Nickel 750×200 – Dąbrówka
Agrobex 750×100 – czerwiec 2017

Wojewoda z samorządowcami

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z wicewojewodą Marleną Maląg

zaprosił samorządowców na spotkanie noworoczne. Doroczna gala w Auli Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego była okazją podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy.

Wojewoda podziękował prezydentom miast, burmistrzom i wójtom za całoroczną współpracę i wspólną realizację rządowych programów, takich jak „Rodzina 500 plus” oraz współpracę przy zwalczaniu skutków katastrof i sierpniowych nawałnic. Dużą część wystąpienia poświęcił obchodzonym w tym roku rocznicom. – Rok 2018 jest rokiem wielkich rocznic, które należy ze sobą wiązać, a rząd i samorząd powinni obchodzić je wspólnie. Obchody rocznicowe powstania wielkopolskiego powinny odbywać się w całym województwie i mieć rangę wydarzenia krajowego – mówił wojewoda.

Podczas gali wojewoda wręczył Medale Ad Perpetuam Rei Memoriam, odznaczenia przyznawane „na wieczną rzeczy pamiątkę” osobom, które swoją życiową postawą, osiągnięciami zawodowymi i społecznymi kreują pozytywny wizerunek Wielkopolski. Wojewoda uhonorował prezesa Wydawnictwa Zysk i S-ka Tadeusza Zyska. Stworzone przez niego wydawnictwo opublikowało do dziś ponad 2 tysiące tytułów. Każdego roku wydaje blisko 150 kolejnych. Laureat promuje polskich autorów, literaturę historyczną, podróżniczą i religijną. Jeszcze od czasu studiów związany jest z działalnością na rzecz Poznania i Wielkopolski. Medal z rąk wojewody dla Jerzego Gurawskiego odebrał też prezes Poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Jerzy Gurawski to wybitny architekt i scenograf. Wielokrotnie nagradzany za koncepcje architektoniczne i realizacje teatralne. Jest twórcą między innymi części kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Auli Nova oraz licznych projektów przestrzennych w całym kraju.

Okolicznościowy list z gratulacjami z rąk wojewody odebrał również wielkopolski wicekurator oświaty Krzysztof Błaszczyk, którego doceniono za zasługi dla rozwoju systemu edukacji narodowej w ciągu 35 lat pracy zawodowej.

Uroczystą galę zakończył koncert „Klasycznie i jazzowo” w wykonaniu studentów i pedagogów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

x

Zobasz także

Narada wojewodów w Warszawie

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się narada koordynacyjna wojewodów. W spotkaniu z ministrem ...

Przyjazny dla biznesu

Poznań został wysoko oceniony w prestiżowym rankingu „European Cities and Regions of the Future”, stworzonym ...

Moody’s: dla Poznania A3

Agencja ratingowa Moody’s nadała miastu Poznań ocenę „A3” z perspektywą stabilną. To bardzo dobry wynik, ...

Galeria Półwiejska 2 do rozbiórki?

Naczelny Sąd Administracyjny 7 lutego 2018 r. uznał, że analiza nasłonecznienia galerii u zbiegu ulic ...

Obrady marszałków województw

9 lutego 2018 roku w Warszawie odbędzie się posiedzenie Zarządu Związku Województw RP, w którym ...