Nickel 750×200 – Botaniczna
Nickel 750×100 – Botaniczna

Pilotaż domów z prefabrykatów

Pekabex chce kupić teren o pow. 0,84 ha pod budowę osiedla w Poznaniu.

Spółka zależna od Pekabex zawarła z firmą Centrostal umowę przedwstępną nabycia nieruchomości o powierzchni 0,84 ha, zlokalizowanej  w Poznaniu przy ul. Jasielskiej 9. Wartość transakcji, która powinna zostać sfinalizowana do 14 grudnia br., wyniesie 3,5 mln zł netto. Teren zostanie przeznaczony pod budowę pilotażowego osiedla składającego się z sześciu obiektów w technologii prefebrykowanej. Firma liczy na udział tego rodzaju inwestycji w rządowym programie Mieszkanie Plus. Umowa, podpisana przez Pekabex Development z Centrostal Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, dotyczy działki przy ul. Jasielskiej 9 w Poznaniu, która ma powierzchnię 0,84 ha. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana najpóźniej do 14 grudnia 2017 r., wynosi 3,5 mln zł netto.

– Na zakupionej nieruchomości planowana jest realizacja projektu deweloperskiego polegającego na wybudowaniu do sześciu budynków mieszkaniowych w technologii prefabrykowanej – podał Pekabex.

Dodał, że projekt będzie pilotażowy i w przypadku jego powodzenia planowane jest zastosowanie technologii prefabrykowanej w budownictwie mieszkaniowym na szerszą skalę.

– Zarówno w potencjalnych projektach własnych, gdzie grupa Pekabex występowałaby jako inwestor, jak i we współpracy z deweloperami, gdzie Pekabex byłby wykonawcą konstrukcji prefabrykowanej – wyjaśniła spółka.

x

Zobasz także

Alfa będzie hotelem

W Poznaniu w hotel zmienić się ma słynna Alfa. Gruntowny remont przechodzi obecnie jeden z ...

Raport o centrach handlowych

Polish Retail Research Forum (PRRF) podsumowało dane dotyczące rynku centrów handlowych w Polsce na koniec ...

Jeśli biuro, to tylko w ….

W 2017 roku w największych aglomeracjach w kraju popyt na powierzchnie biurowe sięgnął niemal 1,5 ...

Aldi będzie deweloperem

Gazeta Wyborcza informuje,ze niemiecka sieć dyskontów Aldi przejmie także funkcje dewelopera. Budowanie nad sklepami tanich ...

Wola biurowcami stoi

Wola staje się biurowym centrum Warszawy. Firmy coraz częściej wybierają ten rejon miasta, przeprowadzając się ...