Finansowanie pomostowe

„System do mieszkania”

Spotkanie z autorką książki „System do mieszkania. Perspektywy rozwoju dostępnego budownictwa mieszkaniowego” (wyd. Fundacja Bęc Zmiana) poprowadzi Maciej Frąckowiak, przy stoliku dyskutantów zasiądzie z nimi Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów oraz Dagmara Nickel z YouNick Mint.

„Od angielskich Miast Ogrodów Jutra przez Jednostkę Marsylską, po mikromieszkania w Nowym Jorku, od hoteli robotniczych przez akademiki po Airbnb, od kooperatyw przez spółdzielnie mieszkaniowe do cohousingu – sposobów zamieszkania jest znacznie więcej niż dom na przedmieściach i apartament na kredyt. Najciekawsze idee mieszkaniowe od początku związane są z systemami polityki mieszkaniowej. Dostępne budownictwo mieszkaniowe to zagadnienie ważne nie tylko dla polityków i architektów, nie jest skierowane tylko do osób najuboższych, a polityka mieszkaniowa nie polega na rozdawnictwie i dysponuje wieloma pozafinansowymi narzędziami. Najwyższy czas zmienić sposób rozmowy o mieszkalnictwie”. /fragment wstępu/

dr inż. arch. AGATA TWARDOCH – architektka i urbanistka związana z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej, członkini Towarzystwa Urbanistów Polskich. Współprowadzi pracownię projektową 44STO. Zajmuje się dostępnym budownictwem mieszkaniowym i alternatywnymi formami zamieszkania, prowadzi badania naukowe, otwarte wykłady popularyzatorskie i warsztaty projektowe. Pisze do czasopism branżowych. Projektuje przestrzenie publiczne, architekturę i wnętrza. Promotorka kooperatyw mieszkaniowych, cohousingu i idei prawa do mieszkania.

DAGMARA NICKEL – w 1998 roku prowadzi rodzinną firmę Nickel Development, firmę deweloperską, której główny fokus to produkt zorientowany na przyjazność, unikalność architektoniczną, funkcjonalność i dostosowanie do portfela klienta. Od 2006 roku rozwija prywatny park technologiczny: YouNick Technology Park, który dostarcza firmom technologicznym infrastrukturę dedykowaną do ich zmieniających się potrzeb: od biur, przez powierzchnie magazynowe, laboratoria, do stref produkcyjnych. Od 2012 roku inwestuje i wspiera operacyjnie rozwój nowatorskich biznesów w obszarze BIO, ICT, IOT i zaawansowanych usług BPO pod marką YouNick Mint. YouNick to dzisiaj 159 przedsiębiorstw i 1008 osób pracujących na ich rzecz. W biznesie poszukuje unikalnych przewag i wartościowych relacji.

SYSTEM DO MIESZKANIA
spotkanie z Agatą Twardoch
12.06. g. 18 / Księgarnia Bookowski Prowadzenie: Maciej Frąckowiak

Organizatorzy: Fundacja Bęc Zmiana, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu i Bookowski. Księgarnia w Zamku. Podczas spotkania książkę „System do mieszkania” będzie można kupić w promocyjnej cenie.

x

Zobasz także

„Uratuj Poznań Główny”

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, ...

Koordynacja miejskich budów

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zrobiła kolejny krok w kierunku skoordynowania jak największej liczby działań inwestycyjnych ...

Poznań odzyskuje dawny blask

Zabytkowe kamienice w Poznaniu, a także inne historyczne obiekty, jak Pałac Mielżyńskich i Pawilon Krzyżanowskiego, ...

„KonsTYtucJA” muralem w centrum

Obywatele RP proponują, by napis pojawił się na budynku przy ul. Ratajczaka.- Baner KONSTYTUCJA, który ...

Jaka Fasada Roku 2019!

Rywalizacja o miano Fasady Roku 2019 trwa w najlepsze. O tytuł ubiegają się już realizacje ...