Szkolenie Instrumenty Ochrony Środowiska
Szkolenie Instrumenty Ochrony Środowiska

W Wiedniu to jest życie…

Po raz 10. z rzędu Wiedeń uznany został za najlepsze miejsce do życia w rankingu „Quality of Living” (Jakość życia) międzynarodowej grupy konsultingowej Mercer.

Mercer porównał 231 miast z całego świata. W rankingu znalazły się dwa polskie miasta - Warszawa na 82. miejscu i Wrocław na 100. miejscu. Miasta europejskie zajęły 13 z 20 pierwszych pozycji rankingu. 

Mercer porównał 231 miast z całego świata, a tworząc ranking, brał pod uwagę m.in. edukację, opiekę zdrowotną, społeczną i kulturalną ofertę miasta, stabilność polityczną, mieszkalnictwo, wskaźnik przestępczości, wolność osobistą, dbałość o środowisko naturalne i jakość transportu publicznego.

W ocenie Mercera jakość życia to bardzo ważny czynnik, który przyciąga do miasta nowe przedsiębiorstwa i pracowników. Wiedeń zyskał uznanie z wielu powodów – ma bogate dziedzictwo kulturowe, doskonałą opiekę zdrowotną i system edukacji, nie brakuje stosunkowo tanich mieszkań, niskie są gęstość zaludnienia i wskaźnik przestępczości.
Na drugim miejscu uplasował się Zurych w Szwajcarii, a na trzecim wspólnie Auckland w Nowej Zelandii, Monachium w Niemczech i kanadyjskie Vancouver.
W rankingu znalazły się dwa polskie miasta – Warszawa na 82. i Wrocław na 100. miejscu (te same pozycje, co rok wcześniej).

Miasta z najwyższą jakością życia

  1. Wiedeń, Austria
  2. Zurych, Szwajcaria
  3. Vancouver, Kanada
  4. Monachium, Niemcy
  5. Auckland, Nowa Zelandia
  6. Düsseldorf, Niemcy
  7. Frankfurt, Niemcy
  8. Kopenhaga, Dania
  9. Genewa, Szwajcaria
  10. Bazylea, Szwajcaria

Po raz pierwsze Mercer sporządził także ranking najbezpieczniejszych miast. Najbezpieczniejszym miastem w Europie został Luksemburg, za nim znalazły się Bazylea, Berno, Helsinki i Zurych. Za najmniej bezpieczne uznane zostały Moskwa i St. Petersburg.
BBBB

x

Zobasz także

Billboardy znikną z centrum

W tzw. ścisłym centrum Poznania ma nie być dużych reklam – zakłada projekt uchwały krajobrazowej, ...

Rusza 13. Fasada Roku

Zaczęła się rywalizacja o prestiżowy tytuł Fasada Roku 2019, premię w wysokości 10 000 zł ...

Rating wciąż na poziomie A-

Jak informuje epoznan.pl agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła międzynarodowe długoterminowe ratingi dla Poznania „A-”. Oznacza ...

Niemcy chcą niższych czynszów

Dziesiątki tysięcy osób protestowały w sobotę w Niemczech przeciwko rosnącym czynszom i niedoborowi mieszkań. Demonstracje ...

KE wspomoże nasz szpital

Na początku 2021 roku gotowe ma być Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka (WCZD) w Poznaniu. Jego ...