Ukraina

Więcej mieszkań od ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) w minionym roku przekazał 555 mieszkań rodzinom w Poznaniu. Jest to część szeroko zakrojonej misji spółki mającej na celu zapewnienie mieszkań mieszkańcom miasta.

Wzrost liczby przekazanych mieszkań, średnio ponad 45 miesięcznie, jest wynikiem kilku kluczowych czynników, w tym nowych inwestycji, efektywniejszego zagospodarowania pustostanów i wprowadzania nowych programów mieszkaniowych.

Dzięki zwiększonemu budżetowi, pochodzącemu z różnych źródeł finansowania, ZKZL zdołał zmodernizować i wyremontować większą liczbę kamienic oraz mieszkań, co przyczyniło się do szybszego przekazywania ich mieszkańcom.

Jednym z programów, który zyskał popularność, jest „Mieszkanie do remontu”. W jego ramach mieszkania wymagające remontu są przekazywane przyszłym najemcom, którzy mają za zadanie wyremontować je w ciągu sześciu miesięcy. W tym okresie nie płacą oni czynszu, a po zakończeniu prac podpisują umowę najmu na czas nieokreślony. Program ten przyciągnął w tym roku blisko 50 rodzin.

Inną inicjatywą jest współpraca z Społeczną Agencją Najmu, która ma na celu ułatwienie dostępu do mieszkań dla osób, których dochody uniemożliwiają wynajem mieszkania na warunkach rynkowych, ale są zbyt wysokie, by kwalifikować się do mieszkania komunalnego. W ramach pilotażowej edycji programu, ZKZL planuje zapewnienie 100 nowych mieszkań.

Działania ZKZL skoncentrowane są na zwiększeniu ilości dostępnych mieszkań komunalnych oraz na poprawie ich jakości. Nowe inwestycje i remonty są kierowane na zaspokojenie rosnących potrzeb mieszkaniowych w Poznaniu. ZKZL konsekwentnie pracuje nad realizacją swojej misji, dążąc do zapewnienia większego komfortu mieszkańcom miasta.

Źródlo: codziennypoznan.pl

x

Zobasz także

Zamkną Most Dworcowy

Zapowiedziano remont ważnego torowiska. To dwa miesiące utrudnień również dla kierowców!   Zdjęcie ilustracyjne, archiwum ...

Co z działką przy Szkolnej

Radny Andrzej Rataj złożył interpelację w sprawie sytuacji i przyszłości zabytkowych zabudowań dawnego szpitala miejskiego ...

Woodrow i Foch uhonorowani

Uroczystość poświęcona pamięci 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych – Thomasa Woodrowa Wilsona – odbyła się 2 ...

Budujemy Nasze Muzeum

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Muzeum Powstania Wielkopolskiego Na placu budowy Muzeum Powstania Wielkopolskiego odbyła się ...

Rozbiórka Galerii Malta

Galeria Malta znika z miejskiego krajobrazu. Rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji budynku W czwartek rozpoczęła się ...