Fotografia wnętrz
Ładowarki emu.energy

Tłumy na Jarmarku Świętojańskim

Do 23 czerwca na płycie Starego Rynku gościć będzie Jarmark Świętojański. Jak zwykle oprócz domków handlowych z wyrobami artystycznymi, biżuterią, ceramiką, rzeźbą, artykułami rękodzielniczymi i tradycyjnymi regionalnymi przysmakami – przygotowano również bogatą ofertę artystyczną.

Fot. Miasto Poznań

W programie m.in. „Strefa gier i zabaw” z gigantycznymi planszami (szachy i drewniane klocki z gry Jenga). W weekendy odbywać się będą warsztaty średniowiecznej kaligrafii i plecenia wianków, pokazy sztuk walk dawnych. Na scenie ustawionej od strony ul. Woźnej odbywać się będą koncerty.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. W każdy piątek na dzieci czeka Spotkanie z Legendami Poznańskimi – spektakl teatralny i warsztaty. We wszystkie niedziele znani i lubiani poznaniacy będą czytać dzieciom bajki w ramach akcji „Bajkowy Rynek – Poznań czyta dzieciom”. Po każdym takim spotkaniu na najmłodszych czeka spektakl teatralny nawiązujący do tematu książki.

W weekend 15 i 16 czerwca wolontariusze będą zbierać datki dla Hospicjum Palium i Fundację Bread of Life. Z kolei sobota, 22 czerwca, będzie Dniem Tradycji – na scenie wystąpi Kapela Zza Winkla, będą prezentowane wiersze w gwarze poznańskiej i pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim. W ostatni dzień jarmarku, 23 czerwca, zaprezentowane zostanie widowisko „Noc Kupały” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Lusowiacy.

x

Zobasz także

Program retencji wody

Zbiorniki Racibórz, Kąty Myscowa i Wielowieś Klasztorna, a także Kotlina Kłodzka czy dolina rzeki Serafy ...

Powstanie mapa inwestycji

Dzięki nowej funkcjonalności Systemu Informacji Przestrzennej możliwe będzie graficzne odzwierciedlenie na mapie Poznania planowanych inwestycji ...

300 lat razem z Bambrami

W 2019 roku mija 300 lat, odkąd pierwsi Bambrzy przybyli do Wielkopolski. Ich obecność miała ...

Właściciele chcą przekształceń

Do sądów wieczystoksięgowych do połowy br. wpłynęło ponad 900 tys. zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego ...

Stawki za wodę na działkach

Działkowcy, którzy pobierają wodę z ujęć głębinowych, przy miesięcznym zużyciu w wysokości 2 metrów sześciennych ...