Finansowanie pomostowe

„System do mieszkania”

Spotkanie z autorką książki „System do mieszkania. Perspektywy rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego” (wyd. Fundacja Bęc Zmiana) poprowadzi Maciej Frąckowiak, przy stoliku dyskutantów zasiądzie z nimi Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów oraz Dagmara Nickel z YouNick Mint.

„Od angielskich Miast Ogrodów Jutra przez Jednostkę Marsylską, po mikromieszkania w Nowym Jorku, od hoteli robotniczych przez akademiki po Airbnb, od kooperatyw przez spółdzielnie mieszkaniowe do cohousingu – sposobów zamieszkania jest znacznie więcej niż dom na przedmieściach i apartament na kredyt. Najciekawsze idee mieszkaniowe od początku związane są z systemami polityki mieszkaniowej. Dostępne budownictwo mieszkaniowe to zagadnienie ważne nie tylko dla polityków i architektów, nie jest skierowane tylko do osób najuboższych, a polityka mieszkaniowa nie polega na rozdawnictwie i dysponuje wieloma pozafinansowymi narzędziami. Najwyższy czas zmienić sposób rozmowy o mieszkalnictwie”. /fragment wstępu/

dr inż. arch. AGATA TWARDOCH – architektka i urbanistka związana z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej, członkini Towarzystwa Urbanistów Polskich. Współprowadzi pracownię projektową 44STO. Zajmuje się dostępnym budownictwem mieszkaniowym i alternatywnymi formami zamieszkania, prowadzi badania naukowe, otwarte wykłady popularyzatorskie i warsztaty projektowe. Pisze do czasopism branżowych. Projektuje przestrzenie publiczne, architekturę i wnętrza. Promotorka kooperatyw mieszkaniowych, cohousingu i idei prawa do mieszkania.

DAGMARA NICKEL – w 1998 roku prowadzi rodzinną firmę Nickel Development, firmę deweloperską, której główny fokus to produkt zorientowany na przyjazność, unikalność architektoniczną, funkcjonalność i dostosowanie do portfela klienta. Od 2006 roku rozwija prywatny park technologiczny: YouNick Technology Park, który dostarcza firmom technologicznym infrastrukturę dedykowaną do ich zmieniających się potrzeb: od biur, przez powierzchnie magazynowe, laboratoria, do stref produkcyjnych. Od 2012 roku inwestuje i wspiera operacyjnie rozwój nowatorskich biznesów w obszarze BIO, ICT, IOT i zaawansowanych usług BPO pod marką YouNick Mint. YouNick to dzisiaj 159 przedsiębiorstw i 1008 osób pracujących na ich rzecz. W biznesie poszukuje unikalnych przewag i wartościowych relacji.

SYSTEM DO MIESZKANIA
spotkanie z Agatą Twardoch
12.06. g. 18 / Księgarnia Bookowski Prowadzenie: Maciej Frąckowiak

Organizatorzy: Fundacja Bęc Zmiana, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu i Bookowski. Księgarnia w Zamku. Podczas spotkania książkę „System do mieszkania” będzie można kupić w promocyjnej cenie.

x

Zobasz także

Weekend Otwartych Ogrodów

Trzecia edycja Weekendu Otwartych Ogrodów już 8 i 9 czerwca w Poznaniu. Poprzednie dwie edycje ...

Piotr i Paweł to już Spar

Wywodząca się z RPA firma Spar Group podpisała umowę zakupów udziałów w polskiej sieci supermarketów ...

Będzie skwer 4 Czerwca 1989

Skwer położony pomiędzy ul. Jana Pawła II a jeziorem Maltańskim będzie nosił nazwę 4 Czerwca ...

Pomoc dla wielkiej płyty

Pomoc dla właścicieli budynków wybudowanych w systemie wielkopłytowym, wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w prowadzeniu ...

Ogródki działkowe wypięknieją

Poznań przeznaczy niemal pół miliona złotych na rozwój rodzinnych ogrodów działkowych (ROD). To dwa razy ...