Ładowarki emu.energy

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu „Quality of Living” (Jakość życia) międzynarodowej grupy konsultingowej Mercer.

Mercer porównał 231 miast z całego świata. W rankingu znalazły się dwa polskie miasta - Warszawa na 82. miejscu i Wrocław na 100. miejscu. Miasta europejskie zajęły 13 z 20 pierwszych pozycji rankingu. 

Mercer porównał 231 miast z całego świata, a tworząc ranking, brał pod uwagę m.in. edukację, opiekę zdrowotną, społeczną i kulturalną ofertę miasta, stabilność polityczną, mieszkalnictwo, wskaźnik przestępczości, wolność osobistą, dbałość o środowisko naturalne i jakość transportu publicznego.

W ocenie Mercera jakość życia to bardzo ważny czynnik, który przyciąga do miasta nowe przedsiębiorstwa i pracowników. Wiedeń zyskał uznanie z wielu powodów – ma bogate dziedzictwo kulturowe, doskonałą opiekę zdrowotną i system edukacji, nie brakuje stosunkowo tanich mieszkań, niskie są gęstość zaludnienia i wskaźnik przestępczości.
Na drugim miejscu uplasował się Zurych w Szwajcarii, a na trzecim wspólnie Auckland w Nowej Zelandii, Monachium w Niemczech i kanadyjskie Vancouver.
W rankingu znalazły się dwa polskie miasta – Warszawa na 82. i Wrocław na 100. miejscu (te same pozycje, co rok wcześniej).

Miasta z najwyższą jakością życia

  1. Wiedeń, Austria
  2. Zurych, Szwajcaria
  3. Vancouver, Kanada
  4. Monachium, Niemcy
  5. Auckland, Nowa Zelandia
  6. Düsseldorf, Niemcy
  7. Frankfurt, Niemcy
  8. Kopenhaga, Dania
  9. Genewa, Szwajcaria
  10. Bazylea, Szwajcaria

Po raz pierwsze Mercer sporządził także ranking najbezpieczniejszych miast. Najbezpieczniejszym miastem w Europie został Luksemburg, za nim znalazły się Bazylea, Berno, Helsinki i Zurych. Za najmniej bezpieczne uznane zostały Moskwa i St. Petersburg.
BBBB

x

Zobasz także

Budowa Centrum Senioralnego

W Poznaniu ruszyła budowa największego w Polsce kompleksowego centrum senioralnego – w środę uroczyście wmurowano ...

Nowe nazwy ulic i placów

Rada Miasta zadecydowała o nowych nazwach dla ulic, skwerów, parku i jednej szkoły. Zlikwidowano też ...

„Uratuj Poznań Główny”

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, ...

Koordynacja miejskich budów

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zrobiła kolejny krok w kierunku skoordynowania jak największej liczby działań inwestycyjnych ...

Poznań odzyskuje dawny blask

Zabytkowe kamienice w Poznaniu, a także inne historyczne obiekty, jak Pałac Mielżyńskich i Pawilon Krzyżanowskiego, ...