyli kameralne osiedle, w ramach którego powstaną 4 budynki z 60 lokalami. Naszą ofertę uzupełnią inwestycje poznańskie – Nowe Żegrze i Wilczak 20 oraz osiedle Radosna III w Zalasewie i osiedle Słoneczne w Szamotułach – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.
Dwie zupełnie nowe inwestycje w Poznaniu, na granicy Górczyna i Grunwaldu, proponuje deweloper Quadro Development. Przy ulicy Sielskiej 14 powstanie budynek wielorodzinny z 22 mieszkaniami, a przy ulicy Bosej 7 – z 27 lokalami. Nazwy inwestycji Bosa 7 i Sielska 14 komunikują adres, jeden z najbardziej atrakcyjnych w Poznaniu, z dogodnym dojazdem w kilka minut do centrum.

Mieszkania nadal dostępne
Targi Mieszkań i Domów to z jednej strony premiery, a z drugiej – regularna sprzedaż mieszkań w inwestycjach popularnych od dłuższego czasu. Do takich należą z pewnością osiedla w zachodniej stronie Poznania, blisko Jeziora Rusałka i Strzeszyńskiego. Przy ulicy Jasielskiej rozrasta się osiedle Reduta Nowe Podolany. EBF Development oferuje gotowe mieszkania w budynku nr 6 oraz lokale od 42 do 83 m kw. w budynku nr 7, którego zakończenie budowy planowane jest na koniec IV kwartału 2018.
Natomiast Nowe Ogrody, które powstają w pobliżu ul. Polskiej oprócz IV etapu, gdzie znajdą się lokale od ok 30 do 92 mkw. podczas targów będzie kusić także rabatami. – Klienci odwiedzający nasze stoisko mogą liczyć na ofertę specjalną dotyczącą II etapu – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Nowe Ogrody i Reduta Nowe Podolany to nie jedyne mieszkania dostępne obok jeziora. Zamieszkać blisko przyrody można też na poznańskim Zielińcu, niedaleko Antoninka. W osiedlu Młyn nad Cybiną, położonym nad Jeziorem Swarzędzkim, są ostatnie wolne lokale w metrażach 30 – 105 m kw. Inwestorem jest Grupa Partner.

Duży wybór w ofercie będą mieć osoby szukające mieszkania na przedmieściach. Deweloper Linea proponuje nie tylko domy jednorodzinne i szeregowe, ale też lokale w budynkach wielorodzinnych – „Villa” i Logo”. W ofercie znajdzie się sporo kawalerek i mieszkań dwupokojowych, o zróżnicowanym metrażu 27 – 57 m kw. – Nasze osiedle wybierają w większości młodzi ludzie, ze względu na dobrą lokalizację, dużą ilość terenów zielonych oraz spokojny styl życia – wyjaśnia Adam Wędrychowicz z firmy Linea.
Zróżnicowane metraże i aż trzy osiedla wyróżniają KM Building. – Oferujemy domy szeregowe w cenie mieszkania w Brodowie i Błażejewku. Osoby chcące mieszkać w gminie Swarzędz, mogą wybrać Zalasewo Park – zastrzega Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Okazja, by zainwestować
Wrześniowe targi mieszkaniowe z pewnością odwiedzą klienci myślący o tym, aby kupić mieszkanie, a następnie je wynająć. Dla nich idealną propozycją będzie Nadolnik Compact Apartments od Grupy Partner. Warto kupić smart apartament, a następnie zarabiać na wynajmie ze stopą zwrotu 8 procent. – Widzimy też zainteresowanie klientów indywidualnych, bowiem rata kredytu będzie wynosić 600 zł. Młodzi ludzie opuszczają pierwszy dom i wolą spłacać własną nieruchomość, zamiast wynajmować stancję – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.
Odwiedzający poznają nie tylko pełne spektrum deweloperskich osiedli, ale odwiedzą strefę seminariów, będą mogli poznać swoją zdolność kredytową, a także wymienić doświadczenia związane z zakupem, czy najmem. Ponadto zostanie przygotowana specjalna strefa dla najmłodszych gości targowych.

Zarówno 8, jak i 9 września MTP będą otwarte dla zwiedzających od godz. 10.

x

Zobasz także

Rowery czwartej generacji

Na 21 marca planowane jest uruchomienie systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego czwartej generacji (PRM 4G). Trwają ...

Miejski Dworzec PKS

Radni miejscy zdecydowali o podziale spółki PKS Poznań S.A. Wydzielona część jej majątku – lokal ...

Golden Marketing Conference

W dniach od 19 do 20 marca na uczestników Golden Marketing Conference czeka ponad dwadzieścia ...

Strategia Polskich Mebli

Podczas największych targów meblowych w Polsce przedstawiono strategię marki dla polskiej branży meblarskiej, która ma ...

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu ...