Nickel 750×200 – Dąbrówka
Nickel 750×100 – Botaniczna

Pilotaż domów z prefabrykatów

Pekabex chce kupić teren o pow. 0,84 ha pod budowę osiedla w Poznaniu.

Spółka zależna od Pekabex zawarła z firmą Centrostal umowę przedwstępną nabycia nieruchomości o powierzchni 0,84 ha, zlokalizowanej  w Poznaniu przy ul. Jasielskiej 9. Wartość transakcji, która powinna zostać sfinalizowana do 14 grudnia br., wyniesie 3,5 mln zł netto. Teren zostanie przeznaczony pod budowę pilotażowego osiedla składającego się z sześciu obiektów w technologii prefebrykowanej. Firma liczy na udział tego rodzaju inwestycji w rządowym programie Mieszkanie Plus. Umowa, podpisana przez Pekabex Development z Centrostal Przedsiębiorstwo Wielobranżowe, dotyczy działki przy ul. Jasielskiej 9 w Poznaniu, która ma powierzchnię 0,84 ha. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana najpóźniej do 14 grudnia 2017 r., wynosi 3,5 mln zł netto.

– Na zakupionej nieruchomości planowana jest realizacja projektu deweloperskiego polegającego na wybudowaniu do sześciu budynków mieszkaniowych w technologii prefabrykowanej – podał Pekabex.

Dodał, że projekt będzie pilotażowy i w przypadku jego powodzenia planowane jest zastosowanie technologii prefabrykowanej w budownictwie mieszkaniowym na szerszą skalę.

– Zarówno w potencjalnych projektach własnych, gdzie grupa Pekabex występowałaby jako inwestor, jak i we współpracy z deweloperami, gdzie Pekabex byłby wykonawcą konstrukcji prefabrykowanej – wyjaśniła spółka.

x

Zobasz także

Arvato wynajmuje w „Maratonie”

Firma Arvato podpisała nową umowę najmu na 1000 mkw. powierzchni biurowej w poznańskim budynku biurowym ...

Kancelaria nie tylko wirtualna

Budynek, przy ulicy Fabrycznej 19A w Poznaniu, w którym znajdzie swoją nową siedzibę Kancelaria Adwokatów ...

Hala Koszyki zachwyca

82 proc. Polaków uważa, że w Polsce jest ładnie, a 18% twierdzi, że polska architektura ...

Biuro na wymiar

Wyjątkowe oczekiwania firmy względem powierzchni i lokalizacji biura w pełni zaspokoić może tylko projekt realizowany ...

Lokatorzy Business Garden

Vastint Poland podpisał pięć umów najmu powierzchni biurowej w poznańskim kompleksie Business Garden u zbiegu ...